АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 13°C
Днепр: 16°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 11°C
Львов: 9°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

В Українця вилучають квартиру за їзду на іноземних номерах

В Українця вилучають квартиру за їзду на іноземних номерах
В Українця вилучають квартиру за їзду на іноземних номерах

Митниця оштрафувала українця на 620 тис гривень за їзду на авто з іноземними номерами

Районний суд м.Одеси визнав законною постанову Одеської митниці, яка наклала на громадянина України штраф в розмірі 618395 гривень за керування автомобілем з іноземними номерами. 

Рішення суду від 26.05.16 опубліковано в загальнодоступному Реєстрі. Суд встановив, що українець свідомо обдурив митницю з метою використання автомобіля без оплати зборів і податків.

Так, 25.09.2014 автомобіль Volvo V70 був завезений в Україну громадянином Йорданії в режимі "тимчасове ввезення". Надалі, машина була передана під управління українця, якого 04.09.2015 зупинили на посту ДАІ. Одеська митниця виписала на водія-українця штраф в розмірі 618 395 гривень за порушення ст.485 Митного кодексу. Водій вирішив оскаржити цей штраф в суді.

У рішенні суду зазначено, що "тимчасове ввезення", згідно Стамбульської конвенції, означає -«платні перевезення осіб або промислове чи комерційне платні або Безоплатне перевезення вантажів». Разом з тим, водій-українець не надав ніяких доказів того, що використовував автомобіль саме для перевезення пасажирів або вантажів. При цьому, водій заявив, що відповідальність за ввезення автомобіля несе не він, а громадянин Йорданії, який і завіз Volvo в Україні.

Однак, суд не погодився з такими доводами. "Громадянином ОСОБА_4 ввезено автомобіль в режимі «тимчасове ввезення» із звільненням від сплати митних платежів, однак в подальшому ОСОБА_1 неправомірно користувався транспортним засобом «Volvo V70», р/н НОМЕР_2, стосовно якого було надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги",  - вказує суддя.

"Враховуючи викладене, транспортний засіб «Volvo V70», р/н НОМЕР_2 не здійснював комерційні перевезення осіб та товарів, тому він відноситься до категорії транспортного засобу особистого користування, отже громадянин ОСОБА_1 неправомірно користувався цим транспортним засобом, стосовно якого надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги, тобто ОСОБА_1 вчинив дії спрямовані на ухилення від спалти митних платежів, що є складом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України" - йдеться в рішенні.

Таким чином, українець не тільки позбувся автомобіля а й отримав штраф в розмірі понад півмільйона гривень. Постанова митниці буде направлено в Державну виконавчу службу, яка накладе арешт на все майно водія, в тому числі - квартиру. Щоб оплатити штраф, квартира буде виставлена на продаж. Не виключено, що квартири може не вистачити щоб покрити такий штраф.

Зараз в Україні стало популярним завозити автомобілі з Литви та інших країн Європи в режимі "вічний транзит". Однак, така "схема" може привести до аналогічних санкцій, як іу випадку з водієм, який їздив на Volvo V70. Справа в тому, що режим "транзит" передбачений виключно для транзиту, а не для їзди по Україні в особистих цілях.

У разі виявлення факту завезення автомобілів з Литви під продаж в режимі "транзит", митниця має всі підстави виписати постанову по ст.485 ТК - "протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги". Таким чином, громадяни, які їздять на" вічному транзит "ризикують потрапити на штраф близько півмільйона гривень.

 

drogobych.com


Теги статьи: автомобилиОдессаавтомобильные номераШтрафТаможня

Дата и время 15 октября 2016 г., 23:03     Просмотры Просмотров: 9255
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Бляхи» остаются? Почему депутаты не спешат принимать закон о снижении автоакцизов
Почему штраф за езду днем без включенных фар — незаконный
Назначение прокурора Одесской области пролоббировал сын Порошенко - политтехнолог

В Одессе задержали кавказского «вора в законе» Жоржикича
В СНБО заявили, что Россия "настойчиво готовится к применению военной силы в Украине"
За отказ проходить алкотест водитель лишился прав на 10 лет

Бандиты, местная власть и правоохранители превращают Одессу в криминальную клоаку
Антикоррупционера из львовской налоговой уличили в провокации взятки
В центре Одессы обвалилась часть фасада здания

Бизнес-партнер одесского контрабандиста сносит старый детсад для жилого комплекса
Львовские таможенники неожиданно нашли восемь слитков золота в банке с краской
Гройсман. Продразверстка

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.410351