АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -7°C
Днепр: -4°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -6°C
Львов: -4°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

Міністерство оборони приховано здає землю в оренду

Міністерство оборони приховано здає землю в оренду
Міністерство оборони приховано здає землю в оренду

Журналістам вдалося знайти 23 земельні ділянки загальною площею 38270 квадратних метрів, які заються в оренду Міністерством оборони України.

Про це повідомляє Дзеркало Тижня.

Офіційне джерело Фонду державного майна свідчить про те, що з листопада 2015-го по серпень 2016 р. квартирно-експлуатаційні служби МО України здали в приховану оренду (під виглядом технічних майданчиків) 23 земельні ділянки, що належать державі (територіальним громадам), загальною площею 38270 кв. м.

За його інформацією журналістів, географія орендного бізнесу військового відомства досить обширна. Безумовними лідерами у цьому процесі є служби КЕУ у військових містечках Львова, Харкова, Житомира та Дніпропетровська.

158247

“Чому військові “бізнесмени” здають в оренду тільки асфальтове покриття, яке не може бути об’єктом оренди, а не саму земельну ділянку, вартість якої несумірно вища за вартість технічного майданчика? Тут можуть бути два варіанти відповіді.

1 варіант. Земля, що належить державі (територіальній громаді), не є власністю Міністерства оборони. У цьому випадку військові чиновники, пропонуючи в оренду технічні майданчики, займаються прихованою орендою чужої землі і вчиняють звичайне шахрайство.

2 варіант. Військове відомство володіє земельними ділянками. Якщо посадовці в погонах здають в оренду технічні майданчики без урахування ринкової вартості землі, то вони займаються корупцією, використовуючи службове становище в корисливих цілях”, – йдеться в статті.

“У будь-якому випадку такі дії повинні стати об’єктом уваги правоохоронних органів”, – пише Перетяка. “Залишається тільки здогадуватися, навіщо Міністерство оборони займається прихованою орендою землі під виглядом здачі в оренду так званих технічних майданчиків. Це — корупція чи шахрайство? На це запитання може відповісти Генеральна прокуратура, яка, відповідно до закону, повинна захищати інтереси суспільства і держави. Тому це журналістське розслідування — офіційне звернення до Генеральної прокуратури України”, – підсумовує автор статті.

При повторному зверненні до керівництва ККЕУ з проханням прояснити ситуацію з орендою технічного майданчика ми знову дістали відмову.

Довелося прийти на особистий прийом до директора юридичного департаменту МО України Валерія Коваля. Останній коментувати тему також не схотів і доручив своєму заступникові — начальнику юридичного відділу Олександрові Дюденку розібратися і підготувати офіційну відповідь.

З експертним висновком Інституту держави і права ім. В.Корецького НАН України фахівці юридичного департаменту МО України не погодилися. На їхню думку, технічні майданчики слід відносити до споруд, під якими в Державному класифікаторі 018-2000, затвердженому наказом Держстандарту України №507 від 17.08.2000 р., розуміються “будівельні системи, пов’язані з землею, які створені з будівельних матеріалів, напівфабрикатів, устаткування та обладнання в результаті виконання різних будівельно-монтажних робіт”.

Таке тлумачення військових фахівців, як виявилося, не зовсім відповідає змісту зазначеного документа. У чинному Державному класифікаторі можна знайти всілякі різновиди майданчиків (складські, спортивні), однак там немає поняття “технічний майданчик”.  Аргументуючи свою правоту, юристи військового відомства посилаються на те, що в Податковому кодексі споруди розглядаються як земельні поліпшення.

Але саме в цьому документі (ст. 14, ч. 1, п. 75) “земельне поліпшення” розуміється як результати будь-яких заходів, що призводять до зміни якісних характеристик земельної ділянки та її вартості. Іншими словами, це лише підтверджує експертний висновок про те, що військові, здаючи в оренду технічні майданчики, займаються прихованою орендою землі, що є порушенням законодавства.

За логікою військових, достатньо утрамбувати щебінкою ділянку землі — і можна її здавати в оренду як “технічний майданчик”. Абсурд очевидний. Вказівка юристів МО України на те, що укладені військовим відомством договори, предметом яких є оренда технічних майданчиків, не визнавалися недійсними в судовому порядку, зовсім не означає, що в нашому випадку немає факту шахрайства чи корупції. Земельний кодекс України відносить землі оборони до комунальної та державної власності.

Згідно із законодавством, військовим частинам, підприємствам і організаціям для виконання покладених на них функцій і завдань земельні ділянки передаються в постійне користування.  Залишається тільки здогадуватися, навіщо Міністерство оборони займається прихованою орендою землі під виглядом здачі в оренду так званих технічних майданчиків. Це — корупція чи шахрайство?

На це запитання може відповісти Генеральна прокуратура, яка, відповідно до закону, повинна захищати інтереси суспільства і держави.

Тому це журналістське розслідування — офіційне звернення до Генеральної прокуратури України.Нагадаємо, квітневий тендер Міністерства оборони України на поставку 70 тисяч тонн нафтопродуктів свідчить про те, що чиновники Міноборони неодноразово порушили закон, результатом чого стала переплата постачальнику понад 100 млн грн і менший обсяг палива в порівнянні з початковим.


Теги статьи: Земельные аферыМинобороны

Дата и время 18 сентября 2016 г., 14:51     Просмотры Просмотров: 1053
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

НАБУ заведет на Полторака дело за служебную халатность
"Богдан" снова договорился с Минобороны о поставках скандальных автомобилей
Российские наемники, воюющие на Донбассе, отказываются от «наград»

На Донбассе за год жертвами мин стали 25 бойцов
Украина начинает серийное производство РСЗО "Ольха", - Полторак
Полторак: Мы не откажемся от нашего права свободно проходить через Керченский пролив

Одиозного «Нарика» в 2017 году наградили именным пистолетом и знаком отличия от Порошенко
Связанная с «Трейд Коммодити» фирма поставит военным ДТ по завышенным ценам
Боевиков пичкают психотропами для "повышения боевого духа", — разведка

Адамовский заправит военных дизелем Коломойского
Стало известно, сколько новых «Богданов» получила украинская армия
У Порошенко прокомментировали заявление Турчинова о подготовке нового прохода украинских кораблей через Керченский пролив

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.083865