АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Через фирму «Ремтекс» чиновниками снова украдено свыше 1,7 млн. гривен

Через фирму «Ремтекс» чиновниками снова украдено свыше 1,7 млн. гривен
Через фирму «Ремтекс» чиновниками снова украдено свыше 1,7 млн. гривен

Ранее уже рассказывалось как в Днепропетровской области при проведении тендерных процедур, связанных со строительством и реконструкцией зданий, активное участие принимает фирма «Ремтекс», о том как с нею же всегда в связке участвует конкурирующая фирма «Криворожспецремонт», которая по налаженной схеме всегда проигрывает последней во всех тенедрах.

По результатам тендера, проведенного 02 июня 2013 г., опять таки тем же Управлением капитального строительства Днепропетровской облгосадминистрации под руководством Кушвида Александра Анатольевича был снова заключен договор с ООО «Ремтекс» на проведение капитального ремонта Никопольського роддома на сумму 8 169 994,80 грн.

Как уже было ранее известно, собственники фирм, которые были допущены к участию в конкурсе связанны между собой родственными отношениями. Одним из собственников ООО «Ремтекс» является Инна Рожкова, а собственником ООО «Криворожспецремонт» Алексей Рожков. Оба зарегистрированы по одному адресу.

Кроме этих двух компаний участие в тендере пыталось взять ООО «АМД Треидинг», которое предлагало сделать ремонт на полтора миллиона дешевле. Однако предложение было отклонено.

Кроме того, вопреки закону Украины «Об осуществлении государственных закупок», заказчик до сих пор не обнародовал отчета о результатах проведения процедуры закупки на официальном общегосударственном веб-портале государственных закупок.

Вопреки законодательству о госзакупках, тендерный комитет заказчика опубликовал не протокол отклонения предложений конкурсных торгов, а сообщение директору ООО «АМД Треидинг» о причине отклонения предложения.

Фактический ущерб государству причененный семейными фирмами за пособничеством должностных лиц Управления капитального строительства Днепропетровской облгосадминистрации составляет 1 734 683,80 гривен.

В связи с этим, общественная организация «Верховенство права» направила заявления с просьбами провести проверку соблюдения должностными лицами Управления капитального строительства Днепропетровской облгосадминистрации Закона Украины «Об осуществлении государственных закупок» и привлечь виновных лиц к ответственности.

Ниже приводим текст заявления

Генеральному прокурору України Пшонці Віктору Павловичу 01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Прокурору Дніпропетровської області Марчук Наталії Василівні 49044, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 38

Начальнику Держфінінспекції в Дніпропетровській області Качан Руслану Васильовичу 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Свердлова, 22, корп. 2

Начальнику ГУМВС України в Дніпропетровській області Бабенко Віктору Миколайовичу 49101, м. Дніпропетровськ, вул. Красна, 20-а

ЗАЯВА про порушення законодавства в сфері державних закупівель

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації 02 липня 2013 року за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Ремтекс» на капітальний ремонт КЗОЗ «Нікопольський пологовий будинок» за 8 169 994,80 грн.

До кінця наступного року в пологовому будинку мають відремонтувати пральню, харчоблок, замінити внутрішнє опорядження, покрівлю, сантехніку й комунікації, освітлення, ліфт тощо.

Ремонт фінансується спільно з державного та місцевого бюджетів.

Згідно протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів від 23.05.2013 р. в тендері приймали участь три компанії, які прийшли на торги з наступними ціновими пропозиціями: Товариство з обмеженою відповідальністю «АМД Треідінг» - 6 435 311,00 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Криворіжспецремонт» - 8 192 995,60 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Ремтекс» - 8 169 994,80 грн.

Також слід зазначити, що згідно протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, інформація про наявність необхідних документів передбачених документацією конкурсних торгів була наявна у всіх трьох учасників процедури закупівлі. Але згідно повідомлення про відхилення конкурсної пропозиції від 12.06.2013 р. інформація виявилась дещо іншою, а саме, як з’ясувалось, у ТОВ «АМД Треідінг», яке до речі пропонувало свої послуги із найнижчою ціновою пропозицією, були відсутні деякі необхідні документи передбачені документацією конкурсних торгів, як суто фінансові (згідно балансу на 31.12.2012 р. на кінець звітного періоду товариство має непокритий збиток), так і суто формальні (строк, протягом якого пропозиція конкурсних торгів є дійсною вказаний словами, а не цифрами), що в свою чергу стало підставою для відхилення пропозиції даного учасника.

