АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -3°C
Днепр: -2°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -5°C
Сумы: -6°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Антирейдерський закон: чи варто очікувати на покращення інвестклімату

Антирейдерський закон: чи варто очікувати на покращення інвестклімату
Антирейдерський закон: чи варто очікувати на покращення інвестклімату

У четвер, 6 жовтня, парламент ухвалив антирейдерський закон. Рішення матиме важливі наслідки. Документ ліквідує лазівки, якими користувалися рейдери, атакуючи компанії по всій країні. Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише народний депутат Оксана Продан.

Нижче - декілька основних положень нового закону.

По-перше, власники нерухомого майна отримають додаткові гарантії захисту. Закон зобов’язує державних реєстраторів повідомляти про внесення змін до Державного реєстру речових прав. Навіть якщо власників декілька, всі вони повинні бути повідомлені про такі операції. Якщо хтось не згоден, протягом 10 днів можна буде зупинити процедуру відчуження майна, за цей час потрібно буде надати обґрунтування зупинки.

Сьогодні такої норми немає, тому інколи люди навіть не підозрюють, що їх майно після набігу рейдерів належить іншим особам.

По-друге, зазнає змін так званий принцип екстериторіальності.

Що це таке? Сьогодні змінити власника компанії можна будь-де, незалежно від того, де зареєстроване підприємство.

Наприклад, ви працюєте в Києві, а в цей час десь в Запорізькій області або в будь-якій іншій, яка знаходиться на відстані 500-700 км., реєстратор вніс зміни до Державного реєстру і ваша частка компанії вам вже не належить.

Поки ви туди доїде, з’ясуєте, що сталося, дорогоцінний час буде втрачено.

За новим законом, змінити власника можна буде лише у межах області, де працює компанія. Це мінімізує шанси рейдерів.

По-третє, змінити відомості про юридичну особа можна буде лише на підставі нотаріально засвідчених підписів її засновників або уповноважених ними осіб.

Наразі закон не вимагає посвідчувати ці дії у нотаріуса, через що рейдерам, щоб атакувати компанію, достатньо лише отримати паспортні дані та номера ідентифікаційних кодів її засновників.

По-четверте, закон посилює кримінальну відповідальність за рейдерство.

В законі передбачено великий штраф (до 689 тис. грн.) або обмеження волі на строк до 2-х років для осіб, які підробляють документи для подачі державним реєстраторам.

Покарані будуть не лише рейдери, але й посадові особи, які їм допомагають - нотаріуси, державні реєстраторі та інші. Для них передбачено обмеження волі на строк до 3-х років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною професійною діяльністю на строк до 10 років.

У разі, якщо вони нанесли шкоду неповнолітнім особам, пенсіонерам, або якщо їх дії спричинили важкі наслідки, покарання буде суворішим.

По-п’яте, передбачені превентивні заходи. Міністерство юстиції здійснюватиме моніторинг реєстраційних дій в Державному реєстрі прав. У разі виявлення порушень Мінюст проводитиме перевірки державних реєстраторів. За їх результатами блокуватиметься/анулюватиметься доступ до Державного реєстру прав.

Загалом антирейдерський закон вносить зміни у більш ніж 10 чинних законів. Переконана, як тільки він почне працювати, рейдерська хвиля в Україні піде на спад. Але найголовніше - інвестори зможуть вкладати кошти в Україну.

Між захистом права власності та розвитком економіки є прямий зв’язок. Міжнародні дослідження показують, що там, де право власності захищено, дохід на душу населення у 21 раз вищий.

В останньому Індексі права власності - міжнародному рейтингу, в якому країни ранжуються відповідно до ступеня захисту права власності, Україна посіла 115 місце із 128 країн.

Для нас це недопустимо, ось чому так важливо було прийняти антирейдерський закон.

І ми це зробили.

Оксана ПРОДАН


Теги статьи: ЗаконопроектПродан ОксанаНедвижимость

Дата и время 07 октября 2016 г., 21:48     Просмотры Просмотров: 2057
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.071059