АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -1°C
Днепр: -2°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

МВФ надав Україні мільярд доларів, Порошенко привітав це рішення

МВФ надав Україні мільярд доларів, Порошенко привітав це рішення
МВФ надав Україні мільярд доларів, Порошенко привітав це рішення

Міжнародний валютний фонд схвалив надання Україні нового траншу позики на суму в 1 мільярд доларів після тривалих зволікань. Таке рішення ухвалила Рада директорів МВФ у Вашингтоні.

У Києві президент України Петро Порошенко заявив, що вітає позитивне рішення Ради директорів МВФ про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги.

За його словами, рішення Фонду відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки в обсязі 1 мільярда доларів (вочевидь, ідеться про кредитні гарантії на цю суму – ред.) і Євросоюзу – макрофінансової допомоги в рамках додатково ще 600 мільйонів євро, з боку інших міжнародних фінансових організацій. І, що, за словами президента, ще набагато важливіше, – воно відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку.

«Але глобально в цій історії йдеться не про гроші. Позитивне рішення МВФ свідчить про те, що світ визнає: в Україні відбуваються реформи, в Україні відбуваються якісні і позитивні зміни, і країна рухається у правильному напрямку… І, як не парадоксально, резолюція Фонду – це також сигнал агресорові, який намагався нам поставити палиці в колеса навіть на сесії Ради директорів МВФ. Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною і зірвати рішення про транш провалилися. Кремль програв у цій операції», – наголосив Петро Порошенко.

У вівторок міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявляв, що на зустрічі МВФ Росія буде голосувати проти надання Україні нового траншу позики через неврегульовану справу з боргом часів Віктора Януковича на суму у 3 мільярди доларів, хоча він і розуміє, що це не вплине на остаточне рішення.

Від серпня 2015 року Україна не отримувала нових виплат від МВФ із пакета фінансової допомоги загальним обсягом 17,5 мільярдів доларів, затвердженого у квітні 2015 року. У рамках цієї програми Україна отримала минулого року два транші МВФ – обсягом 5 та 1,7 мільярда доларів.

radiosvoboda.org


Теги статьи: МВФПорошенко

Дата и время 15 сентября 2016 г., 09:10     Просмотры Просмотров: 1741
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что делать с «евробляхами»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.162221