АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -6°C
Днепр: -3°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -10°C
Сумы: -10°C
Львов: -8°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -6°C
Ровно: -5°C

Ахметову придется выплатить "Укрэксимбанку" 810 миллионов, - суд

Ахметову придется выплатить "Укрэксимбанку" 810 миллионов, - суд
Ахметову придется выплатить "Укрэксимбанку" 810 миллионов, - суд

11 жовтня Господарський суд м. Києва частково задовольнив позов Укрексімбанку до ТОВ «ЕСУ» (цій компанії належить 92,79% акцій «Укртелеком», кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) та вирішив стягнути з відповідача 810 млн грн (у т.ч. 671,3 млн грн основного боргу; 102,98 млн грн пені; 25,86 млн грн інфляційних втрат; 10,2 млн грн 3% річних), пише Finbalance.

Позовні вимоги держбанк мотивував тим, що ТОВ «ЕСУ» неналежно виконувало зобов`язання щодо виплати відсоткового доходу по облігаціям.
Як констатується в матеріалах справи, 24 квітня 2013 року Укрексімбанк придбав облігації ТОВ «ЕСУ» номінальною вартістю 2,24 млрд грн. За даними суду, такий же обсяг паперів лишається в портфелі держбанку.

Довідково

Як писав Finbalance, Ощадбанк теж намагається стягнути з ТОВ «ЕСУ» заборгованість по відсотковим платежам по облігаціям – на 714 млн грн.

Як повідомлялося, в 2013 році Ощадбанк придбав приблизно такий же обсяг паперів ТОВ «ЕСУ», як і Укрексімбанк (тобто на суму близько 2 млрд грн). Як вважається, таким чином держбанки, принаймні, опосередковано посприяли переходу «Укртелекому» під контроль Р. Ахметова.

У вересні генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що Укртелеком «фактично безкоштовно дістався зловмисникам».

Засновником ТОВ «ЕСУ» є кіпрська компанія UA Telecominvest limited. У червні 2013 року СКМ Р. Ахметова підписала договір про купівлю в австрійської EPIC 100% акцій UA Telecominvest Limited, отримавши таким чином контроль над «Укртелекомом». Умови угоди (зокрема, вартість) тоді не розкривалася. Перед цим – у 2011 році – австрійська група EPIC в ході приватизації придбала Укртелеком у Фонда держмайна, заплативши 10,6 млрд грн. Ще тоді озвучувалися припущення, що «австрійці» можуть діяти в інтересах донецьких бізнесменів, у т.ч. Р. Ахметова. Разом з тим, простежувався певний зв’язок і з тодішнім главою АП Сергієм Льовочкіним.

Облігації ТОВ «ЕСУ» в 2013 році могли випускатися в т.ч. для рефінансування зобов`язань компанії ще зразка 2011 - "приватизаційного" – року. Раніше в СКМ (холдингова структуру бізнесів Р. Ахметова) інформували, що термін обігу паперів завершувався в 2015 році, водночас за згодою власників облігацій відповідні строки змістилися на 2017 рік, тобто, по суті, була проведена реструктуризація. За даними ЗМІ, ТОВ «ЕСУ» запропонувало держателям облігацій на 4,6 млрд грн. реструктуризувати прострочені виплати по процентному доходу.

Торік Укртелеком приєднався до переговорів "ЕСУ" з Ощадбанком і Укрексімбанком. В результаті «Укртелеком» взяв на себе зобов`язання викупити у них облігації ЕСУ на суму 2 млрд грн плюс заплатити відсотки. "Укртелеком" інформував, що гроші, які компанія виручить від продажу 3G-оператора "Тримоб" для «МТС Україна» (Vodafone), підуть на погашення старих боргів за облігаціями перед Ощадбанком і Укрексімбанком.

Як повідомляло на днях агентство «ЛігаБізнесІнформ», Укртелеком ризикує до кінця року не завершити операцію з продажу свого мобільного оператора ТриМоб. Антимонопольний комітет і Фонд держмайна поки так і не погодили продаж. У міру того як стільникові компанії розгортають власні 3G-мережі, цінність 3G-ліцензії ТриМоб знижується. Раніше учасники ринку припускали, що сума операції «Укртелекома» та «МТС Україна» може скласти під 2,7 млрд грн.

До 15 березня ТОВ «ЕСУ» має погасити свої облігації. Якщо це не відбудеться, її пакет акцій «Укртелекому» може перейти у власність держбанків.

По материалам: Finbalance


Теги статьи: ТОВ ЕСУОщадбанкУкрэксимбанкРинат АхметовАхметов

Дата и время 24 октября 2016 г., 12:54     Просмотры Просмотров: 2541
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Депутат в законе: как политическая «тушка» Березкин Станислав страну обворовывал. Часть 2
Россия должна выплатить «Ощадбанку» 180 миллионов долларов штрафа
«Мы все рабы Ахметова»: украинцы вынуждены платить одиозному олигарху коррупционную ренту

У Рината Ахметова пока не получается стать монопольным владельцем столичных электросетей
Арест имущества Максима Березкина: нелепая ошибка или спланированная акция?
Клиент купил в Ощадбанке фальшивые доллары

Суд арестовал имущество дочери нардепа Березкина
Суд арестовал имущество сына нардепа Березкина
Международный арбитраж обязал РФ возместить “Ощадбанку” $1,3 миллиарда убытков в Крыму

Стало известно, кто из «семьи Януковича» пожаловался на Ощадбанк в НАБУ
В Харькове взорвали банкомат в жилом доме
Колесников прокомментировал возможное участие Ахметова в президентских выборах

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.096968