АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -3°C
Днепр: 0°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -3°C
Львов: 4°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

«Волинь моя, краса моя…»

«Волинь моя, краса моя…»
«Волинь моя, краса моя…»

З кожним днем неоголошеної війни в Україні все більше правди відкривається про головного  «олігарха-патріота» України.

То він продає по завищеним цінам паливо для Збройних сил України, то викачує технічну нафту посилаючись на те, що такі дії вчиняються заради одного -  щоб вона не дісталась сепаратистам на сході України, тоді як не менш 25 % цієї нафти до проблемного регіону не мають ніякого відношення. Руками і голосом інших він намагається закрити рота депутатам, які прагнуть відкрити всю правду про нього народу України, посилаючи цих депутатів в глибокий нокаут.

 Та не тільки з теперішніх дій можна судити про справжню його суть. Минуле теж містить достатню кількість «скелетів у шафі», і потроху все таємне починає випливати на поверхню. Так, нещодавно внаслідок програшу справи в міжнародному арбітражному суді, Україна як держава заборгувала ВАТ «Татнефть» 100 млн. дол. І знову ж таки без втручання цього олігарха ніякого спору не виникло би.

Однак,  «не нафтою єдиною»… Також до широкого кола інтересів олігарха належить професійний спорт, зокрема футбол та баскетбол, і про його право власності на цілий ряд баскетбольних і футбольних клубів говорять уже давно.

Один з них – ФК «Волинь» -  може пролити ще більше світла на темну сторону цього олігарха. Річ у тому, що за даними з джерел автора, у 2011 році луцький футбольний клуб поповнив низку підконтрольних цьому олігарху клубів, через право власності наближених до олігарха фізичних та юридичних осіб. Але не це цікаво перш за все. Пікантною та дуже і дуже неоднозначною була і залишається ситуація зі зміною форми власності та складу акціонерів клубу, що виникла у 2010-2011 роках. Дізнатися правду і вибороти справедливість протягом минулих років одній зі сторін цієї ситуації так і не вдалось. Але зараз, після Революції Гідності у стислі строки, можливо, буде поставлена чітка і справедлива крапка у цій історії.

Ось яка ситуація виникла.

Права та обов’язки футбольного клубу як учасника всеукраїнських змагань (в тому числі контракти футболістів, контракти з тренерським штабом, права на футбольну атрибутику, права на отримання доходу від квитків тощо) належали ВАТ «Спортивний клуб «ФК Волинь». Засновниками та відповідно власниками ВАТ «Спортивний клуб «ФК Волинь» до листопада 2010 року виступали: президент клубу Василь Столяр, який володів 50% акцій, тодішній тренер Віталій Кварцяний та віце-президент клубу Юрій Пирожко (відповідно по 25% акцій). Станом на листопад 2010 року склад акціонерів клубу дещо змінився, оскільки пан Пирожко продав свій пакет акцій бізнесмену Денису Сєрєбрєннікову, залишивши собі 10 акцій ВАТ, що становить 0,0019%. 25-процентний пакет акцій є блокуючим, що дозволяє власникові накладати вето на будь-яке рішення ради директорів товариства, яке його не задовольняє. А отже, без відома акціонера, у нашому випадку, пана Сєрєбрєннікова, що володіє даним пакетом акцій, рішення щодо передачі активів чи зміни форми власності прийматися не може. В теорії. На практиці виявилося, що немає нічого неможливого.

