АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

«Ще один пішов» або «кафкіанське» перетворення Олексія Арестовича

«Ще один пішов» або «кафкіанське» перетворення Олексія Арестовича
«Ще один пішов» або «кафкіанське» перетворення Олексія Арестовича

Останній опус відомого активіста, блогера, філософа, воєнного спеціаліста та взагалі «корифея всіх наук» Олексія Арестовича дозволяє поставити хрест на ньому, як на незалежному авторитетному експерті.

Перетворення такого експерта на відверто провладного пропагандиста відбувається за дуже простим алгоритмом: а) експерт завойовує популярність оригінальними та нестандартними судженнями, часто критичними стосовно діючій владі, б) досягає певного рівня такої популярності, яка маркується великим числом підписників на ФБ, в) на цьому рівні влада домовляється з експертом про співробітництво, г) колишній експерт перетворюється на «експерта» та починає без сорому та совісті транслювати пропагандистські гасла Мінстеця, які видає за свої вистраждані думки.

Повторюю, таке майже кафкіанське «перетворення» популярного активіста в інтелектуальну комаху після допису у ФБ відбулося і з паном Арестовичем, який вчора і приєднався до досить розкрученої технології АП відносно «Батьківщини», яка гуляє інтернет-просторами та сприймається багатьма користувачами як аксіома.

Мова йде про нібито існуючий таємний тандем «Батьківщини» та «Опоблоку», метою якого є перевибори, усунення Порошенка від влади, захоплення цієї влади представниками даного тандему та розподіл владних повноважень між їх керівниками. А далі йде найбільш цікаве: друга теза цієї технології полягає у твердженні, що ці сили - агенти Кремля та виконують його накази. Якщо стосовно Опоблоку це вірно, то залишається незрозумілим, чому до цього кремлівського табору заносять «Батьківщину». Доказів цього немає, але за законами пропаганди ці докази і непотрібні, оскільки пропагандистським меседжам в них немає потреби. (При цьому владна пропагандистська машина відволікає увагу від того факту, що масштабне співробітництво з «Опоблоком» здійснює якраз БПП і так звана неіснуюча коаліція, але аж ніяк не «Батьківщина»).

Саме ця теза була розжована у вчорашньому дописі від Арестовича. Цікаво, що нещодавно (тобто на «опозиційному» етапі своєї еволюції) він любив повторювати, що більшість українських політиків не володіють елементарними правилами Аристотелівської логіки і, між іншим, був абсолютно правий. Тому не менш цікаво буде подивитись, як ця логіка працює у автора цих критичних зауважень.

Отже, перша теза, яку він «обґрунтовує» за допомогою цієї логіки, якраз і полягає в тому, що майбутній «тарифний Майдан» незабаром мутитимуть БЮТ та «Опоблок» (і примкнувшие)». Теза номер два: «зависокі тарифи - це погано, і якщо вам щось не подобається, треба з цим працювати, зокрема, протестувати». Стоп! Виходить, що протестувати можна, але в чому полягає відмінність між «тарифним Майданом» та цими протестами поки що не пояснюється. Далі йде теза номер три, або «критично-опозиційна» (дуже важлива технологія, щоб виконання замови влади маскувалося її критикою): « Нові тарифи зформовано, як уся економіка: щоб середний клас заплатив і за олігархів, і за «мало імущих», а олігархи при цьому ще і заробили. Це погано. Дуже погано. Мені особисто дуже не подобається». (Взагалі то «зформовано» пишеться як «сформовано», але я повністю передаю правопис автора).

Теза № 4. «Конкретне дійство, що готується, не має жодного відношення ані до народу, ані до тарифів». Далі повністю в річищі аристотелівської традиції іде «доведення» цієї тези і в процесі цього доведення виникає твердження про «два завдання», які виконуватиме «Тарифний Майдан»: а) дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в країні («дестабілізація» - улюблений термін пропагандистського жаргону всіх часів!), б) примушення правлячої коаліції до поступок щодо дострокових виборів та просування Мінських угод (!!!). Тут покійний Аристотель починає здивовано блимати очами, оскільки Мінські угоди просуває якраз Петро Порошенко та «правляча коаліція», в той час, як Батьківщина категорично заявила про неприпустимість конституційних змін!

