АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Депутати хочуть підвищити штрафи і реальне покарання за опір правоохоронцям

Депутати хочуть підвищити штрафи і реальне покарання за опір правоохоронцям
Депутати хочуть підвищити штрафи і реальне покарання за опір правоохоронцям

У Верховній Раді України зареєстрований проект закону про "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за правопорушення, учинені відносно працівників правоохоронних органів".

Відповідний документ розміщений на офіційному сайті парламенту, передає УНН.

У пояснювальній записці автори законопроекту зазначають, що не не зважаючи на те, що адміністративним та кримінальним законодавством передбачена відповідальність за учинення правопорушень відносно працівників правоохоронних органів, на сьогодні ані Кодексом України про адміністративні правопорушення, ані Кримінальним кодексом України не визначено, кого саме потрібно розуміти під працівниками правоохоронних органів.

"Саме тому, з метою забезпечення правильної кваліфікації правопорушень, учинених відносно працівників правоохоронних органів, потрібно закріпити в Кримінальному кодексі України поняття "працівник правоохоронного органу", - вважають ініціатори документа.

Зокрема, депутати пропонують при вчиненні опору працівникові правоохоронного органу передбачити штрафи від 200 до 400 неоподаткованих мінімумів доході громадян, а також арешт до шести місяців або обмеження волі до п’яти років.

Крім того, за злісну непокору правоохоронцю планується збільшити штрафи з 15 до 30 неоподаткованих мінімумів, а за такі дії, тільки вчинені групою осіб, буде передбачено штраф від 30 до 40 неоподаткованих мінімумів або адміністративний арешт від 10 до 15 діб.

На думку народних депутатів, цей законопроект підвищить захист правоохоронців від правопорушень під час виконання ними службових обов’язків завдяки посиленню адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення вказаної категорії, що сприятиме покращенню криміногенної ситуації в країні.

Джерело: УНН

Теги статьи: НарушенияПравопорушенняШтрафыВерховная радаВерховна рада

Дата и время 13 сентября 2016 г., 19:12     Просмотры Просмотров: 1116
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что делать с «евробляхами»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.103578