АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -2°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Як Рада відкрила "злодіям в законі" доступ до "червоних тюрем"

Як Рада відкрила "злодіям в законі" доступ до "червоних тюрем"
Як Рада відкрила "злодіям в законі" доступ до "червоних тюрем"

Ще зовсім недавно важко було знайти установу з більш консервативною і закритою системою, ніж мережу колоній, що знаходяться у відомстві Державної пенітенціарної служби - режимні об’єкти, що ретельно охороняються, і в яких відбувають покарання люди, засуджені за вчинення протиправних дій.

Вони засуджені до позбавлення волі та ізоляції від суспільства з метою надати їм можливість виправитися і відпрацювати збиток, нанесений внаслідок вчинення ними злочинів. Не піддається сумнів факт, що колонії мають працювати виключно за правилами внутрішнього розпорядку, а також неухильного дотримання спеціального режиму співробітниками і засудженими.

Але є одне "але": колонії Харківської області в кримінальному середовищі здавна називалися "червоними" - це означає, що "зоною" керує адміністрація, а не криміналітет, як (чого гріха таїти) у багатьох подібних установах країни. Природно, така ситуація не влаштовує авторитетів кримінального світу і "злодіїв у законі". Це протистояння тягнеться десятиліттями.

Однак завдяки недалекоглядності наших законодавців, у криміналу з’явився вагомий шанс кардинально змінити ситуацію.

 

Як на Харківщині недалекоглядний закон штовхає до бунту "червоні зони" (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

 

Закон України "Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів", що вступив у силу в 2014 році, вніс зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України.

Відтепер, згідно статті 24 Закону, без спеціального дозволу (акредитації) в будь-який час безперешкодно відвідувати установи виконання покарань для здійснення контролю та проведення перевірок (за бажанням - у супроводі до трьох медичних працівників для медичного огляду засуджених та до двох представників засобів масової інформації) мають право: Президент України, Прем’єр-міністр України, народні депутати України, їх помічники-консультанти, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати місцевих рад.

Особи, зазначені у статті, під час відвідування установ виконання покарань вправі безперешкодно, без обмеження в часі, із забезпеченням максимального сприяння працівниками та адміністраціями установ виконання покарань пересуватися територією установ виконання покарань, здійснювати аудіо- та відеозапис та поширювати отриману інформацію, ознайомлюватися із звітністю, у тому числі й статистичною, проводити ревізії, здійснювати інспектування, подавати усні або письмові запити тощо.

Режим в установах виконання покарань не повинен перешкоджати або використовуватися як перешкода реалізації суб’єктами контролю своїх повноважень.

Утім, Закон, окрім полегшення життя засуджених, призвів до певних не передбачених раніше ситуацій – право безперешкодного доступу в колонії отримали особи із кримінальним минулим і посвідченням невідомих ЗМІ.

"На жаль, прирівнявши "помічників-консультантів" до президента і прем’єр-міністра, вхід в режимну установу отримали колишні уголовники-рецидивісти з посвідченнями невідомих ЗМІ, дискредитуючи тим самим справжніх професійних журналістів і їх приналежність до 4-ї влади", - говорить глава громадської організації "ЩИТ", яка захищає права співробітників пенітенціарної служби Тимур Одерій.

За його словами, алгоритм тиску на неугодну колонію, заснований на законних підставах, зазначених у нових поправках, вже добре відомий: реєструється видання правозахисного спрямування. Криміналітет під виглядом журналістів і під прикриттям деяких депутатів з незрозумілими особистими цілями і амбіціями отримує доступ в колонії, демонстративно, безапеляційно і нахабно показуючи засудженим свою "силу", нібито "вирішуючи їхні питання", а насправді - послідовно і цілеспрямовано дестабілізуючи і розхитуючи оперативно-режимну обстановку в місцях позбавлення волі.

"Як волонтери таких "правозахисних" організацій використовуються колишні засуджені (наприклад, в Харкові діють "журналісти" з трьома-п’ятьма відсидженими термінами). Розрахунок їх "роботодавців" простий: екс-засуджені із задоволенням йдуть на це не тільки за обіцяні матеріальні винагороди, але також і з особистих міркувань, головним із яких є помста. Їм видають журналістське посвідчення, і вони, тріумфуючи і твердячи як "Отче наш": "Стаття 24, пункт 3!", вдоволено тикають їх в обличчя офіцерів з адміністрацій колоній, вимагаючи відкривати для них всі двері", - говорить Одерій.

Ніхто не говорить, що співробітники колоній, де утримуються засуджені, білі і пухнасті - це військові люди зі своєю особливою психікою, зі своїм, виробленим роками спілкування з "контингентом", ставленням до тих, хто знаходиться по інший бік грати. Так, створена система, яка працює вже майже сторіччя, багато в чому недосконала і часто визначалася злочинною. Саме тому вона безліч разів перероблялася, удосконалювалася, правилася і очищалася. І цей процес триває постійно.

