АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 28°C
Харьков: 26°C
Днепр: 29°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 27°C
Сумы: 27°C
Львов: 26°C
Ужгород: 31°C
Луцк: 25°C
Ровно: 26°C

Вбивство під покровом «Святої Марії»

Вбивство під покровом «Святої Марії»
Вбивство під покровом «Святої Марії»

Минулої суботи на Київщині спалахнув черговий рейдерський скандал. На жаль, на цей раз  - кривавий. Під час захоплення ТОВ «Хімакс» в с. Крюківщина загинув охоронець підприємства. За попередньою інформацією, трагедія сталася за участі представників Громадської спілки «Всеукраїнський громадський рух «Лівий берег» та добровольчого батальйону «Свята Марія», які пов’язують із народним депутатом від радикальної партії Дмитром Лінько. А тепер, як все відбувалося… 

ТОВ «Хімакс» - переробно-виробниче підприємство, діюче в с. Крюківщина Київської області з 2000 року. Займається утилізацією конфіскованих алкогольних напоїв, тютюнових виробів та спиртовмісної рідини. Керівником з 22.10.2013 року по сьогоднішній день є Зарецький Дмитро Володимирович.

Минулого року з метою відновлення платоспроможності, уникнення блокування банківських рахунків органами ДВС, керівництвом ТОВ «Хімакс» прийнято рішення відновити платоспроможність підприємства шляхом порушення справи про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. У подальшому планувалось укладення мирової угоди з кредиторами та виходу з банкрутства.

 З 28.10.15 року ТОВ «Хімакс» перебуває у процедурі розпорядження майном у банкрутстві згідно ухвали господарського суду Київської області у справі № 911/4153/15. Розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Борейка В. А. Сформовано комітет кредиторів. Затверджено реєстр кредиторських вимог.

Постановою того ж суду (суддя Наріжний С.Ю.) від 12.07.2016 року усупереч рішенням комітету кредиторів, боржника та діючого арбітражного керуючого Борейка В.А. ТОВ «Хімакс» визнано банкрутом та введено ліквідаційну процедуру. Ліквідатором призначено арбітражного керуючого Шаргала Романа Вікторовича (Свідоцтво Мінюсту № 953 від 30.05.2013 року).

Не погоджуючись з таким рішенням про ліквідацію діючого підприємства, де працює більше 75 працівників, та ознайомившись із характеристикою Шаргала Р. В., ТОВ «Хімакс» подало апеляційну скаргу на вказану постанову з вимогою про її скасування.

З 12.07.2016 року (моменту ухвалення рішення про ліквідацію) ліквідатор Шаргало Р., всупереч приписам ч. 2 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» до сьогоднішнього дня зборів кредиторів не проводив, не звітував. Не повідомив працівників про їх наступне вивільнення. З 12.07.2016 року до свого відання майно не прийняв чим грубо порушив вимоги Закону.

 

03 вересня 2016 року (в суботу) приблизно о 7-7:30 ранку ліквідатор Шаргало Р., разом із приблизно 60 – тьма озброєними арматурою та бейсбольними бітами молодиками, розбивши скло на прохідній підприємства та вирвавши ворота за допомогою автомобіля, без жодного пред’явлення документів та пояснень штатній охороні захопили підприємство. Крім того, за один ранок уся територія села Крюківщина була заповнена автомобілями з литовськими та польськими номерами.

Після вторгнення на територію підприємства ліквідатор Шаргало Р. оголосив усім працівникам про звільнення та виштовхав їх за територію. Свою поведінку Шаргало пояснив тим, що його не допускають на підприємство та, у зв’язку з чим, він не може виконати рішення господарського суду від 12.07.2016 року про ліквідацію підприємства. Таке твердження спростовується тим, що рішення судів в Україні згідно Законів України «Про державне виконавчу службу України» та «Про виконавче провадження» підлягає примусовому виконанню виключно органами ДВС, а не озброєними молодиками.  

Згодом, на територію прибули ще 20-25 чоловік спортивної статури. У окремих з них була зброя. Мешканці села, серед яких і працівники ТОВ «Хімакс» зрозуміли, що це рейдерське захоплення. На питання про законність перебування на території підприємства близько 80 невідомих чоловіків була надана відповідь що це штатні працівники Охоронної фірми «Варта - 1» і їх найняв ліквідатор Шаргало Р. для контролю над підприємством.     

За попередньою інформацією вказане рейдерське захоплення відбувалося за участі представників Громадської спілки «Всеукраїнський громадський рух «Лівий берег» та добровольчого батальйону «Свята Діва Марія», що пов’язують із народним депутатом від радикальної партії Дмитром Лінько. Там же, уже на наступний день був помічений, відомий замкомбат цього батальйону на прізвисько «Моня».

Спроба вияснити ситуацію, приступити до виконання своїх обов’язків  на наступний день призвело до неадекватних дій зі сторони так званих нових охоронців ТОВ «Хімакс» та смерті працівника підприємства.

За інформацією мережі Інтернет, ліквідатор Шаргало Р.В. притягався до дисциплінарної відповідальності та відомий подібними діями щодо підприємста ПАТ СПК «Меридіан».

Починаючи з ранку 03.09.2016 року підприємство, у спосіб не передбачений діючим законодавством, всупереч нормам Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» захоплено невідомими особами під керівництвом ліквідатора Шаргало Р.В. 

Руслан Якушев 

 


Теги статьи: Линько ДмитрийШаргалоШаргало РоманУбийствоБатальйон Свята МаріяРейдерствоРейдерский захватХИМАКС

Автор статьи:
Руслан Якушев
Все статьи автора

Дата и время 05 сентября 2016 г., 15:39     Просмотры Просмотров: 20792
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.093502