АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 14°C
Днепр: 14°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 13°C
Львов: 10°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

Закарпаття під загрозою: держава надала дозвіл на видобуток золота компанії з реєстрацією на Кіпрі

Закарпаття під загрозою: держава надала дозвіл на видобуток золота компанії з реєстрацією на Кіпрі
Закарпаття під загрозою: держава надала дозвіл на видобуток золота компанії з реєстрацією на Кіпрі

У нашій області незабаром знову планують добувати золото та супутні поліметалічні руди - срібло, свинець, цинк, олово тощо.

 Компанія Avellana Gold отримала 3 спеціальні дозволи від Державної служби геології і надр (Держгеонадра) на видобуток поліметалічної руди на Закарпатті.

Інвестором виступає американська компанія, як виявили журналісти, з реєстрацією на Кіпрі.Українське представництво Avellana Gold очолює Микола Гожик, який раніше був головним інженером ТОВ "Закарпатполіметали", директором ГО "Сауляк". Він брав участь в оцінці резервів Мужіївського золото-поліметалічного родовища, Тарасівської титано-цирконієвого родовища, золоторудного родовища Сауляк.«За умови успішної реалізації проекту, ми розраховуємо на запуск в Україні ще 2-3 юніорських компаній, які мають стати вагомими конкурентами  аналогічних проектів Канади, Австралії, Африки», – каже керівник Держгеонадр Микола Бояркін.За його словами "головне завдання для інвестора - це запуск проекту найближчим часом". "А Україна, в свою чергу, повинна гарантувати стабільність умов співпраці мінімум на 10 років", - каже Бояркін.Слід нагадати, що через видобуток золота на Берегівщині, біля села Мужієво, в рекреаційному районі склалася дуже важка екологічна ситуація.
 
Вода вимиває важкі метали з відвалів, які потрапляють у питну воду.Представники Державної екоінспекції у Закарпатській області неодноразово підтверджували: "У період атмосферних опадів утворюється у відвалах, в підніжжі відвалів, утворюється, кислотний потік, який насичений важкими металами. І оцей потічок тече попри дороги, і скидається в меліоративну систему Берегівського району”.«На сьогоднішній день ми цілком усвідомлюємо геологічні та операційні ризики проекту, високі вимоги місцевих громад щодо екологічності проекту, а також фактичну неможливість залучення довгострокового боргового капіталу у країну з пред-дефолтним рейтингом. Ми це розуміємо, тому від держави  хотіли би отримати лише 2 гарантії. Першу: сигнал, що країні дійсно необхідний великий  проект з видобутку та збагаченню поліметалевих руд та, другу – гарантію того, що ліцензійні умови та регуляторні  правила у сфері надрокористування будуть стабільними під час реалізації проекту", - каже майбутній інвестор Браен Севідж.
 
Про екологічну безпеку та інвестиції у навколишню інфраструктуру говорили й попередні інвестори, які займалися добуванням поліметалічниx руд на Закарпатті. Натомість залишили після себе лише купу проблем, які досі не вирішені...Нагадаємо, що компанії Віталія Захарченка, колишнього міністра МВС  України, який знаxодиться в розшуку, продовжували незаконно контролювати "Закарпатполіметали" навіть після Революції Гідності.За часів Януковича практично не приховувалося, що видобуток золота у Мужієві буде відбуватися за допомоги ціанідних технологій. Бо інакше видобуток стає нерентабельним, при гравітаційному способі понад 50% золота залишається у хвостосховищах.
 
Сприяв просуванню такиx сумнівниx іневстицій тодішній голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида. Занепокоєння подібними проектами у басейні ріки Тиса висловлювала й Угорщина.Також нагадаємо, що раніше отримати спеціальний дозвіл на користування надрами для геологічного вивчення руд золота мало намір і дочірнє підприємство "Західукргеологія" Національної акціонерної компанії "Надра України". Компанія планувала розпочати роботи з геологічного вивчення руд золота у Рахівському районі. В.о. керівника "Західукргеології” Дмитро Штикало, колишній голова податкової інспекції Львова, мав тісний зв’язок із Сергієм Медведчуком, братом Віктора Медведчука, кума Путіна.Проте у наданні дозволу компанії відмовили депутати Закарпатської обласної ради під час засідання сесії 28 липня цього року.Тож є сподівання на те, що обласні депутати і тепер уважно вивчать дозволи, які надані новому "американському" інвестору, аби запобігти можливій екологічній катастрофі на Закарпатті.
 

Теги статьи: ЗакарпатьеЗакарпаттяЗолото

Дата и время 04 октября 2016 г., 09:58     Просмотры Просмотров: 1469
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Разблокировка работы комиссии Украина-НАТО зависит от договоренностей Киева и Будапешта – Столтенберг
Венгрия изменит название министра по вопросам Закарпатья, - Климкин
Венгрия возмущена киевским «списком смертников» — Die Welt

’’Боятся выйти на улицу’’: Венгрия пошла на подлый шаг из-за скандала с паспортами
Торговца наркотиками в Мукачево приговорили к 9,5 лет лишения свободы
Украинская власть не будет наказывать закарпатцев за двойное гражданство - Климкин

Климкин осудил публикацию списка венгров на сайте "Миротворец"
’’Экстремисты!’’ Скандал с паспортами Венгрии получил новый поворот
Миротворец внес в список чиновников Закарпатья, которые присягнули на верность Венгрии

На Закарпатье мужчина вызвал полицейских и атаковал их
Таможенники нашли в сумочке у украинки золотые слитки
Как делают деньги в зоне АТО и кто пользуется тем, что на территориях действует особый режим — расследование

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.569878