АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 24°C
Днепр: 26°C
Одесса: 25°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 24°C
Львов: 14°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 16°C
Ровно: 18°C

Президент підписав закон про вилучення російських передач із квоти європейського продукту

Президент підписав закон про вилучення російських передач із квоти європейського продукту
Президент підписав закон про вилучення російських передач із квоти європейського продукту

12 вересня Президент України Петро Порошенко підписав закон про вилучення російських теле- та радіопередач з квоти європейських.

На офіційному сайті Верховної Ради в картці законопроекту № 2766 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)» зазначено, що 12 вересня закон повернуто з підписом Президента.

Закон передбачає вилучити російський аудіовізуальний продукт з квоти європейського продукту на телебаченні та радіо (крім супутникового мовлення).

Верховна Рада ухвалила цей закон 17 травня. 20 травня закон було підписано головою Верховної Ради України та направлено на підпис Президенту. Глава держави майже чотири місяці не підписував закон, хоча мав це зробити протягом 15 днів.

Згідно з новим законом, частина 4 статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» буде викладена в новій редакції:

«Ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07.00 та 23.00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами:

передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва;

у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50 відсотків загального щотижневого обсягу мовлення.

Для цілей цієї частини передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами – резидентами держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

До передач європейського виробництва, крім випадків, визначених цією частиною, також належать передачі, виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, за умови що безпосереднім виробником таких передач також є особи-резиденти таких держав.

У разі якщо передача створена на замовлення або за участю однієї або декількох юридичних осіб — резидентів держави визнаної Верховною Радою України державою-агресором та/або державою-окупантом, така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва».

Закон набуде чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Доки цей закон лежав на підписі в Президента, 16 червня Верховна Радаухвалила закон про квоти на радіо (законопроект №3822-д «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)»), і 7 липня йогопідписав Президент.

Цей закон передбачає, з-поміж іншого, теж зміни до частини 4 статті 28 закону «Про телебачення і радіомовлення», а саме – вилучення із закону абзацу третього: «у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50 відсотків загального щотижневого обсягу мовлення». Натомість запроваджуються квоти пісень українською мовою, які регламентуються іншими статтями закону «Про телебачення і радіомовлення».

У коментарі «Детектору медіа» юрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай пояснив, що колізії в законодавстві не виникне, оскільки закон про квоти на радіо набуде чинності 8 листопада 2016 року – після набуття чинності законом про квоти європейського продукту. Таким чином, норма про 50% музичних творів українських авторів і виконавців на радіо діятиме до 8 листопада, а після цього зникне із закону.

Нагадаємо, законопроект № 2766 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)» було зареєстровано 30 квітня 2015 року (28 травня 2015 року було внесено доопрацьований варіант). Його авторами є члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, Дмитро Стеценко, Олександр Опанасенко та Сергій Висоцький.

24 листопада 2015 року законопроект було прийнято в першому читанні за основу.

25 січня 2016 року експертна рада Української телевізійної академії (УТА)направила до Верховної Ради звернення, в якому закликала відхилити законопроект №2766 щодо визначення передач європейського виробництва. У відповідь на це того ж дня група «1+1 медіа» висловила обурення цією заявою та рекомендувала усім своїм співробітникам, що входять до УТА, вийти з її складу.

29 січня 2016 року громадська організація «Телекритика», ГО «Інтерньюз Україна» і ГО «Інститут масової інформації» заявили, що підтримують законопроект № 2766 щодо визначення передач європейського виробництва та закликали народних депутатів чимшвидше ухвалити його в другому читанні в редакції, підготовленій Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики.

На початку лютого під час круглого столу «Майбутнє російського продукту на українському телеринку» голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що російський телепродукт не відповідає європейським стандартам, до яких прагне Україна, не може розглядатися як європейський, тому його показ на українських телеканалах має підлягати квотуванню за законом.

21 квітня у Верховній Раді не вистачило голосів для ухвалення законопроекту № 2766 в другому читанні та в цілому, тож ухвалення рішення було перенесено.

17 травня Верховна Рада врешті-решт ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)».

Фото - прес-служба Президента України


Теги статьи: ЗаконТелевидениеРадиоПорошенко

Дата и время 13 сентября 2016 г., 18:31     Просмотры Просмотров: 1091
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Люди с двойным гражданством не патриоты» заявил Гриценко и назначил главой cвоего штаба австро-украинца Балогу
Журналисты подсчитали, сколько потратили в «Roshen» на корпоратив
Дипломат: Філософія правління Порошенка – імітація, маніпуляція, брехня

Аваков - единственный из министров не стал приветствовать стоя Порошенко во время послания в Раде
Помолиться с нужным человеком: удивительная история 31-летнего конферансье
Порошенко подал в суд на «Би-би-си» за клевету

На NewsOne идет внеплановая проверка
Порошенко призвал бизнес повышать зарплаты
«Вы, господин Порошенко, будете сидеть в тюрьме!»: нардеп обратился к президенту

«В отличие от него»: Тимошенко рассказала Washington Post, чем отличается от Порошенко
Счастливчик по жизни Михаил Охендовский: ответит ли коррупционер и фальсификатор перед законом?
«Старый лицедей еще не разу не ошибся»: Кравчук ушел от Порошенко

Комментарии:

comments powered by Disqus
21 сентября 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.158048