АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -4°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -3°C
Ровно: -4°C

Дорожня карта для Донбасу. Що має відбуватися далі?

Дорожня карта для Донбасу. Що має відбуватися далі?
Дорожня карта для Донбасу. Що має відбуватися далі?

Донбас як гаряча точка на дорожній карті Європи.

У вчорашніх, 19 жовтня, переговорах у нормандському форматі в Берліні, від яких ніхто не очікував прориву, новиною є те, що вони взагалі відбулись, і Україна чітко заявила свою позицію. Зараз усі погляди на Заході звернені в сторону Росії, відповідальність якої за війну в Україні і гуманітарну катастрофу в Сирії вже ні в кого не викликає сумніву.

Сторони домовились про розробку дорожньої карти для Донбасу. Питання складання такої карти вже навіть перезріле. Зазвичай, дорожні карти – це доповнення до будь-якої угоди, допоміжний план дій. У випадку війни на Донбасі дорожня карта – це спосіб контролю за діями Росії та її найманців, оскільки вони показали свою неспроможність та небажання дотримуватися зобов’язань.

Що має відбуватися далі?

1. Усі пункти домовленостей мають виконуватися за прописаним графіком, а прогрес має фіксуватися присутністю міжнародних спостерігачів. Це дуже важливо для України.

2. Звільнення наших полонених і незаконно ув’язнених громадян. Росія свідомо гальмує цей процес. Однак ця умова має стати складником дорожньої карти.

3. Перший пріоритет у дорожній карті має бути надано питанню безпеки. Припинення обстрілів. Відведення ворожих російських військ. Відновлення Україною контролю над кордоном. Безперешкодний доступ ОБСЄ на всю територію України (не лише Донбас, але йКрим!!!). Повна демілітаризація Донбасу та здійснення розмінування.

Тільки після цього можливе відновлення нормального політичного життя спустошених війною територій.

4. Допомога міжнародного співтовариства. Перш за все, введення миротворчого контингенту, який може бути або під мандатом ООН, або під мандатом ЄС (поліційнв чи безпекова місія ОБСЄ потрібна на кордоні з РФ, щоби потім передати контроль за ним нашим прикордонникам, також вона доцільна для підтримання правопорядку на щойно звільнених територіях та для відновлення нормальної роботи українських правоохоронних органів).

Окрім цього, маємо багато наших внутрішніх завдань.

1. Зміна складу учасників подальших переговорів. Жодних кумів і друзів Путіна – переговори без Медведчука і Кучми, жодних декоративних маріонеток – Захарченко і Плотницький мають бути усунені від процесу.

2. Власна дорожня карта для Донбасу – бачення держави, як повернути людям нормальне життя в цих регіонах, як допомогти їм відновлювати втрачені та створювати нові економічні зв’язки. Як допомогти повернутися тим, хто покинув через війну свої оселі, як захистити інтереси тих, які змушені були залишатися на окупованих територіях. Як повною мірою і навіть із належним прискоренням впровадити реформи, що вже відбуваються в Україні, на майбутніх звільнених територіях.

3. Притягнення до відповідальності всіх причетних до того, що війна стала можливою. Перестати підтверджувати свою "дружбу" зі власниками Донбасу, які його й довели до ручки. Як пан Ахметов.

Прогрес у сфері безпеки синхронно має підкріплюватись економічними заходами з відновлення територій, що нестиме таке очікуване і справжнє повернення нормального гідного життя для всіх наших людей.

Попереду довготривалий процес і ми повинні запастися терпінням.

Будемо йти малими кроками, але навіть малий прогрес – уже буде рухом до нашої мети.

Ганна ГОПКО


Теги статьи: Нормандская четверкаМинские соглашенияДонбасс

Дата и время 20 октября 2016 г., 19:50     Просмотры Просмотров: 1434
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Більше половини населення “сірої зони” на Донбасі – люди похилого віку, – ООН
Жириновский анонсировал ночное наступление в Украине
Ветерани звертаються до президента з вимогою припинити корупційні схеми керівника Одеської митниці Сергія Мартинова

“Груз 200” по имени Данила: опубликованы фото юного боевика, ликвидированного на Донбассе
Выполняли задание: на Донбассе трагически погибли украинские десантники
Россия официально воюет на Донбассе: в законах РФ нашли доказательства

"Курченко руководит экономикой "ДНР-ЛНР" и все управленческие структуры этих образований безправны перед его хотелками", - Матиос
Относительно "ожидаемых" Россией провокаций на Мариупольском направлении: Москва о своих ближайших планах нас предупредила
Фашик Донецкий: Русские рехнулись? О возможной химатаке России на Донбассе

На Донбассе от пули снайпера погиб украинский военнослужащий, - штаб ООС
Собирает деньги на лечение. На Донбассе мирные жители избили боевика «ДНР»
В ВСУ прокомментировали слухи о скором «наступлении» на Донбассе

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.118606