АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 9°C
Днепр: 10°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 7°C
Львов: 7°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

СВІТОВИЙ БАНК МОЖЕ НЕ ДАТИ $500 МЛН ЧЕРЕЗ СПІР ПОРОШЕНКА ТА ЯЦЕНЮКА ЗА УКРТРАНСГАЗ

СВІТОВИЙ БАНК МОЖЕ НЕ ДАТИ $500 МЛН ЧЕРЕЗ СПІР ПОРОШЕНКА ТА ЯЦЕНЮКА ЗА УКРТРАНСГАЗ
СВІТОВИЙ БАНК МОЖЕ НЕ ДАТИ $500 МЛН ЧЕРЕЗ СПІР ПОРОШЕНКА ТА ЯЦЕНЮКА ЗА УКРТРАНСГАЗ

Міністерством економічного розвитку і торгівлі як загальними зборами НАК «Нафтогаз України» 7 вересня видано наказ, яким затверджено нову редакцію Статуту Компанії, йдеться в офіційній заяві Мінекономрозвитку від 16 вересня.

«Метою змін, викладених у новій редакції Статуту НАК «Нафтогаз України», є виконання Україною зобов’язань Третього енергетичного пакету щодо незалежності оператора газотранспортної системи (яким на даний час є ПАТ «Укртрансгаз») від вертикально інтегрованої компанії «Нафтогаз України».

Необхідно звернути особливу увагу на те, що НАК «Нафтогаз України» залишається акціонером ПАТ «Укртрансгаз», з особливостями управління для уникнення конфлікту інтересів та забезпечення незалежності оператора ГТС.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України продовжить виконання комплексу заходів з реформування системи управління оператора газотранспортної системи у відповідності до Третього енергетичного пакету, зокрема щодо створення наглядової ради ПАТ «Укртрансгаз» з включенням до її складу незалежних директорів», - констатується в заяві Мінекономрозвитку.

Разом з тим, в офіційній заяві «Нафтогазу» озвучується думка, що «раптова» (цитата) зміна підпорядкування ПАТ «Укртрансгаз» від НАК «Нафтогаз України» до Мінекономрозвитку жодним чином не спрямована на виконання Україною зобов’язань Третього енергетичного пакету.

«Це рішення суперечить вимогам як Третього енергопакету, так і Закону України «Про ринок природного газу». Воно також ставить під загрозу виконання Плану реформи корпоративного управління Нафтогазу, під реалізацію якого був отриманий кредит ЄБРР $300 млн на закупівлю газу. Внаслідок неправомірних дій керівництва МЕРТ під загрозою тепер опинилася кредитна угода зі Світовим банком на суму $500 млн, необхідна для стабільного проходження опалювального сезону 2016-2017 років. Своїм рішенням міністерство порушило зобов’язання, взяті Україною перед західними партнерами та міжнародними фінансовими інституціями. І Нафтогаз, і ЄБРР, який є одним з головних кредиторів Нафтогазу, отримали інформацію про рішення МЕРТ зі ЗМІ.

Нагадаємо, однією з вимог Третього енергопакету є неможливість одночасного контролю одним органом над компаніями, які провадять діяльність з транспортування газу, з одного боку, та займаються його постачанням та видобуванням, з іншого (відповідно до частини 3 ст. 23 Закону «Про ринок природного газу», яка кореспондує зі статтею 9 Директиви 2009/73/ЄС).

План реструктуризації Нафтогазу був схвалений Кабінетом Міністрів України у липні 2016 року, узгоджений з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, ЄБРР та іншими західними партнерами. План з метою виконання вимог Третього енергетичного пакета передбачає, зокрема, створення нової компанії-оператора, в якій буде утворено незалежну наглядову раду, але не зміну контролю над товариством на користь МЕРТ. Цей План не передбачає такого заходу, як прийняття рішення про зміну контролю над Укртрансгазом. Все, що передбачено по відношенню до Укртрансгазу, – це доручення МЕРТ «рекомендувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» утворити в ПАТ «Укртрансгаз» наглядову раду у кількості п’яти осіб з рядом умов».