Так, за попередньою змовою Столяр та Кварцяний заздалегідь створили ТОВ «ФК «Волинь», потім планомірно усунули Пирожко Ю.М. від керівництва ВАТ, призначивши на цю посаду підконтрольну особу, а нового акціонера Сєрєбрєннікова Д.В. позбавили участі у загальних зборах ВАТ, просто не інформуючи про жодні збори і не надаючи будь-якої інформації, оскільки ці акціонери заважали укладати необхідні правочини. А вже 28 грудня 2010 р. між ВАТ «Спортивний клуб «ФК Волинь» та ТОВ «ФК «Волинь» був підписаний договір про передачу прав та обов’язків учасника змагань від ВАТ «Спортивний клуб «ФК Волинь» до ТОВ «ФК «Волинь». Тобто фактично відбулося виділення з акціонерного товариства. Такі дії неможливі згідно чинного українського законодавства, зокрема ЗУ «Про акціонерні товариства», який дозволяє виділяти із акціонерного товариства тільки інше акціонерне товариство.

 Після передачі клубу із ВАТ до ТОВ, власниками «Волині» називались Столяр (76% акцій) та Кварцяний (24%). Прізвища третього акціонера в документації не виявилось.

Весною 2011 року частину акцій футбольного клубу через офшорні кіпрські компанії придбав Ігор Палиця - людина, яку вважають наближеною до нашого олігарха.

Оскільки такі дії були неправомірними і порушували права та інтереси Дениса Сєрєбрєннікова, він здійснив спробу встановити справедливість і отримати компенсацію або можливість управляти футбольним клубом. Проте, звернення пана Сєрєбрєннікова до ТОВ «ФК «Волинь», а також до інших акціонерів, дисциплінарних та апеляційних органів футбольної Прем’єр-ліги та ФФУ залишились без  відповіді.

Цікавим є й те, що  відповідно до п. 3.2. ст. 7 Регламенту змагань футбольної Прем’єр-ліги сезону 2011/2012 рр. клуб, який змінює організаційно-правову форму, окрім іншого повинен надати до Прем’єр-ліги протокол засідання вищого органу управління про зміну організаційно-правової форми клубу. В протоколі ж, який було надано, про зміну форми власності не йдеться. Тобто, було створена нова організація, а не проведена зміна організаційно-правової форми клубу. Окрім цього, порушено «правило трьох років» УЄФА. Новостворене ТОВ не брало участі в змаганнях з футболу попереднього сезону, тому його взагалі не можливо було приймати до складу учасників змагань в новому сезоні.

Тобто мало того, що було порушено права одного з акціонерів – Сєрєбрєннікова Д.В., виходячи із вище зазначеного, взагалі незрозуміло, яким чином «Волинь» пройшла атестацію в Прем’єр-лізі та ФФУ на сезон 2011-2012 рр., і взагалі що вона робить у професійному футболі.

Наразі ситуація із клубом до кінця не вирішена. Існує припущення, що для того щоб замести сліди злочину, готується процедура банкрутства ВАТ «Спортивний клуб «ФК Волинь». Проте, незважаючи на це, пан Сєрєбрєнніков має намір через вищі, в тому числі й міжнародні судові інстанції добитись справедливості та відшкодування завдану йому шкоди. А поки остаточного вердикту не винесено, можна лише будувати припущення, якими будуть відповіді на ряд запитань, які виникли в цій ситуації. Як на імідж України вплинуть чергові дії нашого «патріота-олігарха», вчинені руками Кварцяного та Столяра? Чи буде і надалі звучати на фанатських трибунах пісня «Волинь моя», яка оспівує такий прекрасний український край? Чи торкнулася Революція Гідності своїм крилом футбольні органи та правосуддя України? Як надалі захищатимуться права інвесторів та інвестиції в Україні, особливо з огляду на бажання інтегруватись в європейське співтовариство?

Що ж, історія та час, як каже пан Сєрєбрєнніков, розставить усе на свої місця… А ми з вами будемо чекати справедливе рішення, і автор продовжуватиме слідкувати за цією конфліктною ситуацією та інформуватиме читачів про перебіг подій.  

 http://kraina.name/


Теги статьи: Кварцяный ВиталийПирожко ЮрийСтоляр ВасильФК Волинь

Дата и время 02 сентября 2014 г., 18:46     Просмотры Просмотров: 3718
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.137212