АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Влад Якушев: До зброї!

Влад Якушев: До зброї!
Влад Якушев: До зброї!

По домах демобілізованих знову почали носити повістки і хлопці, з якими я служив, телефонують мені, запитуючи, чи не знаю я, що відбувається.

Знаю, і спробую висловити свою думку з цього приводу.

Наша країна знову опинилась у небезпеці повномасштабної війни з Росією. Імовірність такої війни дуже висока, і тому нам треба бути до неї готовими. Тим, хто впевнений, що Путін не наважиться, скажу – ваші слова та Богові б у вуха. Але…

Крим… Не наважився? Донбас… В країні іде війна, якщо хтось забув. 

Чи готова Росія до удару?

Скептики скажуть – Росія завжди готувалась до війни. Збройні сили Росії упродовж трьох років провели як мінімум 18 масштабних навчань, навіть імітували завдання ядерних ударів по країнах НАТО. І нічого не сталося…

Але у 2008 році вони провели навчання «Кавказ-2008» і напали на Грузію.

2016 рік, серпень – Росія проводить несподівану перевірку боєздатності всіх військових сил країни. Володимир Путін привів в повну бойову готовність війська на кордоні з Україною «для локалізації кризових ситуацій». 26 серпня військово-транспортні літаки РФ здійснили переміщення підрозділів спеціального призначення з північного заходу Росії на полігони Південного військового округу. Для «перевірки боєготовності військ» було задіяно 20 літаків Іл-76. У той же день 15 бойових кораблів Чорноморського флоту і 10 кораблів Каспійської флотилії вийшли в море також перевірити боєготовність.

Мешканці Криму повідомляють, що на півострів стягуються величезні сили.

27 серпня Повітряно-космічні сили Західного і Центрального військових округів армії Росії приступили до перебазування авіаційної техніки на оперативні аеродроми Південного військового округу.

Раніше, в червні, за дорученням глави держави Володимира Путіна проводилась перевірка армійських арсеналів і окремих органів військового управління.

До Південного військового округу РФ з початку року надійшло понад 160 одиниць нової бойової техніки.

Підрозділи спеціального призначення отримують бронеавтомобілі «Тайфун» (50 штук), спеціальні автомобілі «Тигр», а в мотострілкових бригадах завершили оновлення танкового корпусу до моделей Т-72БМ та Т-90А, бойових машин піхоти – до БМП-3, а бронетранспортерів – до БТР-82А.

Артилеристи отримують нові системи залпового вогню «Торнадо-Г» (модернізований «Град»), військові льотчики – модернізовані штурмовики Су-25СМ, винищувачі Су-30СМ, ударні вертольоти Ка-52 і спеціальні вертольоти Мі-8АМТШ і Мі-8МТПР.

У зенітні ракетні підрозділи надходять комплекси технічних засобів АСУ ТП вогнем по повітряних цілях «Барнаул-Т», а в підрозділи радіаційного, хімічного та біологічного захисту – розвідувальні хімічні машини РХМ-6.

В підрозділах Південного військового округу збільшилася оснащеність дронами -безпілотниками «Орлан», «Застава», «Гранат» і «Леєр».

Це інформація, яку можна отримати з відкритих джерел. А скільки військ противнику вдалось приховати?

Командувач Повітряно-десантними військами Росії генерал-полковник Володимир Шаманов заявляє російським журналістам, що у Криму розмістять дисантно-штурмовий полк 7-ї дивізії. Це та сама дивізія, війська якої у 1948-му брали участь у зачистці Литви та Західної України. От як про неї пишуть російські ЗМІ: «У пострадянський період вітчизняної історії десантники вгамовували масові заворушення в Азербайджані, але найбільш пам’ятні сторінки історії дивізії пов’язані з виконанням бойових завдань на Північному Кавказі в 1995-2004 роках. З вересня 2015 року військовослужбовці дивізії виконують завдання щодо забезпечення безпеки Авіаційної групи ВКС Росії в Сирії на авіабазі Хмеймім».

Це відверто каральний підрозділ. Що цього разу зібрались зачищати?

Після перевірки почалися навчання «Кавказ-2016». Нічого не нагадує?

Шойгу заявляє, що це найбільші за останню чверть століття стратегічні командно-штабні навчання.

На момент початку навчань угруповання російських військ на кордоні з Україною і Грузією стане найбільш боєздатним в Росії!

Екс-заступник начальника Генштабу, військовий експерт Ігор Романенко, в ефірі Еспресо.TV каже: «З урахуванням того, що будуть проводитися навчання» Кавказ 2016», Росія може наростити угруповання до 100 тисяч військ, а це вже стільки, скільки потрібно, щоб почати широкомасштабні дії проти України».

