АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 13°C
Днепр: 15°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 12°C
Львов: 10°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

Ликвидатор банка "Финансы и кредит" не может взыскать миллиард с Коломойского

Ликвидатор банка "Финансы и кредит" не может взыскать миллиард с Коломойского
Ликвидатор банка "Финансы и кредит" не может взыскать миллиард с Коломойского

05 жовтня Київський апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ліквідатора банку «Фінанси та кредит» і лишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 24.06.2016, яким йому було відмовлено в задоволенні позову до ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» про стягнення 955 млн грн заборгованості, пише FinBalance.

Позивач посилався на існування правових підстав для дострокового стягнення з відповідача наданих йому на підставі договору про відновлювальну кредитну лінію №598v-01-05 від 23.12.2005 кредитних коштів і нарахованих за користування ними відсотків на вказану суму – з огляду на порушення позичальником зобов’язання в частині перерахування виручки на рахунки в банку пропорційно заборгованості за кредитами перед банками України.

Апеляційний суд послався на рішення Госпсуду м. Києва від 23.09.2015, яким визнано відсутнім право у банку достроково вимагати повернення авіакомпанією МАУ кредитних коштів з огляду на те, що, банк не взяв до уваги борг МАУ перед іншими банками за акредитивами та гарантіями. Крім того, пункт кредитної угоди щодо перерахування виручки виключено з договору рішенням Госпсуду м. Києва від 26.02.2015 (залишено без змін у цій частині постановою Київського апеляційного госпсуду від 06.04.2015 і постановою Вищого госпсуду від 08.07.2015).

Також у документі згадується про часткове скорочення боргу МАУ перед банком «Фінанси та кредит» через зарахування однорідних вимог і заподіяння збитків внаслідок неперерахування коштів за його дорученням в умовах достатності коштів на рахунках.

Крім того, в постанові констатується, що банк подавав заяву про зміну підстав позову, в якій просив стягнути з МАУ прострочену заборгованість за кредитним договором зі сплати частини основного боргу, процентів та пені на загальну суму 741,45 млн грн, яку суд першої інстанції не прийняв.
З цього приводу апеляційний суд зазначив таке:

«Первісною вимогою банку до МАУ було дострокове повернення усієї заборгованості за кредитним договором (як простроченої, так і тієї, строк повернення якої на момент заявлення вимоги не настав). Заявою від 23.06.2016 р. банк первісну вимогу змінив та просив суд стягнути з МАУ прострочену поточну заборгованість за кредитним договором, тим самим відмовившись від первісно заявленої вимоги про дострокове стягнення усієї суми кредиту.

Відтак, одночасно із зміною підстав позову, що банком не заперечується, позивач заявою від 23.06.2016 р. змінив і предмет позову, що суперечить приписам ч. 4 ст. 22 ГПК України та стало причиною для відмови суду у прийнятті даної заяви до розгляду».

Як писав Finbalance, наприкінці вересня Фонд гарантування вкладів оголосив, що планує виставити на аукціон права вимоги за кредитами, залученими авіакомпанією МАУ в банку "Фінанси та кредит" (понад 1 млрд грн) та Златобанку (понад 400 млн грн). Як уточнювалося, заставна вартість застави не покриває заборгованість за кредитами.

Раніше в авіакомпанії МАУ публічно заявляли, що Ігор Коломойський є одним з її власників.

По материалам:FinBalance


Теги статьи: апелляционный хозяйственный судАпелляционный суд КиеваМАУКоломойськийКоломойскийФинансы и кредит

Дата и время 17 октября 2016 г., 13:43     Просмотры Просмотров: 2060
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Чемодан без ручки: Почему «Приватбанк» продает Буковель и другие активы Коломойского
Дмитрий Святаш плевал на правосудие и злоупотребление процессуальными правами
«Укрпочта» купит у Коломойского, Хомутынника и Фукса газ на 38 миллионов

ПриватБанк наймет помощников для продажи активов Коломойского
Известный художник набросился на Зеленского в прямом эфире
Коломойский активно пиарит Зеленского

Скандального топ-чиновника СБУ уличили в связях с ПриватБанком
Нардеп Барна заявил, что послал на х@й не журналиста, а Коломойского
Кримінал на чолі з Генадієм Корбаном має доступ до бюджету Дніпра: подробиці

Суд разрешил компаниям Коломойского взыскать активы РФ в Украине по решению суда Гааги
Апелляционный суд Киева перестал давать добро на "прослушку"
«Ощадбанк» проиграл апелляцию по аресту денег и недвижимости «Укртелекома»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.726366