АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 12°C
Днепр: 14°C
Одесса: 16°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 11°C
Львов: 9°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

Чому чиновники можуть дозволити собі бездіяльність

Чому чиновники можуть дозволити собі бездіяльність
Чому чиновники можуть дозволити собі бездіяльність

Ситуація із бездіяльністю Івано-франківських чиновників стосовно знесення незаконних тимчасових споруд у місті та м’яке прокурорське зауваження змусили «Ні корупції!» шукати відповідь на запитання “а чи є управа на посадовців?”

Спробуємо це проаналізувати на конкретному прикладі, де є злочин, і, здавалося б, мала бути і кара.

Прокурорський підганяй

17 липня цього року прокуратура Івано-Франківської області оголосила результатиперевірки у Департаменті комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Зокрема, було виявлено, що попри гучні заяви міськради, з початку 2014 року чиновники не провели демонтаж жодного з 64 несанкціонованих МАФів та літніх майданчиків. А торік із 27 таких незаконних літників і кіосків було знесено лише 5, та й ті у добровільному порядку самими порушниками.

«Через таку бездіяльність працівників Департаменту недобросовісні землекористувачі і надалі продовжують незаконно використовувати землю в комерційних цілях, не сплачуючи коштів до бюджету», – зазначили у прикарпатській прокуратурі.

Також прокурори з’ясували, що 60 тисяч гривень для проведення робіт по демонтажу, закладених у міському бюджеті у минулому році, так і не були використані, а тому цьогоріч на ці потреби заклали вже меншу суму.

Крім того, зафіксовано чимало порушень при виконанні рішень виконавчого комітету Івано-Франківської ради за попередні роки.

«Посадові особи Департаменту не повертають особам майно, що залишилось після звільнення земельної ділянки і не беруть його на відповідальне зберігання. Це дає можливість власникам звертатися до суду про відшкодування заподіяної їм шкоди та може призвести до невиправданих витрат з місцевого бюджету. Водночас зовсім не проводиться робота по відшкодуванню коштів за незаконне використання земельних ділянок порушниками шляхом звернення до суду, що надало би можливість реально збільшити бюджет міста», – йдеться у повідомленні прокуратури.

Прокурорська скарга на бездіяльність чиновників від 17 липня і начебто покарання винних 29 липня (чому «начебто» – читайте нижче – авт.) міським головою Івано-Франківська Віктором Анушкевичусем змусило службовців міськради із господарського департаменту розгорнути публічну бурхливу діяльність.

Імітація діяльності і митєві вражаючі результати

31 липня були запрошені місцеві журналісти, і на їхніх очах комунальники взялися за зразково-показовий демонтаж незаконно встановленого літнього майданчика на вулиці Незалежності, 3 в самому центрі Івано-Франківська. І це при тому, що рішення про знесення цієї споруди було ухвалено Івано-Франківським міськвиконкомом ще 4 червня і згідно з документом, власнику майданчика надавалось 10 днів на самостійний демонтаж закладу. Тобто, після 14 червня комунальники мали право провести примусовий демонтаж власними силами. Що вони в принципі і зробили, але лише після прокурорського зауваженя і начебто мерового покарання аж 31 липня.

«Демонтуємо! І це тільки початок. А згідно нового положення, яке розробляємо, такі незаконні споруди і все майно, що перебуває у них, будуть одразу конфісковуватись і продавитись з аукціону. А з власників паралельно буде стягуватись 10-кратний штраф від вартості законної оренди за кожен день незаконного розміщення. Тобто, поставив незаконно літній майданчик, і тобі нараховують кожного дня штраф, а потім ще й, якщо у визначений рішенням термін, 5 робочих днів, не зніс самостійно, майданчик буде просто конфіскований. Схоже, по іншому до деяких людей не доходить», — написав директор Департаменту Михайло Смушак у Фейсбуці, чим фактично пообіцяв, що віднині міські господарники візьмуться за власників незаконних тимчасових споруд всерйоз і надовго.

Додамо, що раніше у міськвиконкомі знаходили виправдання своєї бездіяльності, що не чіпали підприємців «через ситуацію в країні».

Отже, зразково-показове знесення незаконного літнього майданчика у центрі міста відбулося, незважаючи на спротив працівників закладу. Комунальники винесли із літника столи і стільці і сказали, що відвезуть їх на склад. При цьому працівники закидали посадовцям, мовляв, уже кілька років заклад розташовується на одному і тому ж місці, і до сьогоднішнього дня нікому не заважав. А тепер от до них чомусь дійшли руки.

При цьому, як повідомляють деякі місцеві франківські ЗМІ, «демонтовані стільці і столи, а також фіранки того ж дня повернули у «літник», там і далі обслуговували клієнтів, мовби нічого й не сталося», а «бармен закладу Наталя Генсіровська на телевізійні камери повідомила, що власник, аби отримати згоду на роботу, давав хабар у розмірі 100 тис. гривень. Щоправда, вона не уточнила, кому з посадовців передавали ці кошти».

