АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Закарпаття під загрозою: держава надала дозвіл на видобуток золота компанії з реєстрацією на Кіпрі

Закарпаття під загрозою: держава надала дозвіл на видобуток золота компанії з реєстрацією на Кіпрі
Закарпаття під загрозою: держава надала дозвіл на видобуток золота компанії з реєстрацією на Кіпрі

У нашій області незабаром знову планують добувати золото та супутні поліметалічні руди - срібло, свинець, цинк, олово тощо.

 Компанія Avellana Gold отримала 3 спеціальні дозволи від Державної служби геології і надр (Держгеонадра) на видобуток поліметалічної руди на Закарпатті.

Інвестором виступає американська компанія, як виявили журналісти, з реєстрацією на Кіпрі.Українське представництво Avellana Gold очолює Микола Гожик, який раніше був головним інженером ТОВ "Закарпатполіметали", директором ГО "Сауляк". Він брав участь в оцінці резервів Мужіївського золото-поліметалічного родовища, Тарасівської титано-цирконієвого родовища, золоторудного родовища Сауляк.«За умови успішної реалізації проекту, ми розраховуємо на запуск в Україні ще 2-3 юніорських компаній, які мають стати вагомими конкурентами  аналогічних проектів Канади, Австралії, Африки», – каже керівник Держгеонадр Микола Бояркін.За його словами "головне завдання для інвестора - це запуск проекту найближчим часом". "А Україна, в свою чергу, повинна гарантувати стабільність умов співпраці мінімум на 10 років", - каже Бояркін.Слід нагадати, що через видобуток золота на Берегівщині, біля села Мужієво, в рекреаційному районі склалася дуже важка екологічна ситуація.
 
Вода вимиває важкі метали з відвалів, які потрапляють у питну воду.Представники Державної екоінспекції у Закарпатській області неодноразово підтверджували: "У період атмосферних опадів утворюється у відвалах, в підніжжі відвалів, утворюється, кислотний потік, який насичений важкими металами. І оцей потічок тече попри дороги, і скидається в меліоративну систему Берегівського району”.«На сьогоднішній день ми цілком усвідомлюємо геологічні та операційні ризики проекту, високі вимоги місцевих громад щодо екологічності проекту, а також фактичну неможливість залучення довгострокового боргового капіталу у країну з пред-дефолтним рейтингом. Ми це розуміємо, тому від держави  хотіли би отримати лише 2 гарантії. Першу: сигнал, що країні дійсно необхідний великий  проект з видобутку та збагаченню поліметалевих руд та, другу – гарантію того, що ліцензійні умови та регуляторні  правила у сфері надрокористування будуть стабільними під час реалізації проекту", - каже майбутній інвестор Браен Севідж.
 
Про екологічну безпеку та інвестиції у навколишню інфраструктуру говорили й попередні інвестори, які займалися добуванням поліметалічниx руд на Закарпатті. Натомість залишили після себе лише купу проблем, які досі не вирішені...Нагадаємо, що компанії Віталія Захарченка, колишнього міністра МВС  України, який знаxодиться в розшуку, продовжували незаконно контролювати "Закарпатполіметали" навіть після Революції Гідності.За часів Януковича практично не приховувалося, що видобуток золота у Мужієві буде відбуватися за допомоги ціанідних технологій. Бо інакше видобуток стає нерентабельним, при гравітаційному способі понад 50% золота залишається у хвостосховищах.
 
Сприяв просуванню такиx сумнівниx іневстицій тодішній голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида. Занепокоєння подібними проектами у басейні ріки Тиса висловлювала й Угорщина.Також нагадаємо, що раніше отримати спеціальний дозвіл на користування надрами для геологічного вивчення руд золота мало намір і дочірнє підприємство "Західукргеологія" Національної акціонерної компанії "Надра України". Компанія планувала розпочати роботи з геологічного вивчення руд золота у Рахівському районі. В.о. керівника "Західукргеології” Дмитро Штикало, колишній голова податкової інспекції Львова, мав тісний зв’язок із Сергієм Медведчуком, братом Віктора Медведчука, кума Путіна.Проте у наданні дозволу компанії відмовили депутати Закарпатської обласної ради під час засідання сесії 28 липня цього року.Тож є сподівання на те, що обласні депутати і тепер уважно вивчать дозволи, які надані новому "американському" інвестору, аби запобігти можливій екологічній катастрофі на Закарпатті.
 

Теги статьи: ЗакарпатьеЗакарпаттяЗолото

Дата и время 04 октября 2016 г., 09:58     Просмотры Просмотров: 1538
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На Закарпатье лопнул нефтепровод “Дружба”, аварийные бригады роют ямы-ловушки
Полиция накрыла вооруженную группу наркодельцов на Закарпатье
Двести килограммов нелегального янтаря, стоимостью 1,5 млн грн, выявили в автомобиле на Закарпатье, - СБУ

На Закарпатье нашли заказчицу антивенгерских билбордов
Возле границы с Румынией обнаружили мощный квадрокоптер
На Закарпатье мужчина, пытаясь убить сестру, въехал в толпу людей - женщина погибла, четверо пострадавших

Венгрия прекратила и не будет возобновлять выдачу паспортов в своих консульствах в Украине
Рентген показав перелом: на Закарпатті лікарі травмували новонародженого під час пологів
Украина завоевала золото на Кубке мира по биатлону

На Закарпатье мужчина напал на патрульных и пытался отобрать табельное оружие
В один момент потеряла мужа и дочку: подробности жуткого ДТП на Закарпатье
В Закарпатской области столкнулись два авто, тела вырезали из машины

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.114061