Навіщо проводяться ці навчання? От інформація з російської сторінки Вікіпедії: «Тема учений – будет проверено реальное состояние боевой и мобилизационной готовности войск и сил округа к выполнению задач по предназначению, проведена апробация новых форм применения и способов действий войск с учётом современного опыта ведения боевых действий. При этом основное внимание будет уделено организации чёткого взаимодействия воздушной, морской и сухопутной составляющих межвидовой группировки войск, вопросам массовой переброски личного состава и техники на большие расстояния и, с учётом террористических угроз в регионе, действиям в условиях горной местности.»

В кінці літа нам вже закинули спробу організувати терористичний акт у Криму. Привід є. Тема навчань – дії з урахуванням терористичної загрози у регіоні…

Страшно? Є чого злякатись, але пишу я все це не для того, щоб вас налякати. Це щоб було зрозуміло, наскільки ситуація серйозна.

Мотиви Кремля

Навіщо атакувати нас зараз? Причин декілька. Ціною болючих втрат та титанічних зусиль нам вдалося зірвати всі плани Путіна по захопленню сходу та півдня України. На перемовинах Російським дипломатам немає що сказати. Спроби зняти санкції провалились. Російські військові визнали, що без підтримки авіації прорвати нашу оборону не зможуть. Це наша перемога та їхня поразка. Путін сприймає цю поразку як особисту образу. Крим не має наземного сполучення з Росією, і це величезна проблема.

Якщо вдарити зараз, є шанси провести операцію до початку дощів. Швидко прорвати нашу оборону, заглибитись та закріпитись. Далі погодні умови завадять нашим діям у відповідь.

У США зайняті виборами, Європа як завжди глибоко стурбована. Особисто я думаю, що нам допоможуть, але розраховувати треба на себе. Нехай та допомога стане приємною несподіванкою.

Якщо Путін не вдарить зараз, то втратить останній шанс.

У військовому бюджеті США вже передбачено фінансування на зміцнення обороноздатності України. У новій стратегії Європейського командування збройних сил США записано, що головний пріоритет американських військ у Європі – стримування російської агресії. Якою б не була військова міць Росії, проти «Американської воєнщіни» виглядати вона буде смішно.

В Брюсселі Міноборони України та Агентство НАТО з підтримки і постачання уклали угоду про купівлю-продаж матеріально-технічних засобів для ЗСУ.

Ми вже маємо реальну армію, а невдовзі, я надіюсь, отримаємо нову зброю у достатній кількості. Якщо в нас на передовій буде сучасна зброя, в Росію не Камази з позначкою «200» поїдуть, а ешелони. Закопувати змучаться.

То ж, на мою думку, атакують нас або зараз, або ніколи.

До схожого висновку дійшов і російський військовий експерт Павло Фельгенгауер, який вважає, що логіка військових приготувань свідчить про те, що масштабний конфлікт з Україною повинен початися упродовж найближчих декількох тижнів.

Атака неминуча?

Попри всі російські приготування, нового загострення можна уникнути.

Путін не може дозволити собі потерпіти велике воєнне фіаско. Йому теж страшно.

Якщо почнеться осіння бойня, втрати росіян, незважаючи на перевагу, будуть колосальними. Ми маємо три повноцінні лінії оборони і справжню армію, якої не мали у 2014-му. Рівень наших ППО дозволяє зробити роботу «путінських соколів» вкрай небезпечною. Нам є, як впертись, і російські військові це розуміють.

Росіяни прогнозують великі втрати, тому що почали перевіряти можливість мобілізувати цивільних.

З 22 серпня по 20 вересня у Росії проходять збори з резервістами. В Новосибірській області вже сформовано перший батальйон.

Російські військові експерти вміють добре рахувати, і якщо вони зрозуміють, що шанси на перемогу мінімальні, атаки не буде.

Що треба, щоб переконати їх не починати осінню бойню? От тепер, нарешті, про повістки.

Загартовані у вогні

Якщо б у армію повернулись мобілізовані всіх п’яти хвиль, ми б мали одну з найбільш боєздатних армій світу. Це аксіома.

Вдалась би атака Путіна, якщо б назустріч загарбникам піднялись всі шість хвиль? Х… там! В нас величезний бойовий досвід і в нас не тремтять руки, коли в приціл потрапляють обличчя «старших братів». Якщо б всі шість хвиль стояло в строю, я б сказав: «Нехай приходять».

У Росії це прекрасно розуміють, і випробовують нас. Чи зможемо ми зібратись разом, для вирішального бою?

Вони знають, що ми змучились від війни, що ми не в захваті від нашої влади і того, що відбувається в країні. Знають, що велика кількість мобілізованих залишили лави збройних сил розчарованими. Вони надіються, що ветерани не прийдуть. І я, особисто від себе, прошу вас поламати їхні надії.

Демобілізованим почали приносити повістки, щоб зібрати з них підрозділи ветеранів, яких так бояться російські військові, і я прошу не ігнорувати їх. Ми мусимо бути готові до найгіршого. Росія не переможе у чесному двобої, але ворог може заскочити нас зненацька. Вдарити, коли ветерани будуть далеко від передової. Для того, щоб зібрати та озброїти мобілізованих буде потрібно багато часу, яким москалі скористаються.

