АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -10°C
Харьков: -10°C
Днепр: -10°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -10°C
Львов: -6°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Київрада під натиском громади вирішила вчергове відкараскатися від скандального забудовника

Київрада під натиском громади вирішила вчергове відкараскатися від скандального забудовника
Київрада під натиском громади вирішила вчергове відкараскатися від скандального забудовника

Київська міська рада має намір розірвати договір оренди зі скандальним забудовником.

Так, 6 вересня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати погодили розірвання договору оренди земельної ділянки з ТОВ «БК «Травертин», повідомляєпрес-служба Київради.

Ще в 2005 році Київрада передала ТОВ «БК «Травертин» у довгострокову оренду на 15 років земельну ділянку площею 4095 кв. м для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з підземним паркінгом та вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями на вул. Тулузи,6-Д у Святошинському районі. Протягом 11 років будівництво не було розпочато.

До того ж, відповідна земельна ділянка фактично розташована у парку «Інтернаціональний» та використовується мешканцями Святошино як зона відпочинку.

«Київрада має повне право розірвати із горе-забудовником договір оренди з кількох причин: по-перше, йдеться про намагання знищити 40-річні дерева, що є частиною парку «Інтернаціональний», яку колись позбавили статусу зеленої зони заради будівництва 25-поверхівки. По-друге, забудовник має борг по орендній платі за землю у сумі понад 243 тисячі гривень. По-третє, забудовник не виконав умови договору оренди земельної ділянки», — зазначила член постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Тетяна Меліхова.

Відтак, Київрада заявила про твердий намір розірвати договір із несумлінним забудовником в односторонньому порядку, і вирішити це можуть уже на найближчому пленарному засіданні КМР.

Нагадаємо, що попри те, що забудовник довгі роки зволікав із забудовою, цього року він твердо вирішив здійснити свої наміри і таки звести багатоповерховий житловий комплекс прямісінько в парку, попередньо вирубавши близько півтисячі дерев, щоб розчистити собі територію для будівництва.

Підготовчі роботи почалися 18 липня, після чого мешканці навколишніх вулиць згуртувалися і вирішили твердо захищати місце свого відпочинку. У «Київзелебуді» підтвердили, що парк «Інтернаціональний» перебуває на балансі підприємства, відтак, активісти запропонували провести інвентаризацію усіх 406 дерев, які забудовник планував зрубати у парку.

Тоді ж захисники парку розмістили на сайті Київської міської державної адміністраціїпетицію з вимогою не допустити вирубки дерев працівниками ТОВ «БК Травертин».

Коли ситуація досягла апогею, а “тітушки”-прибічники забудовника стали регулярно “прогулюватися” по парку, щоб відтіснити активістів від місця забудови, на сторінці Борщагівської Ради у Фейсбук було оголошено про створення ініціативної групи на захист парку від забудовника і початок цілодобового чергування.

Лише кілька днів як захисники парку  трохи зітхнули, коли депутат від їхнього округу в результаті свого депутатського запиту отримав відповідь від Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради про те, що видану забудовнику контрольну картку на встановлення тимчасової огорожі на вул.Тулузи,6-Д (парк «Інтернаціональний») було призупинено до 1 листопада 2016 року.

За цей час, пообіцяв депутат, можна буде вирішити питання із розірванням договору між забудовником і Київською міською радою.

«Ситуацію з парком «Інтернаціональний» нарешті почали вирішувати. Як ви пам’ятаєте, нещодавно ситуація з парком «Інтернаціональний» досягла критичної кульмінації. Та наші зусилля нарешті дають плоди – на проблему звернули увагу місцеві депутати. За зверненням Вагана Товмасяна КМДА було прийнято рішення призупинити дію контрольної картки горе-забудовника. Тепер забудовник не має жодних законних прав вирубувати дерева чи зводити будь-що на території парку. Та вже сьогодні комісія Київради з питань землекористування підтримала проект рішення про розірвання договору оренди із забудовником парку «Інтернаціональний», – повідомили активісти Борщагівської Ради, які опікуються збереженням парку.

Одначе, як з’ясував «Ні корупції!», нинішнє рішення Київради розірвати договір оренди землі із ТОВ «БК Травертин» – це вже не перша спроба відкараскатися від скандального забудовника.

Так, рішенням господарського суду міста Києва від 12.12.2011р., залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.11.2012р. у справі №51/405, було розірвано договір оренди земельної ділянки №75-6-00251 від 25.11.2005р. між ТОВ «БК Травертин» та Київською міською радою.

ТОВ «БК Травертин» зобов’язали передати Київській міській раді по акту приймання-передачі земельну ділянку площею, 0,41 га по вул. Тулузи, 6-д у Святошинському районі міста Києва. Одначе Товариство з обмеженою відповідальністю «БК Травертин» з прийнятими судовими актами не погодилося та звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просило скасувати оскаржуване судове рішення місцевого господарського суду й постанову апеляційної інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

18 лютого 2013 року Вищий господарський суд України постановив касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «БК Травертин» – задовольнити частково, постанову Київського апеляційного господарського суду від 19.11.2012р. та рішення господарського суду міста Києва від 12.12.2011р. у справі №51/405 – скасувати, а справу передати на новий розгляд до господарського суду міста Києва.

Як перевірив «Ні корупції!», згідно з Реєстром, засновником і власником ТОВ «БК Травертин» є Олександр Дмитрович Кошелєв, який також володіє ПП «УКРСТРОЙІНВЕСТГРУП».

Засноване ТОВ «БК Травертин» було за півроку до того, як уклало угоду з Київрадою про оренду земельної ділянки на вул. Тулузи.

У відкритих джерелах інформації про обидві фірми обмаль. У компаній немає сайтів, а також презентованих вже готових проектів. Власник компаній, а також директори фірм також непублічні особи.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: ЗемляБК Травертинкиевсовет

Дата и время 08 сентября 2016 г., 22:15     Просмотры Просмотров: 1249
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Україні іноземні компанії вже є власниками понад 4 мільйонів гектарів землі
Киевсовет отдал чиновникам почти все полномочия в сфере приватизации объектов стоимостью до 250 млн гривен
Мало мест для захоронений. В Украине не хватает 550 кладбищ

Флагшток за 51 мільйон гривень почнуть встановлювати у Києві навесні 2020 року
Преступная медлительность КГГА уже лишила киевлян минимум 750 га зеленых зон
У пенсионерки из Ужгорода отобрали дом и землю, пока она была в больнице

Страна готова к честному разговору о продаже земли, - Порошенко
Суд витребував 32 га на річці Козинка, які опинились у приватній власності
Экс-нардеп: мораторий, говорите? Более 4 млн гектаров земли уже в собственности иностранных компаний, на очереди еще около 3-х

НАПК поймало депутата Киеврады на грубом нарушении декларирования доходов
Прокуратура: на продажі землі «Родовід Банку» шахраї заробили 9 млн доларів
В столичной Быковне украли почти два гектара земли

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.176364