АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 2°C
Днепр: 2°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 2°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

"Укрэксимбанку" может понадобиться докапитализация на 13 млрд, - СМИ

"Укрэксимбанку" может понадобиться докапитализация на 13 млрд, - СМИ
"Укрэксимбанку" может понадобиться докапитализация на 13 млрд, - СМИ

За неофіційними даними інформованого джерела Finbalance на банківському ринку, за результатами тестової оцінки кредитних ризиків відповідно до нових – більш жорстких – правил, встановлених постановою НБУ №351 від 30.06.2016 (вступає в силу на початку січня 2017 року, діє в тестовому режимі з 01.09.2016), Укрексімбанку потрібно було б збільшити резерви на 13 млрд грн, а Ощадбанку – на 6,3 млрд грн.

«Якість кредитних портфелів Ощадбанку й Укрексімбанку реально гірша, ніж їх було оцінено під час стрес-тесту НБУ в 2015 році. Якщо доведеться доформувати резерви на ці суми, а реального прибутку не буде, це може потягнути за собою потребу в докапіталізації. Хоча, звичайно, більш оптимальним варіантом була б активніша й ефективніша робота з проблемними кредитами.

Фінальний запит на докапіталізацію в 2017 році Ощадбанк та Укрексімбанк ще не сформували. До кінця року вони щомісяця будуть робити тести щодо оцінки кредитних ризиків. Кінцева сума необхідної докапіталізації буде встановлена вже в грудні», - зауважив співрозмовник Finbalance.

Редакція Finbalance звернулася із запитом з цього приводу до Ощадбанку й Укрексімбанку, проте вони утрималися від коментарів. А прес-служба Міністерства фінансів лише зауважила, що наразі передчасно говорити про необхідний обсяг подальшої докапіталізації держбанків, з огляду на те, що постанову НБУ №351 банки (в т.ч. державні) застосовують щомісяця станом на перше число, починаючи з 01.09.2016, у тестовому режимі.


Нагадаємо, нещодавно прес-служба Ощадбанку в коментарі для газети «Дзеркало тижня. Україна» наводила дані, що за результатами торішнього стрес-тесту цьому держбанку потрібна була докапіталізація ще на 3,46 млрд грн (на додаток до 4,96 млрд грн, внесених урядом у капітал Ощаду у вигляді ОВДП на початку 2016 року). Про наслідки ж застосування постанови НБУ №351 тоді не уточнювалося.

Також ДТ наводило неофіційну інформацію, що Укрексімбанк зробив запит у Мінфін щодо поповнення його капіталу в наступному році на 12 млрд грн.

Згодом прес-служба Укрексімбанку в коментарі для агентства «Інтерфакс-Україна» запевняла, що Укрексімбанк не потребує «позапланову докапіталізацію»,
а також уточнювала, що за результатами стрес-тесту 2015 року, - крім вже внесених Кабміном на початку 2016 року в статутний капітал 9,3 млрд грн у вигляді ОВДП, - Укрексімбанку ще необхідна докапіталізація на 3,022 млрд грн. Про наслідки застосування постанови НБУ №351 знову ж таки згадки не було.

Враховуючи фінансові показники Укрексімбанку й Ощадбанку, якщо до кінця року якість їх роботи з проблемними активами справді принципово не поліпшиться (що сумнівно), вони навряд чи зможуть суто власними силами суттєво компенсувати можливу потребу в докапіталізації, яку збільшують вимоги постанови НБУ №351. Не виключено, що саме тому в проекті держбюджету-2017, як писав Finbalance, Кабмін і передбачив фактично безлімітне право Мінфіну на випуск внутрішніх держоблігацій на докапіталізацію банків (щоправда, воно може бути зумовлене в т.ч. фактором Приватбанку).

По материалам: Finbalance


Теги статьи: Укрэксимбанк

Дата и время 12 октября 2016 г., 22:26     Просмотры Просмотров: 1061
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051587