АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 1°C
Сумы: -1°C
Львов: -1°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -2°C
Ровно: 0°C

Залізничні схеми: «Благодарочка»

Залізничні схеми: «Благодарочка»
Залізничні схеми: «Благодарочка»

Українська залізниця залишається добре укріпленим форпостом корупції. Закритість та специфіка її діяльності гарантує посадовцям залізничних компаній відносну «тишу» і свободу мислення. Нещодавно генеральний директор ПАТ «Укрзалізниці» Войцех Бальчун зазначив, що навіть не здогадувався, якою проблемою є корупція для залізниці. Тож, будьте уважні і обережні – державне фінансування вирушає до станції «відкат».

Цього разу ми поговоримо про «улюбленця» «Української залізничної швидкісної компанії»(філія ПАТ «Укрзалізниця»).

Назва ТОВ «Благодарочка» тонко натякає про готовність товариства «співпрацювати» з замовником. За незрозумілим збігом обставин маловідома приватна фірма із дивною назвою займає ІІ місце в рейтингу закупівель швидкісних залізниць, поступаючись тільки «Крюківському вагонобудівному заводу». Залізнична компанія в 2016 році провела закупівлі у “Благодарочки” аж на 4,3 мільйони гривень, що досить непогано для такого собі середнячка українського бізнесу.

Всього ж ТОВ «Благодарочка» за 2016 рік виграло державних тендерів на суму 5,85 мільйонів гривень. Як бачимо, 75% всіх держзакупівель цієї фірми припадає саме на швидкісну залізничну компанію.

5 червня цього року Філія «Українська залізнична швидкісна компанія» оголосила тендер на закупівлю мийних засобів на суму 1,1 мільйони гривень. В технічній документації предмету закупівлі розкрито вид товару: засіб мийний лужний 6590 кг. Та попри те, що на перший погляд, банальна закупівля мийного засобу не мала би містити підводних каменів, «Українська залізнична швидкісна компанія» чомусь відхиляє всі пропозиції конкурентів «Благодарочки» і укладає з останньою договір за ціною, на 260% вищою за пропозицію суперників «фаворита».

Замість 380 тисяч гривень залізниця заплатила 997 тисяч гривень за 6590 кг мийного засобу. Тобто, по 151 гривні за кілограм. При цьому залізнична компанія вказала лише формальну причину відхилення більш вигідних пропозицій, посилаючись на нібито їх невідповідність умовам тендерної документації. В чому саме полягала ця невідповідність, конкурентам так і не вдалося дізнатися, адже всі скарги цінового переможця залишилися без розгляду.

Окрім цього, ТОВ «Благодарочка» стає переможцем і в закупівлі 4680 кг кислотного мийного засобу на  суму 744 тисячі гривень для тієї ж швидкісної залізничної компанії. Кожен кілограм кислотного мийного засобу обійшовся залізниці майже в 160 гривень.

Варто зазначити, що «Благодарочка» не є виробником даної продукції. В своїй ціновій пропозиції компанія вказує виробника мийних засобів марки «Prima МК» (кислотний засіб) та «Prima Supra» (лужний засіб) ТОВ «НВП «Атлантіс-Хім», прописане в місті Харкові.

Будь-який користувач інтернету може вільно придбати цю ж продукцію того ж виробника за ціною більш як у 2 рази нижчою, ніж оптова закупівля залізниці. Так пляшка «Prima МК» місткістю 1,1 кг обійдеться нам близько 75 гривень при закупівлі через інтернет-магазин, замість 160 від «Благодарочки». Засіб лужний «Prima Supra» коштує на ринку близько 60 гривень замість переможних 151 за кілограм для залізниці.

Через надання нездорової переваги сумнівній компанії «Укрзалізниця» витратила на придбання мийних засобів на 1 мільйон гривень більше за ринкову ціну. Чи є збігом назва компанії «Благодарочка», чи це таємний меседж нечесному чиновнику, нам залишається лише здогадуватись.

Володимир Даценко, для “Ні корупції!”


Теги статьи: ТОВ БлагодарочкаУкрзализныця

Дата и время 04 октября 2016 г., 15:20     Просмотры Просмотров: 3051
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Украине резко подорожают билеты на поезда: когда и на сколько
Укрзализныця снова разрешила возвращать билеты онлайн
Пассажир «Укрзализныци» получил обморожения из-за проводников: выгнали из поезда в одних тапках

Укрзализныця сорвала выполнение финплана по инвестициям
«Укрзализныца» попала в очередной скандал: военнослужащего ВСУ отказались обслуживать на украинском языке
’’Дома пусть мяукает!’’ В поезде разгорелся языковой скандал вокруг ветерана АТО

Новый поезд из Украины в Венгрию: в сети показали, как он выглядит
В Украине вступил в силу закон о запрете обращения взыскания на активы "Укрзализныци" за долги Донецкой железной дороги
Пассажирам «Укрзализныци» устроили новое испытание

С момента запуска экспресс до Борисполя перевез более 71 тыс. пассажиров
Горячий душ: в поезде "Укрзализныци" с потолка на пассажиров полился кипяток
Алексей Кучеренко: “Парни с циничным юмором”

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.935595