АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 10°C
Днепр: 12°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 10°C
Львов: 13°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

Клімкін нагадав в ООН, як Росія «зливає» Будапештський меморандум

Клімкін нагадав в ООН, як Росія «зливає» Будапештський меморандум
Клімкін нагадав в ООН, як Росія «зливає» Будапештський меморандум

Голова МЗС України виступив на обговоренні Радою Безпеки ООН резолюції щодо Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ)

Глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін поінформував членів Ради Безпеки ООН про важливість дотримання ядерними державами своїх зобов’язань щодо гарантій безпеки неядерним країнам, які є невід’ємним елементом зміцнення ефективності глобального режиму ядерного роззброєння та нерозповсюдження.

Про це він сказав 23 вересня під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН, яке було присвячене схваленню резолюції щодо Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ), повідомляє прес-служба МЗС.

«Глава українського зовнішньополітичного відомства поінформував членів РБ ООН про важливість дотримання ядерними державами своїх зобов’язань щодо гарантій безпеки неядерним країнам (т.зв. «негативні гарантії безпеки»), які «є невід’ємним елементом зміцнення ефективності глобального режиму ядерного роззброєння та нерозповсюдження», - йдеться в повідомленні.

У міністерстві зазначають, що у цьому контексті Клімкін привернув увагу учасників засідання до порушення Росією положень Будапештського меморандуму від 1994 р., які, зокрема, передбачають «повагу незалежності, суверенітету та існуючих кордонів України», а також «відмову від погроз або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України». Міністр додав, що Заключний документ Оглядової конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 2010 р. підтверджує зобов’язання ядерних держав виконувати існуючі гарантії безпеки неядерним країнам.

За підсумками засідання РБ ООН ухвалила резолюцію 2310 (2016): 14 членів проголосували «за», в т.ч. Україна, делегація Єгипту утрималась.

У резолюції наголошується на важливості прискорення набуття чинності ДВЗЯВ та його універсалізації, мітиться заклик до усіх держав не проводити ядерні випробування, а також вітається прогрес у роботі моніторингового та верифікаційного компонентів ДВЗЯВ, які було запроваджено на тимчасовій основі до вступу Договору в дію.


Теги статьи: Будапештский меморандумООНКлимкин ПавелКлимкин

Дата и время 24 сентября 2016 г., 10:36     Просмотры Просмотров: 702
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.363488