АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 14°C
Днепр: 14°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 13°C
Львов: 8°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 9°C
Ровно: 10°C

Політолог: План Клімкіна щодо Донбасу – утопічний і непродуманий

Політолог: План Клімкіна щодо Донбасу – утопічний і непродуманий
Політолог: План Клімкіна щодо Донбасу – утопічний і непродуманий

Сценарій врегулювання конфлікту на Донбасі через передання контролю над кордоном ОБСЄ та подальше проведення місцевих виборів (після чого кордон має перейти під контроль України), який представив міністр закордонних справ Павло Клімкін, є, на мій погляд, утопічним і непродуманим, пише в своєму блозі на "Новому часі" політолог Петро Олещук.

Коли йдеться про місцеві вибори та встановлення контролю над українсько-російським кордоном, ключове питання в тому, як саме Росія планує вийти з Донбасу та в якій формі планує там залишитися.

Наскільки я розумію логіку донбаського конфлікту, питання контролю над кордоном (і послідовності, в якій передаватиметься цей контроль) безпосередньо пов’язане з ефективністю роззброєння місцевих бандформувань і виведення російських військ. Без ефективного контролю над кордоном досягти цього практично неможливо. Проведення виборів до роззброєння і виведення військ фактично означає легітимацію сил російських окупантів і колаборантів. Після виборів питання контролю над кордоном стає другорядним: якщо на території Донбасу будуть легалізовані збройні формування, не дуже важливо, хто контролює контрольно-пропускні пункти і все, що з ними пов’язано.

Росія, як відомо, хоче зберегти присутність на Донбасі та контроль над окупованими територіями, що дозволило б їй впливати на Україну. Для цього потрібно залишити на території України збройний контингент, щоб у будь-який момент пред’явити його як аргумент тиску на країну. Наприклад, Україна захоче підписати план дій щодо членства в ЄС, а Росія почне шантажувати, мовляв, підпишете план дій, і ми почнемо бойові дії на сході. У них буде "народна міліція" з "народними" танками, "народними" "Градами", "Буками" тощо – ще один аргумент, щоб не ставити питання членства України в ЄС, НАТО і загалом руху країни у напрямку до Заходу.

Щоб це утнути, Москві потрібно провести вибори, сформувати так звану "легітимну" владу на Донбасі, справляючи через неї тиск на Україну та зберігаючи там чинний збройний контингент (нехай і неофіційний), який можна в будь-який момент збільшити й активізувати бойові дії.

Щоб цього не сталося, кордон спочатку має контролювати Україна. Другий варіант – виведення російських військ під контролем міжнародної збройної миротворчої місії, яка брала б під контроль ті території, що були звільнені від російсько-сепаратистських сил, контролювала б їхнє роззброєння, виведення, забезпечила б спокій на лінії зіткнення.

Решта варіантів призведуть до того, що Росія закріпиться на Донбасі, перетворивши його на постійний російський плацдарм на території України. План Клімкіна в нинішньому його викладі загрожує тим, що буде реалізований або частково, або не в інтересах України.


Теги статьи: ДонбасДонбассКлимкинКлимкин Павел

Дата и время 21 октября 2016 г., 19:02     Просмотры Просмотров: 902
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Климкин назвал условие Украины для транзита газа из РФ в ЕС
Климкин: НАТО поможет Украине с укреплением складов боеприпасов
Раскольники: в Украине отреагировали на заявления РПЦ о разрыве отношений с Константинополем

Ярош заявил о создании отрядов теробороны во всех областях Украины
Конфликт из-за Закарпатья: Венгрия пошла на уступку Украине
Террористы устроили ВСУ кровавый понедельник на Донбассе и получили жесткий ответ

20 млн на чужбине: как Украина собралась остановить катастрофу
Террористы ’’ЛНР’’ совершили новое громкое похищение человека: что известно
Аэропорт был прогулкой: "киборг" назвал самый тяжелый эпизод войны на Донбассе

Венгрия изменит название министра по вопросам Закарпатья, - Климкин
Климкин просит НАТО помочь укрепить военные склады в Украине
Украинская армия имеет потери на передовой. Ситуация на Донбассе

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.145073