АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Хороші новини для фальсифікаторів виборів

Хороші новини для фальсифікаторів виборів
Хороші новини для фальсифікаторів виборів

Наразі незначна кількість кримінальних справ, які стосуються фальсифікації та організації підкупу виборців потрапила до суду.

Про це заявила координатор виборчих та парламентських програм Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

"Сьогодні у нас, на жаль, є дуже хороші новини для фальсифікаторів і організаторів підкупу виборців - вони можуть спати спокійно. Станом на зараз незначна кількість кримінальних справ досягли судової інстанції і щодо них було прийнято рішення по суті", - зазначила вона.

Тим не менше, на її думку, стоїть завдання зрозуміти, хто саме винен, в чому проблема. Чи це є вади законодавства, які регламентують процес збору доказової бази, досудового розслідування, встановлення осіб, причетних до злочину? Чи це судові інстанції, чи правоохоронна система?.

Айвазовська зазначила, що є кілька кричущих справ, які свідчать про те, що певні корупційні дії можуть вчинятися зокрема і посадовими особами. Роблять вони це з метою уникнення відповідальності тих осіб, щодо яких інстанції суду в той чи інший спосіб встановлювали факти злодіянь.

Як повідомили UAinfo в "ОПОРі", на чергових місцевих виборах в Україні було розпочато 422 кримінальних провадження за статтями 157-160 Кримінального кодексу України, які стосуються злочинів проти виборчих прав громадян.

Тенденція до зростання кількості досудових розслідувань, які були розпочаті органами правопорядку України, відображає специфіку місцевих виборів, в яких приймає участь більше суб’єктів виборчого процесу, і вони активніше звертаються до правоохоронців. Крім того, органи правопорядку України більш активно діяли щодо реагування на факти, які стосуються порушення законодавства і фіксації їх обставин.

Втім, вже майже 65% проваджень закриті "без результативної певної частини". З них за статтею про підкуп виборців - 77% досудових розслідувань. Тобто слідчі встановили або відсутність самої події, про яку йшлося у заяві, або не виявили в цих обставинах склад злочину. Досі тривають досудові розслідування щодо 84 проваджень (близько 20%).

Серед досудових розслідувань безумовним лідером є стаття 160 Кримінального кодексу України, якою встановлюється відповідальність за підкуп виборців - 159 проваджень. На другій позиції - 97 досудових розслідувань - перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії чи діяльності офіційного спостерігача (у тому числі втручання службової особи в діяльність виборчої комісії), тобто 157 стаття ККУ.

За даними моніторингу, топ-5 регіонів України із найбільшою кількістю досудових розслідувань, розпочатих на чергових місцевих виборах 2015 року очолює Чернігівська область (46). Далійдуть Київська (44), Дніпропетровська (40), Одеська області (40) та м. Київ (42).

Найбільше розслідувань виборчих злочинів триває у Київській (14), Одеській (10), Дніпропетровській областях (8), у м. Київ (9).


Теги статьи: ВыборыФальсификацииайвазовская ольга

Дата и время 14 сентября 2016 г., 11:01     Просмотры Просмотров: 989
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Порошенко: В Совете ЕС готовы ввести санкции из-за "выборов" в ОРДЛО
Команда Порошенко готова побить рекорд Януковича по фальсификациям на выборах — эксперт
“Я не шучу”. Владимир Зеленский придумал избирательный лозунг

Стало известно, сколько партий примут участие в местных выборах
Бойко и Рабинович определились с кандидатом на выборы: официальное заявление
Небоженко: Порошенко дожимает "Народный фронт"

Новый президент? Чуда не будет
Романенко: Странно, когда объединяются силы сыгравшие важнейшую роль в запуске Майдана и те, кто стояли у истоков Антимайдана
«Бороться так бороться»: Зеленский впервые высказался о возможном участии в президентских выборах. Видео

Известный блоггер шокировал сети своим президентским «рейтингом»
У Порошенко жестко поставили на место Путина
Премьер Венгрии заявил о невозможности каких-либо договоренностей с действующей властью Украины

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что делать с «евробляхами»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.55138