АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: 3°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 3°C
Ровно: 2°C

«Бориспіль» купив у росіян детекторів вибухівки на 4 мільйони

«Бориспіль» купив у росіян детекторів вибухівки на 4 мільйони
«Бориспіль» купив у росіян детекторів вибухівки на 4 мільйони

Прокуратура Києва розслідує придбання аеропортом «Бориспіль» у 2015 році детекторів вибухових речовин російського виробництва на 4,31 млн грн.

Про це свідчитьухвалаПечерського райсуду м.Києва від 8 вересня.

У вересні 2014 р. уряд постановою 829-р заборонив придбання за державні кошти товарів, робіт і послуг у компаній з Росії.

У грудні 2015 р. ДП «МА «Бориспіль» провів тендер на детектори вибухівки, переможцем якого стало ТОВ «Проектно-технічний центр». Фірма стверджувала, що продає обладнання «Inward Detection». Однак встановлено, що фактичним виробником є російська компанія «Діагностік-М», а чеську фірму було створено з метою реалізації російської продукції на території України.

Також повідомляється, що сертифікація детекторів вибухових речовин проводилась з порушеннями законодавства, у зв’язку з чим, «Проектно-технічний центр» переміг у тендері, надавши недостовірні дані.

Слідчі вважають, що схема була створена та організована директором фірми «Проектно-технічний центр». Також до схеми було залучено службовців ДП «МА «Бориспіль», Державіаслужби і Державної фіскальної служби. У подальшому, за інформацією слідчих, 4,3 млн грн. були перераховані фірмі, що контролюється резидентом з Росії.

«Проектно-технічний центр» зареєстрований на Сергія Мухінка, раніше співзасновником також був Віталій Бурмістров. Директорами фірми в останні роки були Ігор Кухаренко, Сергій Мухін, Віталій Бурмістров, Сергій Зорін. Чеська компанія «Inward Detection» записана на Владіміра Усачова з Москви.

Крім того, слідство хоче перевірити можливі зловживання і на інших тендерах аеропорту «Бориспіль».

Йдеться про контракт із ЗАТ «ESSPO» вартістю 13,7 млн. грн. Слідчі мають інформацію, що службові особи аеропорту «Бориспіль» сприяли перемозі компанії, можливо шляхом заміни конвертів тендерної пропозиції.

Інша закупівля – послуги харчування пасажирів у ПП «ТІДІ Лтд» на 42,3 млн. грн. Прокурор вважає, що тендер мав дискримінаційну вимогу, яка минулого року була відсутня – виконання типових контрактів. Зміна технічного завдання дала можливість вказаній компанії отримати перемогу. Крім того, послугами бізнес залу терміналу «Д» користується значно менше людей, ніж передбачено у сумі закупівлі.

Переможець тендеру щодо протильодотворної рідини для протикригової обробки повітряних суден вартістю 63,5 млн грн. «Franstir, s.r.o.» постачає товар за завищеними цінами.

Переможцем тендеру з будівництва насосно-фільтраційної станції ЦЗС стало ТОВ «ТК Сервістех» з ціною 92 млн грн. Прокуратура стверджує, що підприємство завищує обсяги виконаних робіт, порушує будівельні норми, що в майбутньому може унеможливити введення об’єкта в експлуатацію.

23 серпня суд призначив ревізію фінансово-господарської діяльності ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» за період з 01.01.2015 по 23.08.2016 щодо вищезгаданих тендерів. Державній аудиторській службі дали 15 днів на перевірку. Але у зв’язку з великим обсягом документів прокуратура звернулась до суду про продовження строку ревізії. Суд задовольнив клопотання і продовжив ревізію на 5 днів із 17.09.2016 р.

НАШІ ГРОШІ


Теги статьи: ТендерыТендериАэропорт БориспольПрокуратура Киева

Дата и время 18 сентября 2016 г., 22:39     Просмотры Просмотров: 1229
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

12 тысяч смартфонов пытались провезти в Украину как личные вещи — ДФС
Национальная кухня. Как олигархы Кауфман и Грановский организовывали кейтеринг Украинскому институту национальной памяти
Крупнейшая партия контрабанды: в "Борисполе" таможенники изъяли 12 тысяч телефонов и сотни аксессуаров

Чиновники МАУ «наказали» аэропорт Борисполь на 10 млн грн
В "Укрзализныце" рассказали, как будет называться новый экспресс до аэропорта "Борисполь"
«Укрзалізниця» тимчасово не продає квитки на дати після 9 грудня

"Сумыхимпром" заказал у Фирташа газа на 96 миллионов в обход аукциона
В аэропортах Киева усиливают охрану
В столице арестовали сотрудников “Киевавтодора”, укравших 8,3 млн из бюджета

Аэрошатл, Чумак, Сич: "Укрзализныця" попросила украинцев помочь с названием для экспресса до "Борисполя"
СВР купила флаг по десятикратной цене
Прокуратура сообщила о подозрении трем чиновникам "Киевавтодора"

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.105845