АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Начальник провідного південного полігону ЗСУ "підкинув" дочці понад 600 га зі "свого" господарства

Начальник провідного південного полігону ЗСУ "підкинув" дочці понад 600 га зі "свого" господарства
Начальник провідного південного полігону ЗСУ "підкинув" дочці понад 600 га зі "свого" господарства

Юрій Микула не забув забезпечити сприятливі умови для сімейного бізнесу, зокрема, плату за користування землями оборони вдвічі менша за ринкову (711 гривень замість 1,5-1,8 тис. гривень).

Начальник армійського полігону "Широкий Лан" полковник Юрій Микула передав фірмі своєї дочки 617,31 гектара земель Міноборони. Про це в інтерв’ю "Резонанс" повідомив заступник військового прокурора Південного регіону Петро Вознюк, передають Патріоти України.

Полковник Микула зареєстрував на свою дочку і зятя сільськогосподарську фірму "Д.І.М." (Максим і Дарина Сапіро). У квітні 2014 року він уклав з ними договір про спільну обробку 477 гектарів земель. У цьому році в березні, незважаючи на реальний конфлікт інтересів, Микула підписав від імені полігону ще й додаткову угоду, збільшивши площу угідь до 617,31 гектара.

"Він не забув забезпечити сприятливі умови для сімейного бізнесу, зокрема, плату за користування землями оборони вдвічі менша за ринкову (711 гривень замість 1,5-1,8 тис. гривень)", - пояснив прокурор.

У поліцію ще в серпні направлено матеріали про притягнення Микули до адмінвідповідальності за ч.1,2 ст.172-7КУоАП. Тоді ж проведена ревізія, яка виявила, що у приватної фірми є борги перед полігоном на суму в півмільйона гривень. Заборгованість відразу ж оперативно погасили.

"Є й факти умисного ухилення від сплати земельного податку за службове підроблення. Так, 2011-2014 роки бюджет недоотримав земельний податок в 114 тис. гривень за використання в сільськогосподарських цілях земель полігону і податок з отриманого прибутку на суму 1,4 млн. гривень від спільної діяльності частини з "СВГП" Солоха ", СФГ" Волощакевіч ", ФГ" Алеся "," Д.І.М. " і ТОВ АФ "Трихатське-Агро".

Для ухилення від податкових виплат в офіційні документи - декларації про плату за землю і податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами та організаціями - вносилися неправдиві відомості про нібито формування 100% пільги на сплату земельного податку і податку на прибуток.

Через дії полковника полігон щорічно недоотримує близько 20-25 млн. гривень прибутку. У військовій прокуратурі вважають, що в Міноборони захищають Микулу, незважаючи на те, що він вже фігурує в чотирьох кримінальних провадженнях.

Відзначається, що зараз дочка начальника полігону вже вийшла зі складу засновників даної фірми, а зять досі є засновником "Д.І.М.".

 


Теги статьи: Полигон Широкий ЛанЗСУМикула Юрий

Дата и время 15 октября 2016 г., 15:26     Просмотры Просмотров: 991
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056056