АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -3°C
Сумы: 0°C
Львов: -1°C
Ужгород: 2°C
Луцк: -1°C
Ровно: -1°C

Як із бюджету Одеси вкрали 40 мільйонів гривень

Як із бюджету Одеси вкрали 40 мільйонів гривень
Як із бюджету Одеси вкрали 40 мільйонів гривень

Одеса є оригінальним містом.

Містом, у якому отримували свій безцінний досвід прототипи Остапа Бендера, Соньки Золотої Ручки і Джеймса Бонда.

Тому навіть до питання розкрадання міського бюджету в Одесі підходять оригінально.

Якщо в інших містах крадуть з бюджету, то в Одесі гроші крадуть  ще до того, як вони туди потрапляють. 

Отож, у цій статті ідеться про ще один з “400 відносно  чесних способів віднімання грошей у населення”.  

Спосіб не новий, який працює щонайменше з 2011 року.

 Але поступово схема набирає все більших масштабів.

Суть схеми полягає в тому, що міська рада надає певним стоянкам пільги в 60% та навіть 90% від суми паркувального збору, який вони мали б сплатити до бюджету.

Отак просто, без пояснень причин, приблизно половину існуючих у місті стоянок майже повністю зівльнили від оподаткування на 2016 рік.

Зрозуміло, що така система непрозорої роздачі пільг, є корупціогенною. Більшість підприємців, яких ставлять в умови: сплачувати 100%, 40%, або 10% від мільйонних сум, починають «вирішувати питання», щоб потрапити в потрібний список.

Фактично, це рішення можна відмінити в суді, оскільки при його ухвалені депутати порушили норму статті 30 Податкового кодексу.

У рішенні відсутні підстави для надання податкових пільг. Не зазначені «особливості, що характеризують певну групу платників податків».  Тобто, не зазначено, чому саме ці стоянки отримують податкові пільги, і чому частина з них отримує пільгу в 60%, а частина в 90%.   Але навіть якщо суд скасує це рішення, то депутатам нічого не заважає на найближчій сесії ухвалити нове, з новими формулюваннями, але з тією ж самою суттю: «депутати  фінансують з бюджету Одеси деяких операторів стоянок». Фінансують на мільйонні суми.

Скільки ж грошей втрачає бюджет Одеси через цю корупційну схему? Мають же виборці знати, скільки грошей у них вкрали? Держава вважає, що мають. Принаймні, у податковому кодексі зазначено, що контролюючі органи мають визначати втрати доходів бюджету внаслідок надання пільг.

Ми звернулися до державної фіскальної служби з проханням надати копію документу, в якому відображена зведена інформація про втрати доходу бюджету м. Одеси внаслідок надання податкових пільг стоянкам. І отримали отакий змістовний документ:

Тобто, відповідно до звіту контролюючих органів, в Одесі по сплаті паркувального збору нуль пільговиків, нуль отриманих пільг і нуль втрат бюджету. В розгорнутій відповіді фіскальної служби пояснені причини цих нулів:

Тобто, пільговики просто не звітують про суми отриманих пільг, порушуючи постанову Кабінету міністрів України. І, судячи з усього, всіх це влаштовує. Депутати розбазарюють кошти бюджету Одеси, а контролюючі органи навіть не цікавить, скільки конкретно. Відповідно, ніхто з мешканців міста не знає про втрати бюджету і не обурюється.  Отже, в цьому питанні нічого не буде змінюватись і надалі.

Оскільки контролюючі органи втрати від надання пільг не обліковують, то це вирішила зробити громадська організація «Антикорупційний офіс». Для цьогоми звернулися до Одеської міської ради з проханням надати інформацію щодо операторів стоянок, яким надані пільги.

На що отримали отаку відписку:

Хоча коли треба займатися самопіаром на офіційному сайті міськради, то вся необхідна інформація в цьому комунальному підприємстві є:

Зокрема, на інтерактивній карті парковок, про яку іде мова в новині, є інформація і про операторів стоянок, і про їх площу. Просто нам не захотіли надавати цю інформацію. Тож, довелося витягувати її з карти в ручному режимі, і оформлювати у вигляді електронної таблиці. В тих випадках, коли інформації щодо певної стоянки на онлайн-мапі не було, ми брали інформацію щодо її площі з рішення міської ради  про відведення земельних ділянок під стоянки.

Як видно на створеній нами гугл-таблиці, стоянки, яким надані пільги, займають загальну площу близько 30 гектарів, і мали б сплачувати в бюджет майже 47 мільйонів гривень. Гарне наповнення для бюджету. Але є одне але.

Оскільки всі ці стоянки мають знижки в 90 та 60%, то в бюджет потрапляє лише 5 з половиною мільйонів. А понад 40 мільйонів лишається додатковим бонусом у кишенях організаторів стоянок.

Для пересічного одесита ця сума настільки велика, що складно її осягнути. Тож, Антикорупційний офіс спробував візуалізувати, ЩО могла б отримати Одеса, якби ці гроші дійшли до бюджету.