 

Як на Харківщині недалекоглядний закон штовхає до бунту "червоні зони" (ФОТО, ВІДЕО) - фото 2

 

"Однак насправді проблема набагато глибше. Чому такий пильний інтерес у цих "журналістських розслідувань" викликає саме Харків? Та все тому ж: "червоні" зони усіма силами намагаються обходити кримінальні боси, сплачуючи величезні гроші нечистим на руку чиновникам, щоб їх перевели в інші, де править балом не адміністрація, а "смотрящіє" за зоною авторитети. Де можна "вирішувати питання", де у вільному доступі алкоголь, наркотики та інші елементи їх розуміння "солодкого життя". Не треба бути сильним уявою, щоб зрозуміти, що відбувається на таких зонах, де керують кримінальні авторитети, де засуджені живуть за кримінальними "поняттями". І зверніть увагу: жодного "викривального" репортажу з цих колоній ні разу на телеканали не просочується. Чому? Здогадайтеся самі! Зате негативні сюжети про ненависні "червоні" колонії сиплються, як з рогу достатку", - зауважує Одерій.

За його словами, частими гостями в колонії є журналісти інформаційного бюлетеня "Каменярі-інфо" - раніше тричі судимий Руслан Є. і шість разів судимий Павло П.(загальний стаж відсидки - 20 років).

 

Як на Харківщині недалекоглядний закон штовхає до бунту "червоні зони" (ФОТО, ВІДЕО) - фото 3

 

"Тільки у 2016 році ці лже-кореспонденти відвідали харківські установи 13 разів, - каже Одерій. - Їх "пропуск" в установу - Костянтин Литвиненко, помічник депутата ВР Юрія Тимошенко (за законом групу журналістів повинен супроводжувати представник влади) і за сумісництвом головний редактор "Каменярів". Ніякої журналістської роботи ні Єременко, ні Панич ніколи не вели, але мають посвідчення журналістів відділу захисту прав людини і засуджених. А нещодавно (24 серпня поточного року) до одного із засуджених Харківської виправної колонії (№43) приїжджала громадянська дружина, але вони не змогли побачитися, бо за порушення режиму в установі він знаходився у ПКТ. Наступного дня ця громадянка вже приїхала з журналістським посвідченням відомого нам бюлетеня "Каменярі-інфо" і у супроводі Костянтина Литвиненко висловила вимогу провести її до засудженого порушника, тобто її громадянського чоловіка".

 

Як на Харківщині недалекоглядний закон штовхає до бунту "червоні зони" (ФОТО, ВІДЕО) - фото 4

 

 

Як на Харківщині недалекоглядний закон штовхає до бунту "червоні зони" (ФОТО, ВІДЕО) - фото 5

 

Як розповіли в прес-службі Управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області, незліченні скарги адміністрацій колоній на ситуацію з "журналістськими перевірками", явно мають всі ознаки грубого вторгнення в роботу виправних установ з метою дестабілізації їх функціонування і дискредитації особового складу адміністрації перед засудженими, на жаль, поки залишаються без відповіді.

До чого все це може призвести в подібних закладах, розташованих в двох сотнях кілометрів від зони АТО, легко припустити - результатом такої активної підривної діяльності цілком може стати бунт засуджених, і за рахунок цього - кардинальна зміна військово-політичного балансу в регіоні.

Ось такий казус тепер існує в управлінні Державної пенітенціарної служби України в Харківській області. І до тих пір, поки ця ситуація не буде врегульована, колишні бандити з журналістськими посвідченнями будуть ногами відкривати двері режимних установ, провокувати скандали, грубіянити офіцерам, що знаходяться при виконанні службових обов’язків, зводити особисті рахунки і вести незрозумілу діяльність на території колоній, зустрічаючись і розмовляючи під виглядом виявлення порушень з кримінальними авторитетами і організовуючи іншу сумнівну метушню, далеку від турботи про права і захист засуджених.

kh.depo.ua


Теги статьи: ЗаключенныеТюрьма

Дата и время 07 сентября 2016 г., 20:06     Просмотры Просмотров: 2626
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Двух организаторов «референдума ЛНР» не стали сажать в тюрьму
22-летний житель Ровненской области сел в тюрьму за государственную измену
Экс-премьер Македонии попросил политического убежища в Венгрии

Экс-депутату дали условный срок за участие в организации «референдума» на Донбассе
В Полтавской области мужчину, который покалечил кота, приговорили к шести годам тюрьмы
Экс-премьера Македонии осудили на 2 года тюремного заключения

Угрожали туристам тюрьмой: туроператор JoinUp угодил в новый масштабный скандал
В тюрмі на Житомирщині знайшли “VIP-камеру” для кримінальних авторитетів
Под Киевом ревнивец придушил и выбросил с четвертого этажа свою жену

Загалом 66 років тюрми – вирок угорського суду банді за контрабанду сигарет з України
В Киевской области двух осужденных воров "забыли" посадить в тюрьму
В Каталонии лидеры сепаратистов могут провести в тюрьме четверть века

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.055516