АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 18°C
Харьков: 20°C
Днепр: 22°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 19°C
Львов: 16°C
Ужгород: 19°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

Чому бюджет Києва нагадує «чорний ящик»

Чому бюджет Києва нагадує «чорний ящик»
Чому бюджет Києва нагадує «чорний ящик»

4 жовтня 2016 року фракцією "Об’єднання "Самопоміч" в Київраді було зареєстровано прогресивний Проект рішення "Про бюджетний регламент Київської міської ради".

Розроблений механізм пропонує новий підхід формування бюджету столиці на засадах відкритості та ефективності, повідомляють "Українські реалії" з посиланням на 24tv.ua

Наразі багатомільярдний бюджет столиці формується не прозоро і за закритими дверима КМДА. Із липня до вересня розпорядники коштів надають запити до департаменту фінансів КМДА. Останній протягом 2-3 місяців обробляє їх та ухвалює рішення про розподіл коштів. Потім фінальний варіант бюджету йде до депутатів. Часто проект надходить депутатам занадто пізно – в момент, коли вже нічого не можна змінити. Такий підхід, зазвичай, унеможливлює внесення зауважень громади, інтереси якої представляють депутати.

"Це нагадує, якби ви хотіли побудувати будинок, озвучили ваші потреби забудовнику, а він надав готовий проект, де ви можете змінити лише шпалери чи перефарбувати стіни", – описав існуючий бюджетний процес ініціатор проекту Бюджетного регламенту, депутат Олексій Руденко.

Депутат також зазначив, що раніше столиця не мала подібного бюджетного регламенту, а головний кошторис формувався без врахування реальних потреб районів.

Наразі створення бюджету міста Києва відбувається за закритими дверима міської адміністрації, процеси відбуваються не прозоро, а часто на користь окремих посадовців чи департаментів. Депутати ж отримують фінальну версію міського кошторису наприкінці року, коли можливо лише внести "косметичні" правки. Більше того, департамент фінансів КМДА на свій розсуд вирішує на які потреби виділити кошти, а на які – ні. Таким чином, депутат Київради, замість виваженого кошторису, отримує великий "чорний ящик, – зауважив депутат.

Розроблений Бюджетний регламент передбачає створення постійно діючої комісії у складі представників профільних структурних підрозділів КМДА, представників депутатських фракцій, які протягом усього бюджетного року будуть працювати над ефективним та прозорим процесом забезпеченням потреб киян. При цьому комісія не зможе саботувати роботу КМДА чи бюджетної комісії Київради, а зможе лише давати свої оцінки та рекомендації з питань формування бюджету міста.

Окрім того, пропонується вийти за рамки планування на рік та дозволити фінансування великих проектів на більш тривалий період. Таким чином Київ уникне ситуацію типу: цього року є кошти на будівництво дороги, а в наступному вже нема і дорога залишається недобудованою.

Нагадаємо, Київська міська рада визначила доходи міста Києва на 2016 рік у сумі близько 27 млрд грн та видатки річного бюджету в сумі близько 25 млрд грн.


Теги статьи: киевсоветБюджет 2017Бюджет

Дата и время 08 октября 2016 г., 17:16     Просмотры Просмотров: 899
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Появилась петиция с требованием запретить марафоны в центре Киева
«Феномен» чернігівського асфальту: корупційні схеми мера Владислава Атрошенка
Завод Порошенко заключил многомиллионный контракт от флота

В Минфине решили успокоить украинцев на счет зарплат и пенсий
О бесплатной медицине или почему врачи " работают в бомжатниках"
Счетная палата: денег на повышение зарплат и пенсий может не хватить

Известного ресторатора и депутата облили зеленкой и забросали яйцами возле Киевсовета
Гроші на вітер: політпартії обійшлися бюджету в понад мільярд грн за два роки
Сергей Лещенко: “Осваиваясь на Банковой, президенты быстро забывают о закрытии ДУС”

Деньги будут: Гриневич поспешила успокоить киевских учителей
Чтобы не допустить дефолта и новых дыр в бюджете, Минфин собирает дорогие деньги
Киеврада проголосовала за ликвидацию маршруток

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059912