За ці гроші міська рада могла б оплатити:

 • 2000 нових вуличних ліхтарів. Середня ціна ліхтаря – до 20 тисяч гривень.  В багатьох районах міста їх дуже не вистачає.

 • 6 кілометрів нових тротуарів з велодоріжками і пандусами. В міській раді десь у запорошеній шухляді лежить готовий проект реконструкції тротуарів, розроблений велоактивістами і представниками ГО «Інститу міста».  За 40 мільйонів можна було б замінити з двох боків вулиць всі тротуари по маршруту:  Бульвар Жванецького, Ольгієвська, Ніжинська, Дворянська, Пастера. Або відповідну  кількість тротуарів у будь-якому іншому місці Одеси.

 • 40 квартир для воїнів АТОВартість двокімнатної квартири в Одесі  – близько мільйона гривень.   Тож, на ці гроші можна було б купити десятки квартир, щоб  віддячити героям, які заради нас ризикують життям.

 • 1,3 квадратних кілометри нових газонівСередня ціна посіву нового газону – 30 гривень за квадратний метр.   Якщо брати за розрахунок ширину газону на вулицях в 2,5 метри, то за 40 мільйонів можна зробити 533 кілометри газонів. Це більше,  ніж відстань з Одеси до Києва!

 • 53 машини швидкої допомоги. Принаймні, в 2015 році Львівський «Електрон» виробляв повнопривідні машини з комплектом обладнання за ціною 750 тисяч гривень за автомобіль. 

 • 80 відремонтованих фасадів у центрі міста. У  2016 році, згідно з програмою збереження культурної спадщини, на поточний ремонт одного фасадузакладалося двісті тисяч гривень. Ми виходили з цифри 500 тисяч гривень на фасад, оскільки деякі фасади потребують вже не поточного, а капітального ремонту. 

 • 100 000 посаджених  дерев. Вартість саджанців білої акації  чи платану – 100-200 грн. в залежності від віку. За 400 гривень дерево можна не тільки купити  і посадити, але і поливати під час спеки, щоб воно прижилося. Одесі катастрофічно не вистачає дерев. Місто не забезпечене деревами навіть на третину від норми,  і з кожним роком зелених насаджень загального користування стає менше.

 • 1000 дитячих майданчиківСередня ринкова ціна великого дитячого майданчика з гіркою, гойдалками, та іншими забавками – 30 – 40 тисяч гривень. Але навіщо ставити за бюджетні кошти тисячу майданчиків, якщо можна ці гроші вкрасти, а перед виборами поставити кілька десятків площадок нібито за свої кошти, і таким  чином знов отримати депутатський мандат?

 • 8  нових тролейбусівСередня ринкова ціна тролейбуса  в Україні, виходячи з тендерів за останній рік, – близько 5 мільйонів гривень. 

 • 4 кілометри нових доріг в 4 смуги. Для розуміння, це приблизна сукупна довжина проспекту Шевченка і проспекту Гагаріна. Ми виходили з вартостікапітального ремонту дороги в 714 грн. за квадратний метр. Хоча навіть на тотально корумпованих тендерах на ремонт доріг в Україні трапляються і менші ціни.

 • 1000 путівок в дитячий табір. Наприклад, поїздка в наметові табори «Експедиція»  в різні заповідні куточки України (з рафтингом, скелелазанням,  катанням на конях, стрільбою та квестами) обходиться в 3500 гривень за 10 днів. Путівка в звичайний дитячий  табір на березі моря, не набагато дорожче – близько 4 з половиною тисяч гривень за 14 днів.

 • 500 нових зупинок громадського транспортуВартість одного зупинкового комплексу – від 20 до 80 тисяч гривень. Ми виходили в розрахунках із якісних скляних комплексів вартістю 80 тисяч.   

Це все ми могли б мати, якби у наших депутатів було трохи більше совісті.  І щоб країна знала своїх героїв, ми вирішили оприлюднити тут результати поіменного голосування депутатів за останнє рішення з цього приводуколи до переліку пільговиків було додано ще 15 стоянок.

Якщо Ви хочете, щоб депутати перестали красти наші гроші, то треба розповідати простим одеситам, що це не якісь віртуальні гроші  в якомусь віртуальному бюджеті, а конкретні речі, якими одесити не можуть користуватися через корупцію в міській раді.

Будь ласка, скопіюйте картинку нижче і поширте її в соціальних мережах разом з посиланням на цю статтю. Тоді більше одеситів буде знати про цю корупційну схему, і депутати будуть вимушені від неї відмовитись.     

                 

  Олексій Чорний, для “Ні корупції!”


Теги статьи: Черный АлексейЛьготыпарковкиКоррупцияОдесса

Дата и время 19 сентября 2016 г., 12:35     Просмотры Просмотров: 1299
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 ноября 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.449566