Сам же директор Департаменту комунального господарства Михайло Смушак висловив цілковите задоволення проведенням першого показового демонтажу і запевнив, що після демонтажу літнього майданчика на вулиці Незалежності, 3 у центрі міста, частина підприємців, які не мали дозволів на роботу літніх майданчиків, почали їх розбирати, а частина – пішла подавати документи, щоби отримати дозвіл на роботу.

І взагалі, чиновник резюмував, виявляється вже після першого публічного демонтажу незаконно встановленої тимчасової споруди мети було досягнуто – майже 99% літників вдалося легалізувати! Практично, як говорилося у відомому мультфільмі – «краще півгодини почекати, а потім за 5 хвилин долетіти».

Чиновницькі виправдовування

«Ні корупції!» поцікавився у посадовців із господарського департаменту Івано-Франківської міськради, за що ж на них напалася прокуратура, і попросив статистику їхньої діяльності за два роки.

У відповідь чиновники відповіли, що про жодну бездіяльність і мови бути не може, всі роботи з демонтажу виконуються згідно із затвердженими графіками. При цьому посадовці вказали не просто відмінні від прокурорських цифри демонтованих тимчасових споруд, а кардинально різні! Скажімо, у прокуратурі стверджують, що чиновники цього року не демонтували жодної споруди, а ті пишуть, що знесли аж 18 об’єктів. А торік демонтували не 27, як кажуть у прокуратурі, а цілих 87.

Також вагомі розбіжності є й щодо використання бюджетних коштів на проведення демонтажу. У прокуратури після перевірки свої дані, у чиновників свої.

Крім того, посадовці вказали, що все майно після демонтажу зберігається на складах ДП «Міськсвітло» згідно з відповідними актами. Так вони відповіли на запит щодо встановлених прокуратурою фактів про те, що чиновники не повертають особам майно, яке залишилось після звільнення земельної ділянки,  і не беруть його на відповідальне зберігання.

«Ні корупції!» також запитував про суми коштів за два роки, які міський бюджет Івано-Франківська недоотримав через те, що незаконно встановлені тимчасові споруди не сплачують за оренду землі, одначе це запитання у міськраді проігнорували.


Злочин і кара

А тепер про те, як мер карає своїх підлеглих за бездіяльність. І чи карає взагалі?

Через виявлені порушення обласна прокуратура Прикарпаття внесла міському голові Івано-Франківська Віктору Анушкевичусу подання з вимогою вжити заходів для їх усунення та поставила питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб.

«Ні корупції!» звернувся до міськради Івано-Франківська із конкретним запитанням, а як же будуть покарані посадовці за виявлену прокурською перевіркою бездіяльність? У міськраді попросили відтермінувати надання відповіді на це запитання на 20 днів – згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації», оскільки «інформація потребує пошуку».

Через 20 днів заступник директора Департаменту комунального господарства, транспорту і зв”язку Івано-Франківської міськради О.Федоренко таки знайшов інформацію про те, що Віктор Анушкевичус своїм розпорядженням №432-к від 29 липня 2014 року покарав осіб, з вини яких було допущено зазначені у прокурорському поданні порушення, притягненням до дисциплінарної відповідальності.


Кому саме були виписані догани, у відповіді не зазначалось, тож «Ні корупції!», маючи номер і дату розпорядження, вирішив ознайомитися з текстом документу на офіційному сайті Івано-Франківської міськради у розділі нормативних актів.

У результаті ми з’ясували, що серед оприлюднених на сайті чинних розпоряджень  мера Анушкевичуса того, яким начебто покарали чиновників господарчого департаменту, немає. Розпоряджень за 29 липня цього року  немає в принципі. Це скриншот сторінки розпоряджень міського голови Івано-Франківська станом на 27 серпня.


Залишилось додати: якщо чиновників за їхню бездіяльність і непоспіх із знесенням нелегальних тимчасових споруд – літніх майданчиків і МАФів тощо – і карають, то здебільшого дисциплінарними доганами.

І це на тлі того, що з боку власників тих самих літників і МАФів за свою фактичну бездіяльність чиновники теоретично можуть отримати значну винагороду.

Тому кожен український середньостатистичний чиновник розуміє – навіщо квапитись, якщо кара не така й страшна, як її малюють. А діяльність про людське око іноді можна й імітувати.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: Ивано - франковск

Дата и время 28 августа 2014 г., 12:24     Просмотры Просмотров: 4747
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Киеве похитили бизнесмена: правоохранители провели спецоперацию
В Ивано-Франковске иностранец украл из гипермаркета почти 200 "Киндер-сюрпризов"
Задыхался и на глазах зеленел: в Ивано-Франковске умер ребенок, мать обвиняет врачей

Украинка вышла замуж за 97-летнего
Из-за гриппа закрыли все школы Ивано-Франковска
"В комнате стоят шесть гробов": в Украине кремировали и похоронили всю семью

В Ивано-Франковске случилась страшная трагедия: погибли четверо детей и двое взрослых
В Ивано-Франковске во время открытия елки студентку ранило петардой
Украинская студентка создала жвачку от пародонтоза

На Прикарпатье из-за халатности родителей умер годовалый ребенок
"Икона с голым Ющенко в аду": скандал в украинском храме получил продолжение
Смертельное ДТП на Прикарпатье: трое людей погибли, трое пострадали

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.096453