АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 3°C
Одесса: 3°C
Чернигов: -1°C
Сумы: 0°C
Львов: 2°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

Космічні штрафи і гаупвахта: ЗСУ оголошує війну "аватарам"

Космічні штрафи і гаупвахта: ЗСУ оголошує війну "аватарам"
Космічні штрафи і гаупвахта: ЗСУ оголошує війну "аватарам"

18 жовтня 2016 року у нардепів нарешті знайшовся час і на ухвалення закону, який, по ідеї, повинен сприяти різкому зміцненню дисципліни в наших збройних силах. Причому ініційований групою депутатів (серед яких Тетяна Чорновол і Юрій Береза) закон поширюється не тільки на військовослужбовців, але і військовозобов’язаних і резервістів під час проходження військових зборів.

Необхідність прийняття такого документу вже назріла і перезріла, особливо якщо подивитися списки небойових втрат як на лінії зіткнення, так і в тилу, пов’язаних з вживанням як солдатами, так і офіцерами спиртного, психотропних та наркотичних речовин. А численні п’яні дебоші резервістів як в казармах, так і на полігонах вже щільно увійшли в місцевий фольклор. На жаль пияцтво у воюючій (!) армії набуло таких масштабів, що з’явився навіть термін – "аватари", а багато командирів вже самостійно почали вирішувати питання ізолювання п’яниць і бешкетників, організовуючи клітки і ями для їх тимчасового утримання. Природно, що такі речі знаходилися за межами правового поля.

У новому законі окремі дуже важливі положення прописані дуже чітко і ясно. Так, до адміністративної відповідальності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження військових зборів тепер можна притягнути не тільки за розпивання ними пива, алкогольних чи слабоалкогольних напоїв на території військових частин, військових об’єктів або під час виконання ними обов’язків військової служби у нетверезому стані, але і за появу їх на території військової частини в нетверезому стані, а також за відмову від проходження медичного обстеження.

Однак, без сумніву, головним нововведенням є можливість застосування за військові адміністративні правопорушення нарівні з арештом і утриманням на гаупвахті альтернативного покарання – штрафу. Так, за розпивання алкоголю на території військової частини військовослужбовець може потрапити на гаупвахту до п’яти діб або заплатити штраф у розмірі від 48230 до 99905 гривень (це від 70 до 145 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на сьогодні це 689 грв).

Крім того, встановлені такі серйозні покарання і за інші військові правопорушення – від самовільного залишення частини (місця служби) до недбалого ставлення військової службової особи до військової служби або бездіяльності військового командування.

Серйозні права за цим законом мають також Військова служба правопорядку – так, змінена сама методика складання протоколу на підозрюваного. Якщо раніше порушника потрібно було доставити в штаб (а в умовах війни він міг перебувати в 100-150 км від місця події), то тепер це можна здійснити прямо на місці.


Змінено також систему розгляду військових злочинів судами, що дозволить виконувати постанову суду про арешт військовослужбовця з утриманням на гаупвахті негайно після його винесення.

Уперше за час незалежності у судовій практиці для військовослужбовців з’явилося таке поняття як «кімната тимчасово затриманих» - адже очевидно, що в умовах військового часу не завжди є можливість доставити затриманого на спеціально обладнану гаупвахту, яка до того ж є не в всіх гарнізонах.

За цим же законом також з’явилися норми, які регулюють таке гостре питання, як позбавлення статусу учасника бойових дій. У законі прописано, що такий порядок визначає Кабінет Міністрів окремою постановою. До цього чіткого розуміння не було.

Є велика надія, що цей закон буде дуже дієвий. Адже армія вже перетворилися на контрактну і одним з основних стимулів для військовослужбовців є досить серйозні грошові виплати. А коли після двох – трьох «зальотів» отримувати в банкоматі буде нічого, то такий собі «аватар» сто раз подумає чи варто припинити пити при виконанні службових обов’язків або кинути все й повертатися в село, де про такі зарплати і соціальні гарантії можна тільки мріяти. Повірте, за дуже короткий час відбудеться природний відбір, який піде тільки на користь боєздатності нашої армії.

Як би натякає на такий розвиток подій і застосування подібних заходів в іншій сфері – коли були прийняті збільшені штрафи за водіння машини у нетверезому стані, кількість тих, хто виїжджає на дорогу в такому стані різко зменшилася. Це, щоправда, не стосується мажорів, але це вже питання до того, яке суспільство ми будували всі роки незалежності.

Таким чином, можна сміливо стверджувати, що українське суспільство зробило ще один крок до підвищення престижу військової служби і перетворенню армії у по-справжньому європейську.


Теги статьи: УкраїнаЗСУ

Дата и время 20 октября 2016 г., 00:20     Просмотры Просмотров: 11896
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На полігоні у Львівській області військоий вистрелив собі у ногу
В ЄС назвали суми, які Україна щорічно втрачає через корупцію
Україна має за два роки сплатити близько $12 мільярдів держборгу, – глава НБУ

Ярослав Грицак: Україні не вдається, але вона не здається
У мережі опублікували докази планування атаки Путіним в Азовському морі
Соцопитування: українці найгірше ставляться до РФ

Криза настане незалежно від прогнозів – голова наглядової ради Приватбанку
"Сопляки" вийшли на улиці, але країна досі належить їхнім травмованим батькам,- блогер
Україну мали поділити на три частини

“Канада хотіла безкоштовно передати Україні 20 винищувачів, але ми відмовилися”, — військовий
Генштаб оприлюднив інструкції для користувачів соцмереж під час воєнного стану
Військова прокуратура затримала офіцера ЗСУ, який займався наркобізнесом

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.061554