Ми зберемося і дамо відсіч, але скільки українців загине, доки ветерани прийдуть? Скільки української землі ми втратимо.

Зараз мобілізованих збирають на збори, які мають тривати кілька тижнів. Робиться це для того, щоб показати Росії – не випробовуйте долю, бо ми маємо, чим вас зустріти.

Якщо вони побачать, що ми готові, то не наважаться перейти Рубікон.

А ще збори потрібні для того, щоб кожен ветеран знав, куди він має прибути у разу повномасштабного російського вторгнення.

Не хочу нікого обманювати, тому кажу відразу: якщо загроза минеться, ви повернетесь додому, в держави немає коштів, щоб утримувати таке військо на постійній основі, якщо ж почнеться бій – поїдете на фронт. Маю сумніви, що ближчим часом звільнять мобілізованих під час шостої хвилі. Побратими, потерпіть ще трішки. Зараз вас немає ким замінити.

Я розумію, як людям, які нещодавно повернулись до своїх сімей, важко знову вдягати форму. Сам недавно повернувся з відпустки. Скільки в мене планів на мирне життя! Розумію, як важко пояснити рідним, що ви знову їх залишаєте. Але, якщо не ми з вами, то хто?

Давайте подивимось правді в очі. Ті, хто готовий померти за Україну пішли на війну по мобілізації та добровольцями. Багато хто з цього списку підписав контракт і зараз тримає лінію фронту. Чи є ще козаки? Якщо є, то де?

Я жодним чином не хочу образити волонтерів та людей, які у різний спосіб допомагають армії. Ви на своєму місці і робите надзвичайно важливу справу. Але є ж величезна кількість «громадян», які роблять вигляд, що війни немає і вони не мають до неї жодного стосунку. Покидьки та боягузи, які впевнені, що ми впоратися і без них, мовляв: «Хай дурні воюють».

Сьома хвиля мобілізації буде провальною і це всім відомо. Та навіть якщо б її провели і вдалося назбирати новачків, змогли б вони втримати відбірні російські дивізії? Звичайно, що ні. Думаю саме тому мобілізацію і не проводять, бо який у ній сенс?

Оголосити військовий стан та загальну мобілізацію? Уявіть скільки людей треба буде навчити і озброїти. В нас просто немає такої кількості зброї. Ми не встигаємо її ні купити, ні виробити.

Я часто чую заяви на кшталт: «Нехай сини депутатів та політиків воюють». Будьте серйозними. Не будуть вони воювати – ніколи. Якщо Україну захоплять, вони та їх сімейки або вклоняться Путіну, або втечуть за кордон. Я взагалі маю підозру, що якби зараз почався російський наступ, більша частина Верховної Ради просто не повернеться назад з літніх закордонних відпусток.

Це неправильно, несправедливо! Чому ми за всіх? За тих, хто нас грабує, та вважає дурнями?

Не за них. За своїх дітей, свої сім’ї. За свою честь та гідність.

Як не крути, панове ветерани, але нам з вами прийдеться віддуватись за всю країну, більше немає кому. Збройним силам не обійтись без мобілізованих. Нам треба протриматись до зими. І, як казав мій дідо: «Немає на то жодної ради».

Тому, ті, хто отримав повістки, нехай поставляться до зборів серйозно, а хто ще не отримав, не запихайте глибоко у шафи військову форму. Можливо, вам ще прийдеться її вдягнути.

Будемо готові, і тоді хай проводять свої навчання, нехай брязкають зброєю. Хай приходять… Ми будемо їх чекати. Ми, мобілізовані – прості люди, які бачили смерть і кров і тепер не боїмося тиснути на спусковий гачок.

Владислав Якушев,
лейтенант, начальник прес-служби
14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»,
для ІА ZIK

zik.ua


Теги статьи: Россия- агрессорЯкушев Влад

Дата и время 07 сентября 2016 г., 13:23     Просмотры Просмотров: 1974
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Названо число российских фильмов, запрещенных в Украине за четыре года
Россия опозорилась новым фейком об Украине
Гриневич заявила, что Украина не будет закрывать русскоязычные школы: Мы – не агрессоры

Чудо -"Богдана": с таким оружием мы сможем диктовать агрессору инициативу
России пригрозили из-за агрессии в Азовском море
"Россия – агрессор": опубликован полный текст заявления саммита Украина-ЕС

Если бы Кучма предвидел 2014, то не подписал бы Будапештский меморандум — экс-посол США
Существует несколько катастрофических сценариев для России
Антироссийский митинг в Лондоне: "Когда упадет последний украинский солдат, Путин придет за вами"

Кабмин готов разорвать программу экономического сотрудничества с Россией
Россия – агрессор: Порошенко обратился к Евросоюзу с громким призывом
После признания России агрессором Билык разрешили петь во Львове

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что делать с «евробляхами»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.941445