АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 21°C
Днепр: 22°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 20°C
Львов: 19°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 20°C
Ровно: 20°C

Гроші, які начебто йдуть на оборону, розподіляються між СБУ, поліцією і спецслужбами – Тимчук

Гроші, які начебто йдуть на оборону, розподіляються між СБУ, поліцією і спецслужбами – Тимчук
Гроші, які начебто йдуть на оборону, розподіляються між СБУ, поліцією і спецслужбами – Тимчук

Президент Петро Порошенко під час свого звернення до параламенту заявив, що мінський процес та нормандсЬкий формат - єдині ефективні механізми завершення війни на Донбасі. Про те, чи існує альтерантива Мінську та з якими викликами доведеться зіткнутись Києву в найближчій перспективі. Politeka розповів підполковник запасу, народний депутат України Дмитро Тимчук

За словами Тимчука, мінські домовленості не діють, тому офіційний Київ не має виключати ймовірності загострення конфлікту на Сході.

«Є кілька варіантів наших дій на Донбасі. Україна може виконувати домовленості в рамках мінського процесу. Також є варіант замороження конфлікту, що передбачає вичікування економічного краху Росії, який змусить Путіна відступити з Донбасу. Обидва – неефективні. Тому Петру Порошенку потрібно серйозно розглянути можливість застосування сили – наступу української армії», – зазначає екс-військовий.

Народний депутат переконаний, що Україні не слід розраховувати на допомогу Заходу, а збереження нормандського формату переговорів небезпечне для держави.

«Позиція Німеччини і Франції в мінському процесі доволі розпливчаста. Їх не хвилює, що ця територія може опинитися під протекторатом Москви. Німеччина і Франція можуть грати на боці Москви. РФ виставляє свої умови – особливий статус для Донбасу, місцеві вибори під російськими автоматами, легалізація бандформувань. Захід готовий підтримати в цьому Росію», – говорить Тимчук.

Зокрема він зауважив, що справжня причина слабкості вітчизняної армії – недостатнє фінансування.

«У своєму посланні Порошенко чомусь зауважив, що на потреби армії виділяється майже 3% ВВП. Ця цифра далека від реальності. Влада поєднала витрати на національну безпеку і оборону в одне ціле. Тому гроші, які начебто йдуть на оборону, розподіляються між СБУ, поліцією, розвідкою й іншими спецслужбами. На армію витрачається менше 2% ВВП», – розповідає Тимчук.

Попри обіцянки влади, що українсько-російський кордон зміцнено, нові захисні оборонні лінії не зупинять ворога, переконаний експерт.

«Проект «Стіна» не відіграє суттєвої ролі в обороноздатності. Він не призначений для того, щоб зупиняти дивізії Путіна у випадку масштабного вторгнення. Однак виконує політичну роль –встановлює демаркацію кордону з Росією. Цього раніше не було. Таким чином влада також намагається  боротись з контрабандою, незаконною міграцією», – переконаний екперт.

Крім того, Дмитро Тимчук не погоджується з оцінкою Порошенка щодо перспектив України на вступ до НАТО.

«Жодних передумов для вступу України до НАТО немає. В Альянсі обережно ставляться до тих держав, у яких є територіальні проблеми. Україні досі не надали летальну зброю. Це є свідченням того, що реальної підтримки від Альянсу не варто чекати. Там, де з’являється абревіатура «РФ», країни НАТО починають поводитись дуже обережно», – зазначає Тимчук.

Як раніше розповідала Politeka,  6 вересня президент України Петро Порошенко звернувся до Верховної Ради зі щорічним посланням «Про внутрішнє та зовнішнє становище України у 2016 році».

Гарант наголосив, що вітчизняні збройні сили не можуть вести ефективні наступальні операції, тому силовий варіант розвитку подій на Донбасі неможливий. За його словами, Україна може сподіватися лише на багатосторонні переговори в форматі нормандської четвірки із залученням до цього процесу Росії.

Окрему увагу Порошенко приділив питанню вступу України до НАТО, назвавши приєднання до Альянсу стратегічною ціллю країни.

Дмитро Костюк

politeka.net


Теги статьи: Тымчук ДмитрийСБУПорошенко

Дата и время 13 сентября 2016 г., 10:57     Просмотры Просмотров: 2038
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.184405