АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -6°C
Днепр: -3°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -10°C
Сумы: -8°C
Львов: -6°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

Кому прокуратура Київщини роздала службові квартири

Кому прокуратура Київщини роздала службові квартири
Кому прокуратура Київщини роздала службові квартири

На запит «Ні корупції!» у прокуратурі Київської області надали перелік прокурорів, які упродовж 2010-2015 років отримали службові квартири від відомства. Загалом, за 6 років обласна прокуратура Київщини видала своїм працівникам 25 службових помешкань.

«Ні корупції!» передивився декларації про майно і доходи за останній рік деяких «щасливців»-прокурорів і з’ясував, що дехто з них «забув» вказати наявність службового житла у деклараціях, а інші – окрім службових, мають ще й власні квадратні метри.

А окремі прокурори, які отримували службове житло, за кілька років, що минули, зуміли розжитися власними помешканнями, які в кілька разів перевищують метраж службового.

Отже, у 2010 році прокуратура Київської області роздала 5 службових квартир:

1

Так, Олександр Володимирович Русецький у 2010-му році як заступник прокурора у м. Біла Церква отримав 2-кімнатну квартиру площею 39 кв.м. Згодом Русецький був прокурором Яготинського району Київщини, також очолював відділ місцевої прокуратури у Переяславі. З липня цього року Русецький працює заступником прокурора Львівської області. Декларацію про майно і доходи за 2015 рік заступник прокурора Львівщини Олександр Русецький не оприлюднив. А згідно з декларацією за 2014 рік, подружжя Русецьких мало дві квартири загальною площею 87,3 кв м і 34 кв м.

У 2011 році обласна прокуратура виділила своїм працівникам 6 службових квартир.

2

Горзову Анатолію Петровичу, начальнику відділу роботи з кадрами прокуратури Київської області дали службову 2-кімнатну квартиру у Бучі площею 42 кв.м. Водночас, згідно з декларацією про майно і доходи за 2011 рік, Горзов А.П. вже мав квартиру із загальною площею майже 100 кв. м.

Свого часу «Прокурорська правда» повідомляла, що за часів керівництва прокуратурою Київської області Михайлом Витязем у відомстві процвітала торгівля посадами. І саме за цей напрямок роботи на посаді керівника кадрового відділу начебто відповідав Анатолій Горзов.

У тому ж році службову 2-кімнатну службову квартиру площею 38 кв м дали і помічнику Переяслав-Хмельницького міжрайонного прокурора Богдану Валерійовичу Панченку. У 2014 році у декларації про майно і доходи Панченко вже як старший прокурор Переяслав-Хмельницької міжрайонної прокуратури Київської області дійсно вказав, що у нього є службове житло, але… Або прокурор помилився у метражі квартири, або йдеться вже про інше службове житло.

У 2012 році прокуратура Київщини роздала 7 службових квартир.

3

У 2012 році 2-кімнатну службову квартиру із житловою площею 33,5 кв м. отримав Дутчин Іван Миронович як заступник начальника відділу. У 2014 році І.М. Дутчин був прокурором Ірпеня. У декларації за 2015 рік прокурор відділу організації представництва та захисту інтересів громадян або держави у суді Київської обласної прокуратури вказав, що має четвертину від квартири загальною площею 75,7 кв. м. Інші три частини цієї ж квартири згідно з декларацією записані на його дружину.

Колб Іван Олександрович як прокурор міжрайонної природоохоронної прокуратури в Київській області у 2012 році отримав у столиці 1-кімнатну квартиру. А згідно з декларацією за 2015 рік, І.О.Колб знову не має, де жити.

У 2013-2014 роках у прокуратурі Київщини роздали 6 службових квартир.

4

Зокрема, у 2013 році квартиру отримала Наталя Вікторівна Чехівська. На посаді старшого прокурора Ірпінської прокуратури вона отримала одну кімнату площею 14, 5 кв м у 2-кімнатній службовій квартирі в Ірпені.

Нині Н.В.Чехівська працює начальником відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів в обласній прокуратурі Київщини. Згідно з декларацією про майно і доходи за 2015 рік, у прокурора вже є житло площею 97,5 кв.м.

Також у 2013 році прокурору Ірпінської прокуратури Ярославу Олександровичу Зеленюкупрокуратура Київщини надала 2-кімнатну службову квартиру площею 74 кв.м. Очевидно, що саме цю квартиру, хоч і без відмітки «службове житло» та з похибкою в 1 кв м., Зеленюк зазначив у своїй декларації за 2014 рік.

У 2015 році прокуратура Київщини виділила 1 службову квартиру в Ірпені для свого співробітника Т.П.Возняковського.

Як повідомляв «Ні корупції!» раніше, старшому прокурору прокуратури міста Ірпеня Київської області Тарасу Петровичу Возняковському у 2015 році було виділено однокімнатну службову квартиру з житловою площею 16,5 кв м. в місті Ірпені. У відомстві зазначили, що прокурор Возняковський отримав житло, оскільки перебував на квартирному обліку як працівник прокуратури.

Водночас, згідно з декларацією про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік Т.П. Возняковського, він має у власності будинок площею 90 кв м у спільній власності із дружиною. Крім того, на Тараса Петровича записана квартира площею 80 кв м.

Що стосується розподілу службових квартир для прокурорів у столиці за ці самі роки, то заінформацією «Надзвичайних новин», Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА з 2010 року по теперішній час  передав для органів прокуратури 137 квартир загальною площею 11 768 кв.м. У подальшому квартири розподіляли районні в місті Києві адміністрації.

Так, із 2010-го року Голосіївська РДА надала прокурорам 18 квартир, Дніпровська – 14, Печерська – 12, Дарницька та Деснянська – по 11 кожна, Солом’янська – 10, Подільська – 6, Святошинська – 3, Шевченківська та Оболонська виділили по дві. У підсумку – 89 квартир.

У квітні цього року ГПУ розпочала кримінальне провадження за фактами службової недбалості та шахрайства при виділенні житла працівникам прокуратури.

За словами прокурора ГПУ Владислава Куценка, було встановлено, що «спеціаліст 2 категорії прокуратури м. Києва у 2005 році отримала на склад сім’ї з 3-х чоловік квартиру загальною площею понад 77 кв м в Києві. Водночас, надавши до місцевих органів влади попередньо оформлену довідку про проживання у гуртожитку спільно з сином і відсутність житла у 2012 році, вказана особа була взята на квартирний облік. Згодом, у 2013 році, працюючи у профспілковому комітеті прокуратури міста, вона знову отримала на склад сім’ї з двох осіб двокімнатну квартиру площею понад 70 кв м”.

Також, за словами прокурора Генеральної прокуратури, в ході перевірки отримано відомості про факти неодноразового отримання житла колишніми працівниками прокуратури міста Києва, які наразі працюють в Генеральній прокуратурі України. «Одна з таких осіб отримала впродовж 2005-2012 років 2 квартири», – сказав Куценко.

Нагадаємо, що на запит «Ні корупції!» у Генеральній прокуратурі України повідомили, що у них зникла частина документів щодо розподілу і приватизації відомчого житла між прокурорами, а та, що лишилася, вивчається слідчими, а тому оприлюднити вміст документів у ГПУ поки що не можуть.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: Служебные квартирыНедвижимость

Дата и время 04 октября 2016 г., 15:59     Просмотры Просмотров: 3446
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.060858