Жоден пункт із затвердженого плану реструктуризації Нафтогазу наразі не виконаний. Це вже викликало занепокоєння та зауваження Секретаріату Енергетичного Співтовариства», - йдеться в заяві «Нафтогазу».

«Мінекономіки мало вже давно розробити та опублікувати так звану «політику власності», яка стала б орієнтиром для роботи наглядових рад державних підприємств. Замість цього міністерство вдається до дій, які, у кінцевому підсумку, ведуть до ручного управління держпідприємствами. Рішення МЕРТ також може суттєво ускладнити подальші переговори Нафтогазу із західними партнерами, які не розуміють логіку такого кроку», – додав головний комерційний директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко.

Як повідомляє «Радіо Свобода», 17 вересня прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час виступу на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) заявив, що рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) щодо перепідпорядкування компанії «Укртрансгаз» може бути змінене. «Я розберуся з цим питанням і поставлю крапку, щоб українська компанія була прозора і ефективна», – сказав глава уряду. Разом з тим, він констатував, що Мінекономрозвитку діяло у межах своїх повноважень. 

Раніше представник ЄБРР у коментарі для ЗМІ заявив, що ЄБРР вимагає скасувати згадане рішення Мінекономрозвитку щодо Укртрансгазу. У банку закликали сісти за стіл переговорів.

Довідково

Нагадаємо, що главою Мінекономрозвитку є Степан Кубів – представник команди Петра Порошенка. А керівник Нафтогазу Андрій Коболєва вважається представником команди екс-глави уряду Арсенія Яценюка.

За даними ЗМІ, крім згаданого вище наказу, Мінекономрозвитку видало ще один - №1510 від 13 вересня 2016, який стосується виведення з-під контролю НАК "Нафтогаз України" закупівель ПАТ "Укртрансгаз".

Річний обсяг закупівель Укртрансгазу оцінюється в 8-9 млрд грн. Як пише агентство "ЛігаБізнесІнформ", компанія Укртрансгаз у вересні оголосила тендери на реконструкцію трьох дожимні компресорних станцій (ДКС) сумарною (очікуваної) вартістю 4,12 млрд грн, про що свідчать дані закупівель системи ProZorro.

5 вересня був оголошений тендер на реконструкцію ДКС Ананьїв вартістю 1,4 млрд гривень, 13 вересня - на реконструкцію ДКС Задніпровська на 1,35 млрд гривень і 14 вересня був оголошений тендер на модернізацію Бозький ДКС, який оцінюється в 1,36 млрд гривень. Проведення як мінімум двох цих тендерів були передбачені в плані закупівель Укртрансгазу від 23 серпня 2016 року.

finbalance.com.ua


Теги статьи: ЯценюкПорошенко

Дата и время 17 сентября 2016 г., 22:52     Просмотры Просмотров: 1545
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Украина может быть стабильна только как постоянный мобилизационный проект – Бутусов
Порошенко приставил в штаб Гриценко своего человека
Порошенко прибыл в США на Генассамблею ООН

40 нардепов потребовали от Порошенко отчитаться об офшорах, Липецкой фабрике и цене на уголь
Луценко не верит в победу Порошенко, поэтому хочет от него уйти – политолог
Roshen требует назвать зоопарк в Черкассах в честь компании

«Порошенко и есть реванш Москвы» — Лещенко
Журналист вычислил главных «политических бл* дей» в Раде
Порошенко назвал «очковтирательством» предложение Путина по миротворцам

Порошенко поставили к стенке: стало известно об ультиматуме президенту
Порошенко использовал тему угрозы дефолта на «YES» в целях своего предвыборного пиара – экономист
Ахметову выгодно, чтобы Порошенко переизбрали на второй срок – СМИ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.226478