АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 1°C
Львов: 1°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

НБУ: девальвація до 30 грн/дол - це нормально, ситуація повністю контрольована

НБУ: девальвація до 30 грн/дол - це нормально, ситуація повністю контрольована
НБУ: девальвація до 30 грн/дол - це нормально, ситуація повністю контрольована

Директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук вчора в ефірі «Громадського» заявив (див. нижче відео), що в середньостроковій перспективи коливання курсу в діапазоні до 20% «вважаються нормальними».

«Зазвичай нормальними вважаються коливання на середньостроковому періоді до 10-15-20%. Багато залежить від того, які є фундаментальні умови. Так, коли в декілька останніх років спостерігався цикл на зниження цін на сировинні товари, то валюти таких розвинених країн як Австралія, Канада – тобто в розвинених країнах зі стійкою тенденцією до інфляційного таргетування, з усталеною монетарною політикою, з якірними інфляційними очікуваннями – навіть у цих країнах спостерігалася значна девальвація їх валют щодо долара США, протягом року – до 25-30%. Але це сприймалося достатньо нормально і не було перенесення цієї динаміки обмінного курсу на інфляцію, яка залишалася близькою до цільових рівнів.

<…> Динаміка обмінного курсу [в Україні до кінця року] буде залежати від того, якими будуть фундаментальні фактори, як будуть змінюватися ціни на основні товари нашого експорту, наскільки успішно будуть проводитися реформи, наскільки досконалим буде проект бюджету, який зараз обговорюється. Сказати на якому рівні він буде – 20, 30… НБУ традиційно не оголошує ніяких орієнтирів [щодо курсу], щоб не давати хибних сигналів», - зауважив представник НБУ.

Довідково. На 01 січня офіційний курсу НБУ був 24,0 грн/дол; на 01 серпня – 24,8 грн/дол; на 15 серпня – 25,04 грн/дол; на 01 вересня – 26,08 грн/дол. На 07 вересня він встановлений на рівні 26,848 грн/дол. Тобто якщо взяти курсовий показник на 15 серпня й додати 20%, виходить 30 грн/дол.

За словами С. Ніколайчука, девальваційний тиск на гривню в останній місяць був зумовлений, з одного боку, сезонним збільшенням попиту на валюту, а з іншого – зниженням цін на зернові на світових ринках та нервозністю через ситуацію в Криму й на Сході.

«Ситуація повністю контрольована. Та волатильність, яка є, не виходить за межі надмірної. Динаміка обмінного курсу залишається узгодженою з нашими цілями по інфляції 12% в цьому році та 8% у наступному. У нас є можливості для контролю за процесом», - підкреслив представник Нацбанку, згадавши, зокрема, що на 01 вересня обсяг валютних резервів Нацбанку становив 14,1 млрд дол (у свою чергу додамо, що за офіційними даними НБУ, його чисті валютні резерви - без врахування кредитних коштів, у т.ч. МВФ - становили 3,37 млрд дол, - ред.).

За його словами, інтервенції НБУ в останні дні були спрямовані на зниження волатильності на ринку.

«НБУ не оголошує публічно параметри своїх валютних інтервенцій. Стратегічні рішення приймаються правлінням.

<…> Ми не можемо повернутися до режиму фіксованого курсу – політики, яка спостерігалася в 2011-2013 рр., яка якраз значною мірою привела до акумулювання тих макроекономічних дисбалансів, які посилили фінансово-економічну кризу на початку 2014 року», - зауважив С. Ніколайчук.

 

 


Теги статьи: курс гривныНБУ

Дата и время 07 сентября 2016 г., 10:09     Просмотры Просмотров: 5674
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что делать с «евробляхами»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.06719