Але Арестовича на стримує це кричуща неправда та він розгорнуто ілюструє наслідки перемоги «Тарифного Майдану» в дусі хорору Стівена Кінга: «У правлячої коаліції, завдяки її недолугій внутрішній політиці, вщент провальні рейтинги і нові вибори, на задум організаторів хвилі тарифних протестів, мають різко збільшити долю колишніх регіоналів у парламенті. Ось тоді, навіть виграв тарифну битву, ви можете із здивуванням виявити, що власними руками забезпечили реванш тих, кто вас розстрілював у 14-му. Ось тоді буде і Мінськ, і "особливий статус", і новий Таєжний союз. Інтереси Кремля у цих питаннях добре збігаються з інтересами БЮТ та Опоблоку (і хто там ще долучиться) і, як завжди, за спинами «борців за народну долю», одразу замаячить Москва. Вона вже там». (Знову ж таки на цей пасаж можна резонно відповісти, що саме БПП та Петро Порошенко ВЖЕ забезпечили «реванш тих, хто розстрілював у 14-му», а про Мінськ та «особливий статус» як про пропагандистські мантри АП зайво і казати).

Все наведене дає підстави стверджувати, що якщо експерт починає транслювати пропагандистські «вироби» від АП, то незважаючи на свій рівень він стрімко деградує. Дивіться, якщо б за наведеним матеріалом не стояло прізвище Арестовича, то можно було подумати, шо його автором міг бути Т. Чорновіл, П. Нусс, А. Геращенко та інші відверти пропагандони та юлєфоби. Всі вони транслювали наступні тези: а) «Батьківщина» планує «Третій Майдан», б) Юлія Тимошенко - «агент Кремля» та виконує вказівки вищого російського керівництва, в) Дочасні вибори та новий «Майдан» проводити неможливо, інакше «Путін нападе». «Ноу-хау» Арестовича полягає у тому, що «тарифи - це погано», але не привід для Майдану, на владу треба «тиснути» з метою отримати ґрунтовні пояснення стосовно діючих тарифів. Та, цитую, «якщо вже зовсім невмоготу і тягне протестувати, зберіть власний «тарифний майдан». (Тобто Майдан «без політиків» та Майдан «противсіхів». Знаємо, вже проходили).

Це майже і все. Далі читати пана Арестовича вже немає смислу, оскільки експерт не може бути папугою та повторювати вказівки мінстцеівських «темників». Це вже діагноз та вирок. Прикро, однак дійсно «ще один пішов».

І наостанок. Нещодавно ми чули відлуння землетрусу, однак є інша версія - то Аристотель перевертався у труні, передчуваючи те, як його ідеї знову спотворить один із його завзятих популяризаторів.

Alexey Shevchenko


Теги статьи: Шевченко АлексейАрестович

Дата и время 01 октября 2016 г., 20:25     Просмотры Просмотров: 3464
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Алексей Арестович: Не будет армии – не будет Украины
Украина попала в сложную ситуацию, есть угроза не только со стороны России, — Алексей Арестович
В России возникли серьезные разногласия по будущему «ДНР»/«ЛНР», — Алексей Арестович

Алексей Арестович: Символ транзита Украины в новое будущее
Арестович: Выдача Тумгоева демонстрирует – высшие функционеры государства не до конца ещё понимают, за что именно они воюют
Украина на пороге очередного кризиса

Арестович: Трамп сливает не Украину, а США
Арестович: Курорты забиты русскими, в маршрутках и парикмахерских звучит российский шансон
Украина потеряет Азовское море: сделано громкое заявление

Бойцы сил ООС берут оккупированную Горловку в полукольцо
Риски посещения страны-агрессора очевидны: что нужно знать украинцам, которые поехали на ЧМ-2018 в Россию
Арестович: Беларусы выбрали сражаться против Кремля на нашей стороне

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.113635