АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -13°C
Харьков: -12°C
Днепр: -11°C
Одесса: -4°C
Чернигов: -12°C
Сумы: -12°C
Львов: -7°C
Ужгород: -5°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Хочете справжніх реформ? Викиньте геть всіх прокурорів, суддів та податківців - Аслунд

Хочете справжніх реформ? Викиньте геть всіх прокурорів, суддів та податківців - Аслунд
Хочете справжніх реформ? Викиньте геть всіх прокурорів, суддів та податківців - Аслунд

Провідний економіст країн СНД і засновник Київської школи економіки Андрес Аслунд презентував сьогодні в Києві книгу "Україна: що пішло не так і як це виправити". Під час свого виступу шведський експерт на пальцях пояснив, як зробити українські реформи успішними.

"Знай" зібрав найголовніші висловлювання всесвітньо відомого експерта.

Головна проблема української економіки в тому, що ви так і не зламали радянську систему. З дня незалежності Леонід Кравчук і Леонід Кучма зберегли стару систему, просто додавши до неї олігархів і провівши часткову приватизацію. З 2007 року ніяких змін взагалі не відбувалося.

 

 

За останній рік в Україні почали більше реформ, ніж за всю історію незалежності.Рада прийняла понад 400 реформаторських законів, а економічна політика докорінно змінилася. Це при тому, що на початок року у вас було 36 квот і дозволів в сільському господарстві, менше 5 млрд. доларів золотовалютного резерву, а 53% витрат бюджету ішло на утримання держапарату.

Коли мене в той момент питали - чи заслуговує Україна реструктуризації зовнішнього боргу, я говорив: "Звичайно". Чому? Тому що, з одного боку країна стояла на межі дефолту, пережила колапс гривні і іноді здавалося, що майбутнього немає. З іншого - я бачив і знав багатьох людей, кращі уми, які прийшли у владу. Починати реформи потрібно з вищого політичного рівня і вам вдалося сформувати нову яскраву команду, яка почала це робити. Вам вдалося залучити в уряд молодих, ліберальних і нових для системи людей. Це дійсно вражає.

В Україні 19 тисяч прокурорів і 10 тисяч суддів, практично всі вони корумповані. Просто викиньте їх усіх! Немає сенсу люструвати 10-20% з них! Це зробили у Східній Німеччині після об’єднання, в Естонії та Латвії після звільнення. Вони вигнали всіх, хто там працював і набрали людей "зовні". В Україні тисячі юристів, тисячі фахівців, які зараз працюють за кордоном і досить іноземців, які готові допомогти у будівництві нової країни. Тільки тоді у вас буде нова політика. На жаль, саме цей напрямок - самий неуспішний в українських реформах наразі.

У шведському пенсійному фонді працює тисяча чоловік. Знаєте, скільки в українському? Майже сорок тисяч! Жодної причини для їх існування немає. У Центробанку України працювало на початку минулого року 11 000 осіб, у Швеції - 400. Навіщо вам "азарівська" податкова система?! З 19 тисяч прокурорів достатньо залишити чотири, з 10 тисяч суддів - дві-дві з половиною.

 

 

Хочете побороти корупцію в газовій сфері? Перестаньте купувати газ у Росії. Це елемент економічної війни, яка спрямована на корумпування і розвал України. Всі ці газові махінації здійснюють кримінальні синдикати. Українські олігархи заробили гроші на перепродажу і мутних схемах з продажу газу. Вони збудували корумповану імперію з Москвою і купили владу в Києві.

Прості українці бачать інфляцію і падіння курсу гривні і вважають, що в цьому винен уряд. Ви забуваєте, що 7% української економіки зникли на окупованому Донбасі, 6% - у санкціях з боку Росії і 3% - у інвестиціях, які не надійшли в країну через війну. І люди вочевидь відчувають зниження рівня життя.

Звичайні громадяни завжди ненавидять реформи, їм найважче. Практика показує, що реформи дають результат тільки через два роки після радикальних реформ. Скажімо, у Польщі в жовтні 1991-го року на парламентських виборах проголосували проти всієї команди "Солідарність" і привели до влади соціалістів, які взяли цю назву після "комуністів".

Поляки на початку реформ теж вважали, що вони "нічого не вміють" і у них "ніколи нічого не вийде". Точно також зараз багато хто вважає в Україні! Але два роки реформ Бальцеровича в Польщі виявилося достатньо для 25 років економічного зростання.

Естонці звільнили буквально всіх радянських чиновників. Зараз у них рівень корупції менше, ніж у багатьох країнах Євросоюзу. Але вони просто побудували нову систему! Аналоги СБУ теж звільнили у всіх балтійських країнах у повному складі!

znaj.ua


Теги статьи: РеформыРеформиАндрес Аслунд

Дата и время 26 сентября 2016 г., 13:23     Просмотры Просмотров: 1759
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Охрименко: «За 5 лет в Украине не сделали ни одной реформы»
Тень Кремля. Украине стоит готовиться к худшему — Аслунд
Подругу Путина Ле Пен финансировали украинские облэнерго

Это лучшая иллюстрация всех реформ в компании "Укрпошта"
В 2019 году в Украине замедлится экономический рост – эксперт
Не стоит ожидать взлета реформ, восторга от МВФ, новых высот в рейтингах – Валетов про 2019 год

Опять реформируют налоговую и таможню. Только один вопрос: зачем?
Эксперты определили пятерку главных реформаторов Украины
Заветам партии верны: Окружение Порошенко идет по стопам Януковича

«Украинский народ заслуживает лучших правителей»: в США разбили реформы от Порошенко
Алексей Кущ: “Инвестор понимает, что “Роттердам+” канет в Лету вместе с нынешней властью”
Юрий Романенко: “Ломающийся поезд до Борисполя – это квинтэссенция реформ”

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.058143