АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

У розпал війни на Донбасi поїзд Львiв-Москва їде до Росії переповненим

У розпал війни на Донбасi поїзд Львiв-Москва їде до Росії переповненим
У розпал війни на Донбасi поїзд Львiв-Москва їде до Росії переповненим

На перон прибуває поїзд №74 Львiв -- Москва. Довкола метушаться пасажири з наплiчниками та сумками-"кравчучками".

Якщо ви думаєте, що бiльшiсть iз них прямує до Києва, то я вас розчарую: українцi й досi їздять на заробiтки в Росiю. Я не вiрив, що це так, тому взяв квиток на цей же поїзд. Бiля мого вагона юрми пасажирiв. Так само й до iнших.

"У дорозi ще доберемо, - каже провiдниця Уляна. - От ви вийдете, а на ваше мiсце вiдразу хтось iнший сяде. Цей поїзд дуже популярний. Люди до родичiв у Росiю їздять, а ще на заробiтки". Поїзд Львiв-Москва i справдi популярний. Лише за серпень 2016 року цим напрямком скористалось 12 847 осiб - тобто заповненiсть становить 100 вiдсоткiв загальних мiсць у поїздi. Щодня до Москви рушає 9 вагонiв iз загальною кiлькiстю 416 мiсць. I якщо хтось наївно сподiвається, що через вiйну з Росiєю українцi перестали їздити до пiвнiчного сусiда, то цифри свiдчать про iнше. Найбiльше нинi українцi перетинають кордон саме з Росiєю.

Схiдне регiональне управлiння Державної прикордонної служби України повiдомляє, що за цей рiк кордон перетнуло 2 мiльйони 780 тисяч 770 українцiв. Мiнiстр закордонних справ же заявляє в ЗМI, що в Росiї тепер перебуває понад чотири мiльйони українцiв! У вагонi знайомлюсь iз трьома хлопцями. Їдуть iз села, що на Львiвщинi. Хлопцям вiд 20 до 25 рокiв. Вищої освiти не мають. Старший iз них, Василь, каже, що прямують до Москви на заробiтки.

"Ми так дуже часто їздимо, - каже хлопець. - Кiлька разiв на рiк. Працюємо по два мiсяцi переважно. Яка робота, питаєш? Та так. Рiзнороби. Шпаклюємо, цеглу кладемо... Будова. Москалi добре платять. Повертаємось iз заробiткiв, три мiсяцi на зароблене непогано живемо, а тодi знову назад. I хоч тепер українцi з росiянами воюють на сходi, на роботi в нас усi свої. Ми навiть росiйською не говоримо, вiриш? Українську в нас розумiють усi... Головне -- полiтики не зачiпати". У середньому на будiвельних роботах у Москвi українськi чоловiки заробляють по 450-500 доларiв. Цiкаво, що схожi зарплати й у сусiднiй Польщi.

Однак заробiтчани, якi вiддають перевагу Росiї, кажуть, що звикли вже туди їздити. Адже багато з них заробляли так ще задовго до Майдану. Чоловiки розповiдають, що їхнi батьки ще були заробiтчанами в Росiї... ...У сусiдньому купе сидять ще троє заробiтчан. Чоловiки рокiв п’ятдесяти, вочевидь, їдуть надовго, адже запаслися теплим одягом. "Ми вже не молодi, нам туди-сюди їздити не виходить, - каже один iз них. - До зими плануємо бути. На свята заробимо, та й на українську комуналку - жити якось треба".

На моє запитання, чому обирають напрямок для працевлаштування на схiд, а не до Європи, чую однаковi вiдповiдi: "До тої ж Польщi треба вiзу. А зробити її - то купу зусиль та коштiв вкладати. До Росiї ж так пускають! Ну, на кордонi можуть "пошманати", але не бiльше".

Чоловiки кажуть, що за роки роботи в Росiї заробили родинам на будинки. I дiтей вивчили. А вiйна, кажуть, їх не стосується. "Хай тi, хто нагорi, самi розбираються", -- дiють за такою логiкою. На найближчiй станцiї виходжу. До речi, слова провiдницi Уляни справдились - на моє мiсце вiдразу хтось вмостився. 

expres.ua


Теги статьи: ЛьвовМоскваУкрзализныця

Дата и время 01 октября 2016 г., 09:43     Просмотры Просмотров: 1406
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.171121