АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -7°C
Днепр: -3°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -8°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Українців закликають повертатись з-за кордону

Українців закликають повертатись з-за кордону
Українців закликають повертатись з-за кордону

В Україні стартувала акція "Українці, повертайтесь в Україну" - її учасники закликають українських мігрантів покидати іноземні простори та розбудовувати власну державу на її теренах. 

Віче з ініціавторами такого руху відбулось нещодавно у Дніпрі. На нього зійшлись представники духовенства, волонтери, бійців АТО...

Про це повідомляє Depo.Дніпро. Віче є зверненням до українців за кордоном повертатися і брати участь у розбудові держави і боротьбі за мир у ній. 

"Ми сьогодні виборюємо Україну на Сході, коли воїн АТО, віддаючи найдорожче - власне своє життя, захищає нашу землю, позалишив бізнес і дітей та чітко і вірно розуміє, що таке Україна, бо він нею дорожить і захищає її. І я свято вірю, що такий заклик буде до багатьох людей, які знаходяться закордоном і багато українців сьогодні є небайдужими до нашої держави. Ми запрошуємо їх - повертайтеся додому, ви повинні бути сьогодні з нами", - закликав єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

Журналістка Вікторія Білаш, яка виїхала з України працювати до Німеччини, поділилася думками щодо повернення. Ще рік тому вона думала, що не захоче повертатися в Україну з країни з високими соціальними стандартами. Однак зізнається, що сумує за Батьківщиною та близькими.

"Я не дивлюся на ситуацію крізь рожеві окуляри. Якщо мені не вдастся знайти хорошу роботу - буду шукати деінде.

Колись журналіст "Дня" Микола Хрієнко, який багато спілкується із діаспорами сказав: "Українці набагато успішніші за кордоном, ніж вдома".

І я йому вірю. Я не хочу знову стояти у довжелезних чергах податкової і втрачати час, який могла витратити на роботу. Українці покидають Україну у пошуках кращого. Я думаю, що це прекрасно.

Рано чи пізно хтось повертається і повертається із досвідом, хтось приїздить у гості і також ділиться мотивацією, баченням світу. Такі люди є найкращою презентацією України за кордоном. Я не думаю, що потрібно робити щось спеціально, щоб українці повертались. Досить прислухатися до тих, хто залишився", - відгукнулася вона.

Дніпрянин Віталій Дубіль живе у Вашингтоні, куди поїхав на навчання, а зараз працює у міжнародній фінансовій організації. Він один із волонтерів, які організували збір гуманітарної допомоги для прифронтових лікарень України з-за кордону. 

"Багато українців за кордоном хотіли б повернутися в Україну, особливо молодь. Але відлякує нестабільність ситуації в країні (особливо якщо іти працювати в уряд чи інші виконавчі органи влади, де все дуже політично кон’юнктурне) та низька мотивація. Є випадки, хто вже повертаються в Україну працювати на "волонтерських" засадах, але у них є певні заощадження, на які можуть прожити якийсь час, будучи волонтерами, є варіант повернутися у країну та на роботу, звідки приїхали в Україну, якщо щось піде на так.

На жаль, у дуже обмеженої кількості українців за кордоном є такі можливості. Додатково, українці на великій батьківщині не готові бути відкритими новим ідеям. Тому, українці-експати часто розчаровуються неможливістю реалізувати свій західний досвід та бажання допомогти", - пояснив він.

Як зазначив один із співорганізаторів акції Юрій Якуба, близько 20 мільйонів українців живуть за межами держави, значна частина з них - в Росії, яка є країною-агресором.


Теги статьи: МиграцияМигранты

Дата и время 10 октября 2016 г., 23:10     Просмотры Просмотров: 3347
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Нужно мигрировать» – неуверенность в завтрашнем дне толкает украинцев на радикальные меры
В Польше находится около 2 миллионов украинцев - глава МИД
Военное положение в Украине: названа серьезная угроза для бизнеса

“В поисках лучшей жизни”. Каждые 30 секунд из Украины уезжает один человек
Военным США разрешили открывать огонь по мигрантам на границе с Мексикой
«Вы ещё не все дожрали. Крошки остались. Не мешать вам? Иначе реванш?..»

Наше студенчество за границей: распрощаться не сможем вернуть?
20 000 вооруженных мигрантов могут прорвать гранцу Евросоюза
Многие вооружены: на боснийско-хорватской границе 20 тысяч мигрантов пытаются прорваться в Центральную Европу

Это еще на Майдане казалось чудом: Луценко увидел позитив в возросшей миграции из Украины
Германия готовится открыть рынок труда для мигрантов из Украины, – СМИ
’’Ты не человек’’: украинских заробитчан массово обманывают за границей

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.043172