Чому комітетом з конкурсних торгів замовника при розкритті пропозицій запропонованих учасниками процедури закупівлі відразу не були виявлені факти відсутності у ТОВ «АМД Треідінг» необхідних документів, а були виявлені лише через 20 діб, в день акцепту пропозиції конкурсних торгів 12.06.2013 р. залишається таємницею.

ТОВ «Ремтекс» засноване Юрієм Вінклером, Марком Поповим та Інною Рожковою.

Єдиним допущеним до участі конкурентом майбутньому переможцю стало ТОВ «Криворіжспецремонт». Співвласником цієї фірми є Олексій Рожков, зареєстрований з вищевказаною співвласницею «Ремтекса» Інною Рожковою за однією адресою.

Згідно з даними «ВДЗ», за останні п’ять років «Ремтекс» виграв підрядів на 78,92 млн грн., а «Криворіжспецремонт» – жодного. При цьому друга фірма регулярно бере участь у тендерах саме разом з «Ремтексом», і регулярно їх програє будучи єдиним або єдиним допущеним до участі конкурентом.

Всупереч ЗУ «Про здійснення державних закупівель», на сайті «ВДЗ» досі не опублікований звіт про результати проведення процедури закупівлі.

Відповідно до ст. 10 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» інформація про відхилення пропозицій конкурсних торгів повинна оприлюднюватись у вигляді протоколоу, але замість цього тендерним комітетом замовника оприлюднено не протокол відхилення пропозицій конкурсних торгів, а як вже було зазначено повідомлення директору ТОВ «АМД Треідінг» про відхилення конкурсної пропозиції.

Вважаємо, що не оприлюднення тендерної документації на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», а також замовлення послуг з ремонту по завищеним цінам є грубим порушенням законодавства про державні закупівлі.

Такими протиправними діями конкурсний комітет Управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації порушив принципи рівноправності, добросовісної конкуренції та неупередженої оцінки, що призвело до надлишкових витрат державних коштів на суму 1 734 683,80 грн.

Відповідно до преамбули ЗУ «Про здійснення державних закупівель» основною метою цього Закону є запобігання проявам корупції у цій сфері, забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів.

Забезпечуючи дотримання ґрунтовних принципів державних закупівель, замовник зобов’язаний максимально економити та ефективно витрачати державні кошти. Правовим наслідком невиконання цього обов’язку є перевитрачання державних коштів.

Сам факт замовлення послуг з капітального ремонту пологового будинку за завищеними цінами свідчить про прояви корупційних діянь з боку посадових осіб тендерних комітетів замовника та зловживання владою або службовим становищем під час організації та здійснення державних закупівель. Такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між учасниками та замовниками конкурсних торгів.

Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України та спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.

Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.

Вважаємо, що замовлення послуг по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.

Згідно ч. 1 ст. 43 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника несуть відповідальність згідно із законами України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру»,

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання Управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності. 2. Додатково ГУМВСУ в Дніпропетровській області: Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

З повагою,

Голова правління ГО «Верховенства права В.І. Семенов

Верховенство права


Теги статьи: КоррупцияРемтекс

Дата и время 31 июля 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 7826
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Ловкость рук — и три миллиарда в кармане. Очередная громкая афера на энергорынке Украины
Максим Немчинов: хай живе «Роттердам-плюс»! Часть 1
Зеленский: Не называйте Украину коррумпированной! Это неправда!

Топ-менеджеров «Киевпастранса» подозревают в хищении более чем 200 млн гривен
Экс-чиновника Нафтогаза поймали на миллионных хищениях
В Днепре поймали на взятках руководителя областного Центра радиационной безопасности

Газ из Казахстана продают в Россию за копейки, – внук Назарбаева обещает рассказать о “коррупции между правительством России и Казахстана”
Таможенников аэропорта “Херсон” уличили в систематическом взяточничестве
Стало известно, кто организовал коррупционные схемы в Херсонской ГАСИ

14 февраля Запорожский суд вернется к рассмотрению уголовного дела Валерия Безлепкина, обвиняемого в масштабных финансовых махинациях в сфере ЖКХ
Светлана Литош: как стать мультимиллинершей работая в налоговой
Сирийско-Прокурорский бизнес по-одесски

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
2.179647