АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -7°C
Днепр: -3°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -10°C
Сумы: -8°C
Львов: -6°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

Яременко: Трамп був переконливішим за себе на перших дебатах і навіть за Гіларі Клінтон на других

Яременко: Трамп був переконливішим за себе на перших дебатах і навіть за Гіларі Клінтон на других
Яременко: Трамп був переконливішим за себе на перших дебатах і навіть за Гіларі Клінтон на других

Гостро і пусто. Це перші враження від других президентських дебатів у США.

Якщо дивитися перші дебати було цікаво, то цього разу зловив себе на тому, що кожні п’ять-сім хвилин перевіряю, скільки часу лишилося до кінця. І справа навіть не в тому, що дебати відбувались з 4-ї по 5:30 вранці понеділка... Враження таке, що став свідком сварки в чужій родині.

Дональд Трамп цього разу був значно переконливішим. Значно переконливішим за себе на перших дебатах і навіть за Гіларі Клінтон на других.

Трамп переконливо звинувачував Клінтон у всіх її гріхах і грішках. Але проблема, що переконати в тому, що Клінтон – безчесний політик, прожила все життя в політиці і не досягла нічого, він міг лише тих, хто й так уже в це вірив.

Враження таке, що Трамп на сьогоднішніх дебатах зовсім і не збирався розповідати про те, чим займатиметься, коли стане президентом. За одним винятком – він пообіцяв, висловлюючись грубо, посадити Клінтон (це мало вигляд обіцянки призначити спеціального прокурора, який розслідуватиме її гріхи, що засвідчило, що кандидат в президенти США Трамп не зовсім орієнтується у президентських повноваження і правових процедурах у США). Американські оглядачі не забарилися нагадати, що це занадто схоже на політичну програму Віктора Януковича (як бачимо, в США не так вже й мало про нас знають).

Можливо, завданням Трампа і його виборчого штабу було зупинити втечу республіканців зі свого табору і розвал виборчої кампанії внаслідок "касетного скандалу"? Ну, що ж, із цим завданням, схоже, Трамп упорався.

Однак завдання обратися президентом США вимагає від нього дещо більшого. Йому потрібні нові голоси виборців. А ось тут, здається, вечір був для Трампа не таким уже і вдалим.

Відповідаючи на питання жінки-мусульманки, чорношкірого американця, коментуючи питання, що стосуються латиноамериканців (а підтримка саме цих груп, як і білих жінок, є найважливішим виборчим завданням Трампа) Клінтон була "політичнішою", м’якшою, об’єднавчою... Не думаю, що нових голосів Трампові додалось.

Загалом для мене залишається загадкою, чи розуміє Трамп, що для політика, а тим більше президента трохи замало назвати ворогів? Потрібно ж іще робити людей друзями і союзниками!

А проблема не лише у виборцях. Коментуючи питання Сирії та відносини з Росією, Трамп фактично дезавуював слова свого віце-президента, заявивши, що не поділяє його думку щодо негативної ролі Росії (саме ту думку, яка значно ближча і зрозуміла українцям). І це ще одна проблема Трампа.

Проблема навіть не в тому, що він не може домовитися навіть зі своїм віце-президентом. Майк Пенс був і залишається одним з найбільш послідовних прихильників Трампа в американській політиці. Тепер Трамп фактично відмовляється від нього (що серед іншого, підриватиме впродовж останнього місяця виборчої кампанії довіру до пана Пенса).

За Клінтон агітують нинішній президент США, колишній президент США (її чоловік), перша леді США. А хто з підтримує Трампа? Чи достатнього позиціонування як опозиціонера до істеблішменту, щоб виграти президентські вибори? А щоб бути президентом?

Українського питання (загалом слова "Україна") на дебатах не було. Тема Росії звучала. Так, як це звучало із вуст Трампа, вкотре залишає мало сумнівів, чи зможе Україна сподіватися на нього, в разі обрання. Тепер сподіватися ми не зможемо і на віце-президента Пенса.

Клінтон у цій темі була категоричнішою. Аж до того, що звинуватила Росію в тому, що вона працює на обрання Трампа. Такий настрій можливої президентки Клінтон у разі її обрання на першому етапі створюватиме певне вікно можливостей для України. Але наскільки несприйняття ролі Росії втілиться в реальну політику президентки Клінтон, поки сказати важко. Принаймні обговорення сирійської проблеми не засвідчило великого бажання і планів Клінтон протистояти і вступити з Росією в пряму конфронтацію на сирійському "полі бою."

Отже, з почуттям певної огиди і навіть розчарування слідкуємо за президентськими перегонами в США далі.

Богдан ЯРЕМЕНКО


Теги статьи: Хилари КлинтонБилл КлинтонЯременко БогданСШАТрамп ДональдТрамп

Дата и время 10 октября 2016 г., 12:08     Просмотры Просмотров: 1410
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.106778