АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 0°C
Днепр: 2°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

Гройсман спрямував великий потік народних коштів у кишені сепаратистів?

Гройсман спрямував великий потік народних коштів у кишені сепаратистів?
Гройсман спрямував великий потік народних коштів у кишені сепаратистів?

Сфера українського ЖКГ неабияк запущена. Протягом багатьох років вітчизняне житлово-комунальне господарство накопичувало борги за електроенергію. За офіційними даними сума боргу на сьогоднішній день складає більше 15 млрд грн., з них близько 5 млрд грн. – це заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Аби якось врегулювати ситуацію по заборгованості Міноборони впроваджує спецрахунки для водоканалів.  Зі слів «головного ідеолога» Мінрегіону Володимира Гройсмана «На ці рахунки надходитиме плата за водопостачання та водовідведення: кошти на такому рахунку розподілятимуться виключно за встановленими нормативами, з нього не можливо буде стягнути кошти, зупинити проведення операцій. Саме з цих рахунків водоканали будуть  розраховуватися за спожиті енергоносії та сплачувати за міжнародними позиками»

Що це означає і як воно насправді виглядатиме на практиці?

Зрозуміло, що у нової влади Мінрегіону, як і колись у старої, нічого просто так не робиться, як і не робиться за для блага свого українського народу.

Ми, вінничани, мали змогу переконатись у цьому ще коли Володимир Гройсман був нашим градоначальником. Так, у молодого мера було багато амбіцій, які в результаті для жителів Вінниці виливались у фінансові неприємності.

Тому виникло бажання детальніше перевірити гройсманівські нововведення для українців. Виявилось, що концепція спецрахунків нічого принципово нового у собі не містить, та зводиться до простої формули – «відібрати та поділити».

В основі впровадження спецрахунків - все ті ж рахунки зі спеціальним режимом використання, які давно вже набили оскому підприємствам теплокомуненерго.

Тож, усі кошти від споживачів тепер будуть надходити виключно на нові спецрахунки. За певний час вони почнуть там накопичуватись і розподілятись, дискримінуючи при цьому надавача послуг водопостачання та водовідведення.

Що мається на увазі? Спочатку гроші при розподілі з рахунку отримує підприємство постачальник електричної енергії, а в нашому випадку це підприємство-монополіст «Обленерго», яке належить наближеному до сімейства Януковича, Ренату Ахметову. І вже потім залишок грошей перерозподіляється на інші потреби. Як результат, на фінансових задвірках опиняється заробітна плата, податки, розрахунки з іншими контрагентами, внутрішні фінансові потреби підприємства. 

Спецрахунки призведуть  до того, що водоканали втратять свою фінансову самостійність та накопичать уже інші заборгованості: по заробітних платах, ПДВ…

Та й зрозуміло, що примусове накопичення та розподіл більшої частини фінансових ресурсів комунальних підприємств на окремому підконтрольному сторонній організації рахунку має негативні наслідки.

В Україні, де більшість комунальних підприємства  - енергозалежні підприємства від Ахметовського «Обленерго», вводити спецрахунок було не просто нелогічно, а й антинародно, адже вони на додаток отримають й регульовані «зверху» тарифи на свої товари та послуги.

Що виходить?

Ренат Ахметов, завдяки Януковичу, скупив за безцінь практично усі енергетичні станції, а тепер, завдяки Гройсману, спрямував величезний потік народних коштів у свої кишені.

Наївно думати, що спецрахунки допоможуть Україні позбутись «енергоборгів». Навпаки, вони призведуть до ще більшого накопичення заборгованості, адже апетити Рената Ахметова – безмежні,а зростання тарифів на товари та послуги комунальних підприємств витягуватимуть із звичайних громадян останні копійки.

Замість того, щоб викорінювати корупційні схеми з Мінрегіону, його очільник їх впроваджує. Хто залишиться від цього в виграші, а хто в програші, думаю не варто писати?

http://vn.20minut.ua


Теги статьи: ЖКХЖКГГройсман

Дата и время 09 сентября 2014 г., 11:19     Просмотры Просмотров: 3519
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Кабмине объяснили, как и когда украинцы получат субсидии "живыми деньгами"
Украинцев обязали платить за коммуналку соседей: когда платежки вырастут в 1,5 раза
Названа сумма долга, за которую украинцев будут лишать субсидий на услуги ЖКХ

В истории с гибелью мужчины из-за падения ледяной глыбы в Конотопе нашли крайнего
Украинцев лишают квартир за коммунальные долги: «менее, чем за год»
Почему украинцам придется платить за воду соседа и дырявые трубы: все о новшествах ЖКУ

В Украине резко "взлетели" цены на продукты
Украинцы будут платить за коммуналку соседа: детали новых правил
Плюс 30% к платежке за воду и до 50% - за тепло. Как украинцев заставят платить за себя и за соседа

У Порошенка вважають питання тарифів неважливим
Александр Гончаров: “Жизнь не по средствам закончилась”
Украинцам "на руки" раздадут по 1,5 тысячи: запущена программа субсидий

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 февраля 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.06448