АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 10°C
Днепр: 12°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 8°C
Львов: 8°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

Українців закликають повертатись з-за кордону

Українців закликають повертатись з-за кордону
Українців закликають повертатись з-за кордону

В Україні стартувала акція "Українці, повертайтесь в Україну" - її учасники закликають українських мігрантів покидати іноземні простори та розбудовувати власну державу на її теренах. 

Віче з ініціавторами такого руху відбулось нещодавно у Дніпрі. На нього зійшлись представники духовенства, волонтери, бійців АТО...

Про це повідомляє Depo.Дніпро. Віче є зверненням до українців за кордоном повертатися і брати участь у розбудові держави і боротьбі за мир у ній. 

"Ми сьогодні виборюємо Україну на Сході, коли воїн АТО, віддаючи найдорожче - власне своє життя, захищає нашу землю, позалишив бізнес і дітей та чітко і вірно розуміє, що таке Україна, бо він нею дорожить і захищає її. І я свято вірю, що такий заклик буде до багатьох людей, які знаходяться закордоном і багато українців сьогодні є небайдужими до нашої держави. Ми запрошуємо їх - повертайтеся додому, ви повинні бути сьогодні з нами", - закликав єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

Журналістка Вікторія Білаш, яка виїхала з України працювати до Німеччини, поділилася думками щодо повернення. Ще рік тому вона думала, що не захоче повертатися в Україну з країни з високими соціальними стандартами. Однак зізнається, що сумує за Батьківщиною та близькими.

"Я не дивлюся на ситуацію крізь рожеві окуляри. Якщо мені не вдастся знайти хорошу роботу - буду шукати деінде.

Колись журналіст "Дня" Микола Хрієнко, який багато спілкується із діаспорами сказав: "Українці набагато успішніші за кордоном, ніж вдома".

І я йому вірю. Я не хочу знову стояти у довжелезних чергах податкової і втрачати час, який могла витратити на роботу. Українці покидають Україну у пошуках кращого. Я думаю, що це прекрасно.

Рано чи пізно хтось повертається і повертається із досвідом, хтось приїздить у гості і також ділиться мотивацією, баченням світу. Такі люди є найкращою презентацією України за кордоном. Я не думаю, що потрібно робити щось спеціально, щоб українці повертались. Досить прислухатися до тих, хто залишився", - відгукнулася вона.

Дніпрянин Віталій Дубіль живе у Вашингтоні, куди поїхав на навчання, а зараз працює у міжнародній фінансовій організації. Він один із волонтерів, які організували збір гуманітарної допомоги для прифронтових лікарень України з-за кордону. 

"Багато українців за кордоном хотіли б повернутися в Україну, особливо молодь. Але відлякує нестабільність ситуації в країні (особливо якщо іти працювати в уряд чи інші виконавчі органи влади, де все дуже політично кон’юнктурне) та низька мотивація. Є випадки, хто вже повертаються в Україну працювати на "волонтерських" засадах, але у них є певні заощадження, на які можуть прожити якийсь час, будучи волонтерами, є варіант повернутися у країну та на роботу, звідки приїхали в Україну, якщо щось піде на так.

На жаль, у дуже обмеженої кількості українців за кордоном є такі можливості. Додатково, українці на великій батьківщині не готові бути відкритими новим ідеям. Тому, українці-експати часто розчаровуються неможливістю реалізувати свій західний досвід та бажання допомогти", - пояснив він.

Як зазначив один із співорганізаторів акції Юрій Якуба, близько 20 мільйонів українців живуть за межами держави, значна частина з них - в Росії, яка є країною-агресором.


Теги статьи: МиграцияМигранты

Дата и время 10 октября 2016 г., 23:10     Просмотры Просмотров: 3250
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Средиземном море задержали украинскую яхту с 57 мигрантами
Новый виток миграционного кризиса в ЕС: Италия пригрозила заблокировать аэропорты
Рева рассказал, сколько украинцев уехало на постоянную работу за границу

В ЕС странные интересы, и весьма часто они противоречат нашим национальным интересам – Речинский
"Украина потемнеет": чем грозит стране масштабная миграция
Нелегалы все чаще рвутся в Украину: всего за месяц взяли несколько тысяч нарушителей

В НБУ подсчитали, сколько валюты присылают заробитчане в Украину
Рабочие руки из Африки и Ближнего Востока: скоро Украину начнут штурмовать беженцы
Глава МИД Украины признался, сколько украинцев выезжают заграницу каждый год

В Германии продолжаются антимигрантские протесты. Полиция задержала в Хемнице 300 человек
Александр Ягодка: «Сейчас важно остановить отток квалифицированных кадров из страны»
Эксперт околовсяческих наук, или как радикал Рыбалка специализируется на темах любого профиля

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.460408