АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -4°C
Днепр: -1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -4°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Позитивний сигнал у «справі Пукача»

Позитивний сигнал у «справі Пукача»
Позитивний сигнал у «справі Пукача»

За «справу Гонгадзе — Подольського» взявся Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ.

12 жовтня розпочався розгляд касаційних скарг на вирок головному виконавцю злочинів Олексію Пукачу. Насамперед, з цим судом пригадується відомий епізод, коли 2012 року при розгляді скарги Генпрокуратури на визнання незаконним порушення справи проти Леоніда Кучми в рамках злочинів проти Гонгадзе і Подольського, перед самим початком засідання, в суд приїздив зять Кучми — Віктор Пінчук. В результаті тодішня влада на чолі з Януковичем так і не наважилася довести до кінця справу проти Кучми, але методи, зокрема візит Пінчука до суду, за допомогою яких вирішувалися питання, були зрозумілі.

ПРЕДСТАВНИКИ МАС-МЕДІА НА ЦЕЙ РАЗ НЕ ОБДІЛИЛИ СВОЄЮ УВАГОЮ ЗАСІДАННЯ У «СПРАВІ ГОНГАДЗЕ-ПОДОЛЬСЬКОГО» (ЇХ БУЛО ДОСТАТНЬО). ЗАДАЧА – ЗБЕРЕГТИ ПОЗИТИВНУ ТЕНДЕНЦІЮ, АДЖЕ ЦЕ ПОТРІБНО В ПЕРШУ ЧЕРГУ ЖУРНАЛІСТАМ

Тепер про засідання Вищого спецсуду щодо Пукача. Поки склалися позитивні враження. Перше. В організаційному плані у потерпілого у справі Олексія Подольського з’явився новий адвокат Тетяна Костіна. Аргументував він посилення своєї команди тим, що більшість його представників у суді після 1 січня 2017 року (для Верховного Суду) не зможуть більше захищати його інтереси, адже набере чинності норма про запровадження винятково професійної адвокатури в судах. «Насправді це знищення правозахисного руху в Україні і створення монополії адвокатури», — заявив Подольський під час засідання. Сама Тетяна Костіна в коментарі «Дню» підкреслила, що «для мене як для юриста і громадянина ця справа є дуже принциповою, не кажучи вже про країну в цілому, адже це ключ до вирішення багатьох проблем в нашому суспільстві».

ПРАВОРУЧ – НОВИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АДВОКАТ ПОТЕРПІЛОГО ОЛЕКСІЯ ПОДОЛЬСЬКОГО – ТЕТЯНА КОСТІНА

Друге. Сторонами процесу була заявлена низка клопотань. Зокрема, представник Подольського — Олександр Єльяшкевич виступив із заявою про відвід представника вдови Мирослави Гонгадзе — Валентини Теличенко. «Причин багато, — підкреслив Єльяшкевич. — По-перше, у свій час вона була свідком в цій справі, а по-друге, не так давно Теличенко фактично була заступником Генпрокурора Луценка. Ці речі не дозволяють їй представляти інтереси Мирослави Гонгадзе. Я вже не кажу про моральну сторону, коли, наприклад, вона в Апеляційному суді виступала проти запрошення в суд Кучми, навіть — вдумайтеся — як свідка, хоча сама Мирослава нещодавно публічно заявила, що Кучма має сидіти в тюрмі поряд із Пукачем».

ОЛЕКСАНДР ЄЛЬЯШКЕВИЧ ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ НАГОЛОСИВ, ЩО ЗА ПРОЦЕСОМ УВАЖНО СЛІДКУЮТЬ МІЖНАРОДНІ ІНСТАНЦІЇ, А ОТЖЕ ВСІ ПОРУШЕННЯ ФІКСУЮТЬСЯ. НАПРИКЛАД ТЕ, ЩО ГЕНПРОКУРАТУРА (ЇЇ ПРЕДСТАВНИКИ ЯРМОЛЕНКО ТА ТРОЯН НА ФОТО ПОСЕРЕДИНІ) ДОСІ ТАК І НЕ ПРОВЕЛА РОЗСЛІДУВАННЯ ЗАЯВ ЗАСУДЖЕНОГО ПУКАЧА ПРО ТИСК НА НЬОГО В ПЕЧЕРСЬКОМУ СУДІ

У відповідь Теличенко заявила, що як під час досудового розслідування, так і під час судових розглядів питання щодо її допиту як свідка, а відповідно, можливість представляти інтереси Мирослави Гонгадзе, було вирішено позитивно, а заступником Генпрокурора офіційно її так і не призначили. Теличенко підтримали представники Генпрокуратури.

БАТАЛІЇ ПРОТИСТОЯННЯ СТОРОНИ ПОДОЛЬСЬКОГО І ПРЕДСТАВНИКА МИРОСЛАВИ ГОНГАДЗЕ ВАЛЕНТИНИ ТЕЛИЧЕНКО, ЩО НА ПЕРШИЙ ПОГЛЯД ДИВНО, ПЕРЕНЕСЛИСЯ І В КАСАЦІЙНУ ІНСТАНЦІЮ. ПОДОЛЬСЬКИЙ ЗАЯВИВ ВІДВІД ТЕЛИЧЕНКО

Сторона Подольського також клопотала перенести судове засідання мінімум на місяць у зв’язку з тим, що новий адвокат Тетяна Костіна має ознайомитися з матеріалами справи. Сам же потерпілий зробив ще дві важливі заяви: «Перша — суд має відреагувати на те, що під час розгляду справи в суді першої інстанції Пукача залякували (представники ГПУ та Валентина Теличенко), щоб він назвав замовниками злочинів не Леоніда Кучму і Володимира Литвина, а Олександра Мороза і Євгена Марчука, але Генпрокуратура відмовилася розслідувати ці публічні заяви самого Пукача. Друге — мене дивує. чому Пукача взагалі відправили до Чортківської колонії в Тернопільській області, де утримуються звичайні засуджені, а не колишні правоохоронці. Це небезпечно для його життя — Пукача можуть ліквідувати як важливого свідка в частині замовників». Подольського підтримали сам Пукач і його адвокати.

ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ ПУКАЧ ЗАЯВИВ, ЩО РАНІШЕ ПРОСИВ ПЕРЕВЕСТИ ЙОГО В ІНШУ КОЛОНІЮ, ПОЯСНИВШИ, ЩО НЕ БОЇТЬСЯ ЗА СВОЄ ЖИТТЯ, А ХОЧЕ, ЩОБ ЙОГО РОДИЧАМ БУЛО ПРОСТІШЕ ДО НЬОГО ЇЗДИТИ

Після нетривалої перерви, колегія суддів, порадившись, ухвалила:

«1. Долучити до матеріалів справи документи, які були подані як обґрунтування клопотання про відвід представника потерпілої Мирослави Гонгадзе — Валентини Теличенко, для їх подальшого вивчення. Також долучити до справи подані доповнення до касаційних скарг з усіх сторін.

2. Вирішити питання про відвід представника потерпілої в наступному судовому засіданні після вивчення поданих матеріалів та з’ясування думки з цього приводу самої потерпілої Мирослави Гонгадзе.

3. Здійснити належне судове повідомлення Андрія Федура, який був представником потерпілої, покійної Лесі Гонгадзе, про наступне судове засідання, щоб з’ясувати, який у нього статус на межі цієї касаційної скарги.

4. Заяви потерпілого Подольського, які прозвучали в судовому засіданні, про злочини, вчинені, на його думку, щодо тиску на Пукача під час досудового розслідування та судового розгляду та щодо порушення порядку визначення його місця відбування покарання, направити генеральному прокурору України для внесення відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та організації за цими заявами ефективного розслідування, про що повідомити ті сторони, які мають бути повідомлені за законом.

5. Враховуючи, що всі підтримали клопотання про перенесення розгляду справи у зв’язку з необхідністю ознайомлення і вивчення матеріалів новим адвокатом потерпілого Подольського, суд також задовольняє в цій частині клопотання і відкладає розгляд справи до 16 листопада на 10.00».

СКЛАД СУДДІВСЬКОЇ КОЛЕГІЇ У ВИЩОМУ СПЕЦІАЛІЗОВАНОМУ СУДІ ІЗ РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ ПОКИ ВИКЛИКАЄ ПОЗИТИВНІ ВРАЖЕННЯ

«Перше засідання і судді, яких ми побачили, поки що справили на нас позитивні враження, — коментує «Дню» представник Подольського Віктор Шишкін, перший генпрокурор України (1991—1993 рр.), суддя КС (2006—2015 рр.). — Вони прислухалися до заяв, і навіть коли деякі з учасників суду були занадто емоційними, все одно демонстрували терпіння. В результаті, фактично були задоволені всі наші клопотання. Щодо питання Теличенко, їм дійсно потрібен час, щоб вивчити всі ті документи, які додані до клопотання. Плюс потрібно з’ясувати позицію Мирослави Гонгадзе. В цілому ж, хоч сигнали і позитивні, поки рано робити висновки щодо справи, побачимо, як буде далі».

ПІСЛЯ НОВОГО РОКУ ВІКТОР ШИШКІН, ОДИН З ПРЕДСТАВНИКІВ ОЛЕКСІЯ ПОДОЛЬСЬКОГО В СУДІ, ВЖЕ НЕ ЗМОЖЕ ПРЕДСТАВЛЯТИ ЙОГО ІНТЕРЕСИ, БО ВСТУПАЄ В СИЛУ НОРМА ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ВИНЯТКОВО ПРОФЕСІЙНОЇ АДВОКАТУРИ В СУДАХ. ЗА СЛОВАМИ ВІКТОРА ІВАНОВИЧА, ТАК ЗВАНА РЕФОРМА В ЧАСТИНІ ПРАВОСУДДЯ ЗНИЩИТЬ ЗАЛИШКИ ПОЗИТИВНОГО В СУДОВІЙ СФЕРІ

Іван КАПСАМУН, «День», фото Руслана КАНЮКИ, «День»

Теги статьи: ГонгадзеПукач

Дата и время 13 октября 2016 г., 09:47     Просмотры Просмотров: 1627
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Власть могла заказать Гандзюк с целью подставить Садового — Речинский
’’Кучма заказал Гонгадзе’’: участники дела разоблачили экс-президента
В посольстве США напомнили, что убийства Шеремета, Гонгадзе и других журналистов нужно расследовать

Пукач снова побывает в суде
Убийство Гонгадзе: Кучма передал мне $2 млн из предлагаемых $100 млн, чтобы подкупить меня и уничтожить доказательную базу, - Мельниченко
Кассетный скандал: Мельниченко рассказал, когда вернется в Украину

Бродский дал мне сотни тысяч долларов для открытия бизнеса в США, - экс-майор Мельниченко
Воскресшее дело майора Мельниченко. Экс-охранник Кучмы поселился с женой в США и имеет там бизнес
Юрий Бутусов: Вина Кучмы в деле Гонгадзе подтверждена. Где суд?

Медійники й правозахисники вимагають розслідувати вбивства Гонгадзе і Шеремета
18 лет тишины: появились уникальные исторические кадры с Гонгадзе
Дело Гонгадзе: с «пленками» возникает много вопросов

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.386959