АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Як дізнатись, чи є ви в «чорному списку» прикордонників?

Як дізнатись, чи є ви в «чорному списку» прикордонників?
Як дізнатись, чи є ви в «чорному списку» прикордонників?

Відповідно до п. 4 ст. 20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» до повноважень названої служби належить право не пропускати через державний кордон осіб, яким за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів не дозволяється в’їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду.

Підстави для тимчасового обмеження у праві виїзду громадян України за кордон зазначаються у ст. 6 Закону «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

Найбільш поширені підстави (і суми не обов’язково значні):

– по відношенню до громадянина України діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання (наявність заборгованості за кредитом, борги по комунальним послугам або несплачені штрафи за порушення ПДР) ( до виконання зобов’язань);

– така особа ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), ( до виконання зобов’язань);

– якщо проти боржника подали цивільний позов (стягнення кредиту, аліментів), у зв’язку з чим просить суд заборонити йому виїзд за кордон.

Скажімо, якщо людина не платить за кредитом та має заборгованість, це ще нічого не значить. Все в рамках підписаного договору з банком: нараховується пеня і штрафи, які згодом доведеться погасити. Громадянин потрапляє в чорний список неплатників за кредитами певного комерційного банку, йому починають надсилати повідомлення за місцем проживання або за місцем роботи з вимогою погасити борги, , можливо, навіть вдаються до послуг колекторських компаній. Але на певні права, наприклад, на можливість виїзду за кордон це ніяк не впливає.

Інша справа – якщо банк звернувся в суд, і відбулося засідання суду, на якому було винесено рішення. У такому разі неплатник дійсно потрапляє в "чорний список" боржників по кредиту. Цим списком користується Федеральна служба судових приставів. І це вже серйозно!

Тому головне питання – чи є рішення суду?

Громадянину, який бажає отримати інформацію про те, чи не встановлені для нього обмеження щодо виїзду за кордон, варто звернутися з письмовою заявою в Адміністрацію Державної прикордонної служби України. Така інформація надається безкоштовно.

При розгляді заяв Адміністрація ДПСУ керується Законом України «Про звернення громадян», згідно з яким заяви розглядаються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник даного відомства встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала заяву. При цьому загальний термін розгляду заяви не може перевищувати сорока п’яти днів. На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.

Постановка на контроль боржників або їх зняття з контролю здійснюється Окремим центром управління ризиками Державної прикордонної служби України (контактний телефон (044) 239-85-86).

Безпосередньо ж здійснює цю процедуру Окремий відділ обробки даних ЦП ГАІС "Гарт" Державної прикордонної служби України (контактний телефон (044) 239-84-36).

Mukachevo.net

Теги статьи: Черный списокПограничный контрольПограничникиГоспогранслужба

Дата и время 12 сентября 2016 г., 16:21     Просмотры Просмотров: 4973
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Одесском аэропорту иностранец пытался «договориться» с пограничниками за 500 долларов
’’Будем выполнять решение’’: в Госпогранслужбе сделали заявление о визах с Россией
Россиянин пытался незаконно въехать в Украину за 1000 рублей

Госпогранслужба Украины: Бежавший из-под домашнего ареста мужчина обморозил конечности при попытке нелегально пересечь границу с РФ
После прекращения военного положения в Украину не пустили более 800 россиян
Об украинской контрабанде и контрабандистах: взрывчатка, наркотики, коррупционеры и тюрьма

Харьковский пограничник пытался подкупить коллегу, чтобы пропускать через границу незаконный товар
Дмитрий Гордон: За что российский олигарх Фукс попал под американские санкции
На Закарпатье пойманный на взятке пограничник пытался съесть деньги

Ровенский пограничник брал взятки у иностранцев
В аэропорту Киева россиянин с друзьями настойчиво пытался попасть в Украину
«Хочется, чтобы не душили»: запрещенная СБУ актриса пожаловалась на российские реалии

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.402945