АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 15°C
Днепр: 16°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 13°C
Львов: 10°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 12°C
Ровно: 11°C

Як Левада під носом у Кличка вгамовує свої будівельні апетити

Як Левада під носом у Кличка вгамовує свої будівельні апетити
Як Левада під носом у Кличка вгамовує свої будівельні апетити

Радник столичного мера поклав око на «історичну пам’ятку» та хоче визнати її аварійною, аби звести новий хмарочос на Бессарабці.

Сергій Якович Левада, не так давно призначений радником  Кличка (у квітні поточного року) – людина давно відома своїм умінням швидко перефарбовуватися та успішно виживати за будь-якої влади.

І цього разу він не зрадив своїм талантам. Попри те, що за часів Януковича він був на службі  у екс-мера Олександра Попова, йому вдалося  втертися в довіру і нинішньому столичному голові.

Дивно, чому Кличка не насторожили сумнівні факти біографії Левади, і він все ж таки допустив його до «тіла». Проте, визнавати свої помилки ніколи не пізно…

КОМПАНІЇ ЛЕВАДИ

Нагадаємо, що  Левада у Верховну раду 7 скликання «проліз» під брендом «УДАРУ». За часів роботи в парламенті особливо нічим хорошим не відзначився. Єдине, що зробив, так це розширив межі власних бізнес-інтересів та розпочав реалізацію двох великих будівельних проектів – ЖК «Срібний бриз» і будинок по вул.. Ілліча, 17.

Левада є кумом та бізнес-партнером колишнього нардепа від «Партії регіонів» Василя Горбаля. Їх об’єднала «Українська інвестиційно-інженерингова кампанія», де Левада і досі значиться директором.

Левада також є бізнес партнером по компанії  «Житлоінвестбуд-УКБ» з В’ячеславом Непопом. Останній входить до комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування

На цьому перелік компаній Левади не вичерпано. Йому належить ТОВ «СЛАЙ-УНІВЕРСАЛ», яке сьогодні будує ЖК «Новодарницький» на 382 квартир.

Більше того, Левада має бізнес і закордоном. Він, зокрема, являється директором компанії CITY N CITY HOLDINGS PLC в Лондоні. https://beta.companieshouse.gov.uk/company/05973044 Займається ця компанія «розвитком будівельних проектів». І дані саме про цю компанію Левада приховав, коли заповнював декларацію про доходи у 2015 році за 2014. Про цей факт тоді написало чимало ЗМІ, однак сам він на це жодним чином не відреагував.

Левада завжди славився тим, що на ввірених йому посадах, чи то в Раді, чи то в КМДА уміло займався лобіюванням виключно своїх бізнес-інтересів. Для цього він писав депутатські запити куди треба, штампував звернення до правоохоронців на конкурентів, навіть, створював «штучні» робочі групи, задля протягування рішень щодо виділення земельних ділянок тощо.

МАРТИНЧУК ЛІГ ПІД ЛЕВАДУ

Сьогодні він продовжує робити все те саме. Тільки не лише в Дарницькому районі, але вже в Печерському. 

За вказівки Левади, як старшого по рангу, головою Печерської РДА Сергієм Мартинчуком на базі адміністрації була створена оперативна група «з моніторингу та контролю виконання законодавча у сфері будівництва та протидії незаконному будівництву на території Печерського району».

11 серпня відбулося засідання цієї опер групи. І протокол його проведення дуже красномовно говорить про те, де саме у Левади виникли нові бізнес-інтереси.

Одним із перших пунктів порядку денного засідання стало завдання чиновникам Печерської РДА «визначити об’єкти будівництва у Печерському районі, які доцільно обстежити, як проблемні». Після виступу з цього приводу начальника Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА Григор’євої О.П., учасники вирішили: «продовжити роботу з надання оперативній робочій групі інформації щодо проблемних будівництв».

Цікаво те, що про які саме об’єкти хоча б теоретично йдеться у протоколі не сказано і жодним чином не зафіксовано, окрім одного.

І про цей єдиний, начебто проблемний об’єкт будівництва почав виступати ніхто інший, як сам Левада. А зацікавило його будівництво в самому центрі Києва - на Бессарабській площі (вул.. Круглоуніверситетська)

«Користуючись» рішенням так званої оперативної групи Левада вирішив витребувати у потенційного забудовника Круглоуніверситетської повний перелік дозвільної документації на будівництво. І не важливо, що він не має на це жодних повноважень, бо як мінімум не є представником, ані контролюючого, ані правоохоронного органу. Його також жодним чином не зупинив той факт, що цей самий забудовник (йдеться про компанію БЦ ДІАМАНТ ХОЛ) вже не перший місяць особисто навідується в КМДА, Печерську РДА та поліцію району зі скаргами на проплачених активістів, які кидаються під колеса будівельної техніки, чим перешкоджають веденню законної забудови.

Більше того, Леваді навіть не спало на думку, що подібними «штучними» рішеннями, які згідно закону ні до чого не зобов’язують приватну компанію-забудовника, він щонайменше зловживає своїм службовим становищем.

ІСТОРИЧНУ ПАМ’ЯТКУ ЗНЕСУТЬ ДЛЯ ЛЕВАДИ

Певні крапки над «і» у цій історії розставив один з депутатів Київської міськради, який є членом комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування. На умовах анонімності, він повідомив про реальні наміри Левади щодо «круглоуніверситетської» забудови.

Справа в тому, що поряд із земельною ділянкою, де має розпочатися так зване «незручне» для Левади будівництво розташовується старий будинок 1933 року. Його стан, м’яко кажучи, не ідеальний, а сам будинок є пам’яткою архітектури. І сьогодні Левада намагається вирішити питання щодо визнання його аварійним, аби в подальшому розпорядитися і самим будинком і землею під ним на свій лад.

«Ви ж розумієте, що це центр столиці. І тут вже немає де будувати, тільки як зносити старе і на цьому місці гнати нові великоповерхівки. Якщо будинок визнають аварійним, а все до того йде, то Левада розпочне новий проект ЖК. І йому не вигідно мати конкурентного сусіда поряд. Хоча, наскільки я знаю, ті що зараз, вони там мають будувати невеликий офісний центр, у них є всі документи. Але навіщо Леваді там бізнес-центр,якщо він і сам зможе збудувати, що схоче: і будинок, і центр, і офіс», - розповів депутат міськради.

Таким чином, під носом у Кличка, Левада не просто виживає своїх потенційних конкурентів по будівельному бізнесу, але й намагається прибрати до своїх рук цілий будинок у центрі столиці.

Найстрашніше, що робить він це руками реальних мешканців будинку-«пам’ятки архітектури» на Круглоуніверситетській. Останні і не здогадуються, як їх використовують та як вже зовсім скоро розселять по околицях Києва…

Олег Бойко


Теги статьи: исторические зданияЛевада Сергей

Автор статьи:
Олег Бойко
Все статьи автора

Дата и время 02 сентября 2016 г., 15:20     Просмотры Просмотров: 11993
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.089479