АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Сейм Польщі може ввести кримінальну відповідальність за "заперечення злочинів УПА" на Волині

Сейм Польщі може ввести кримінальну відповідальність за "заперечення злочинів УПА" на Волині
Сейм Польщі може ввести кримінальну відповідальність за "заперечення злочинів УПА" на Волині

Польський парламент розгляне проекти внесення жорстких змін у закон про Інститут національної пам’яті. Польський Сейм може оголосити заперечення злочинів українських націоналістів" в роки ВМВ злочином

Нижня палата польського парламенту (Сейм) 6 жовтня розгляне проект змін в закон про інститут національної пам’яті, які передбачають можливість притягнення до відповідальності осіб, що заперечують "злочини українських націоналістів" на Волині і в Східній Галичині.

Як повідомляє PolskieRadio, на розгляд Сейму законопроект внесла депутатська фракція Kukiz’15. Документ робить можливим відкриття кримінальних проваджень щодо осіб, які заперечують "злочини українських націоналістів і формувань, які співпрацювали з Третім Рейхом, відносно громадян Другої Речі Посполитої".

Ще один законопроект від даної фракції передбачає введення відповідальності для осіб, які вживають вираз "польські табори смерті", у вигляді штрафу та позбавлення волі строком до трьох років. Читайте також: У Держдумі РФ розглянуть питання про визнання Волинської трагедії геноцидом 22 липня Сейм Польщі вслід за Сенатом встановив 11 липня днем "пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр .. "

У відповідь на рішення Сенату та постанову Сейму Польщі, 8 вересня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій засудила "односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття".

Нагадаємо, що найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

dt.ua


Теги статьи: УПАПольша

Дата и время 06 октября 2016 г., 11:25     Просмотры Просмотров: 747
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.061151