АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 15°C
Днепр: 17°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 15°C
Львов: 14°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 15°C
Ровно: 15°C

Гонтарева и Ворушилин "делят" в судах наследство "Дельта Банка"

Гонтарева и Ворушилин "делят" в судах наследство "Дельта Банка"
Гонтарева и Ворушилин "делят" в судах наследство "Дельта Банка"

Хозяйственный суд. Киева 18 августа открыл производство по делу по иску НБУ к ликвидатору «Дельта Банка». Нацбанк хочет в судебном порядке обязать ответчика, об этом сообщает "Финбаланас".

 

- обліковувати на окремому аналітичному рахунку усі кошти, що надійшли в рахунок заборгованості за кредитними договорами, майнові права за якими передано в заставу НБУ, для погашення заборгованості "Дельта Банку" перед НБУ за кредитними договорами та в подальшому обліковувати кошти на окремому аналітичному рахунку з моменту їх надходження;

 

- перерахувати усі кошти, що обліковані на окремому аналітичному рахунку, та в подальшому перераховувати такі кошти НБУ.

 

«В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на бездіяльність уповноваженої особи Фонду щодо необлікування коштів, що надійшли в рахунок погашення заборгованості за кредитними договорами, майнові права за якими було передано НБУ, а також неперерахування коштів з окремого аналітичного рахунку після результатів інвентаризації, що унеможливлює задоволення грошових вимог НБУ до відповідача за кредитними договорами», - констатується в ухвалі суду.

 

При цьому суд задовольнив клопотання НБУ про розгляд справи в закритому режимі.

 

Додамо, що 19 серпня цей же Госпсуд м. Києва через несплату судового збору повернув для НБУ без розгляду іншу його позовну заяву до Фонду гарантування щодо того ж таки «Дельта Банку». У цьому випадку Нацбанк хоче зобов’язати Фонд гарантування повернути (цитата) «неправомірно отримані кошти у загальному розмірі 3 357 614 371,08 грн, сплачених на підставі меморіальних ордерів та платіжних доручень для подальшого включення до ліквідаційної маси та задоволення вимог кредиторів.

 

Разом з тим, «Дельта Банк» - не єдиний камінь спотикання у відносинах між НБУ і ФГВФО.

 

Так, Національний банк оскаржує в Київському апеляційному госпсуді ухвалу Госпсуду м. Києва від 21.07.2016, якою Нацбанку відмовлено в прийнятті позовної заяви до ліквідатора банку «Фінанси та кредит», в якій НБУ просив суд визнати протиправними дії ліквідатора банку "Фінанси та Кредит" в частині відхилення кредиторських вимог НБУ та зобов`язати ліквідатора банку «Фінанси та кредит» додатково акцептувати (визнати) кредиторські вимоги НБУ в розмірі 1,9 млн грн.

 

Коментар Finbalance

 

Попри те, що і глава НБУ Валерія Гонтарева, і директор-розпорядник Фонду гарантування Костянтин Ворушилін – це люди Президента, стосунки між ними (а також їх підлеглими, серед яких, до речі, є й представники інших політичних груп) давно не є безхмарними.

 

Справа тут не лише в чутках, що К. Ворушилін може претендувати на місце В. Гонтаревої. Навіть у публічну площину виходили конфлікти НБУ та ФГВФО довкола безпосередньо ціни реалізації активів банків-банкрутів. Причому градус дискусії сягав навіть – ні багато ні мало – до рівня звинувачень у корупції.
Разом з тим, описані вище судові приклади можуть розглядатися в т.ч. як свідчення, з одного боку, дефіциту коштів у Фонду гарантування, а з іншого – проблем НБУ з виконанням плану щодо погашення банками-банкрутами раніше виданих кредитів рефінансування.

 

У травні заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Андрій Кияк заявляв, що в 2-му півріччі Фонд може попросити в Мінфіна як мінімум 10 млрд грн. У чинній редакції держбюджету на 2016 рік передбачений випуск ОВДП на суму 16 млрд грн для підтримки Фонду гарантування.

 

У січні-серпні обсяг коштів, акумульованих Фондом, у порівнянні з показником на початок року впав майже удвічі. І для виконання зобов’язань перед вкладниками банків-банкрутів у частині виплати компенсацій у межах гарантійної суми Фонду гарантування потрібно, щоб, як мінімум, НБУ монетизував раніше випущені Мінфіном держоблігації.

 

Власне, Мінфін публічно заявляв, що НБУ визнав проблему нестачі коштів у Фонду гарантування для виплат вкладникам (щоправда, з обмовкою, що потреба в додаткових коштах буде мінімальною).

 

Що ж до самого Нацбанку, то, нагадаємо, в березні директор департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник зазначав, що в поточному році банківський регулятор за рахунок застави по кредитам рефінансування планує отримати близько 4,4 млрд грн надходжень «від очікуваних і вже накопичених погашень за портфелем Дельта Банку».

 

Тоді Finbalance вказував на ризик невиконання цього амбітного плану, з огляду на проблемність кредитного портфелю «Дельта Банку» та неякісне забезпечення під кредити рефінансування (в т.ч. завищення вартості заставного майна по кредитам, право вимоги по яким банк надав регулятору в заставу під рефінансування). Подальші ж судові спори ліквідатора «Дельта Банку» з позичальниками тільки посилили відповідні сумніви.

 

А ще ж не слід забувати, що на значну частину активів "Дельта Банку" претендує, зокрема, Ощадбанк.

 

По материалам: "Финбаланас"


Теги статьи: ДельтаБанкДельта банк

Дата и время 09 сентября 2016 г., 12:15     Просмотры Просмотров: 2236
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Александр Лещинский из-за жадности ударился в «патриотизм»
Украл у государства миллиарды: у банкира-мошенника Николая Лагуна провели обыск
Как банкир-мошенник Николай Лагун с подельниками воровали миллиарды Дельта Банка

Ликвидируемый Дельта Банк ищет «желающих поработать»
Колоссальные долги: названы крупнейшие неплательщики налогов Украины
Связанные с Дельта Банком компании вывели более 12 млрд гривен рефинансирования НБУ

Дельта Банк не зміг продати борги групи "АвтоКрАЗ" на 1,3 млрд грн з дисконтом 80%
Возвращение ”Блендамеда”
3 миллиарда времен "Семьи", или как Андрей Пышный не смог вывести ценности из "Дельта Банка"

Владелец «Велика кишеня» Роман Лунин уходит от старых долгов
«Финансист» Порошенко скупил долги Нусенкиса
«Отжим» для Порошенко: Стала известна еще одна афера украинского президента

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053264