АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 3°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 4°C
Ровно: 3°C

Невинна Вовк, антикорупціонер-рецидивіст та слідчий з украденими талонами

Невинна Вовк, антикорупціонер-рецидивіст та слідчий з украденими талонами
Невинна Вовк, антикорупціонер-рецидивіст та слідчий з украденими талонами

Більше п’яти місяців Генеральна прокуратура України  розслідує резонансну справу Світлани Вовк – сільської голови Свидівка, що на Черкащині.  

Нагадаємо, наприкінці липня вона разом із землевпорядником та державним реєстратором і посередником-антикорупціонером вимагали у місцевого підприємця майже 200 тисяч доларів США за землю.

Як повідомили у Генпрокуратурі у відповідь на інформаційний запит «Ні корупції!», «Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування та нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у кримінальному провадженні від 25.05.2016 за підозрою В. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. ст. 368 КК України, та Л. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. ст. 27 (співучасть), ч. ст. 368 КК України».

Генпрокуратура України

Зазначимо, що санкція ч.4 ст. 368 КК України передбачає основне покарання у виді позбавлення волі до 12 років, оскільки це особливо тяжке кримінальне правопорушення, яке має високий ступінь суспільної небезпеки.

Нагадаємо,  сільську голову Свидівка Світлану Вовк разом з пособником (ч. ст. 27  КК Українизатримали співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою 29.07.2016 року. За повідомленням прес-служби СБУ у Черкаській області, правоохоронці задокументували, що голова сільради разом з землевпорядником та державним реєстратором вимагали у місцевого підприємця 184 тисячі доларів США за виділення земельної ділянки. На 6,5 гектарах земель громади, розташованих за 17 км від обласного центру, бізнесмен планував розпочати забудову.

Посередником голови сільради був голова правління громадської організації «Агенція антикорупційних реформ». Про це повідомили у Генпрокуратурі України.

Як зазначив Володимир Гуцуляк, начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури України, до цього очільник антикорупційної ГО Микола Ладан був «судимий за вчинення сукупності умисних тяжких корисливих злочинів, серед яких є і розбій».

Співробітники спецслужби затримали чиновницю поблизу сільської ради під час отримання частини хабара у сумі 170 тисяч доларів. Пізніше у приміщенні сільради були затримані її спільники, зазначили в СБУ.

cherk-xabar-svydivok3

Як повідомила сама Світлана Вовк місцевому виданню «Черкаський край», у день затримання вона перебувала у відпустці, а під час обшуку в сільській раді та у неї вдома хабара не виявили.

cherk-xabar-svydivok2

Наступного дня як запобіжний захід, відповідно до ухвали суду, для голови правління громадської організації «Агенція антикорупційних реформ» Миколи Ладана було обрано два місяці під вартою або ж заставу у майже 4,6 млн. грн.

Для пані Вовк суд також визначив запобіжний захід два місяці під вартою або ж  заставу в розмірі 435 000 грн.

Світлана Вовк вийшла під заставу. За її словами, гроші зібрали друзі та односельці, бо сама вона таких коштів не має.

Суд зобов’язав підозрюваних носити електронний браслет. Також їм заборонене відвідування приміщення Свидівоцької сільради та спілкування з понятими, свідками та депутатами, працівниками виконкому.

61-річна Світлана Миколаївна Вовк більше 30 років працювала у Свидівоцькій сільській раді, тричі її обирали сільським головою. Має середню спеціальну освіту  – технік-будівельник. На останні вибори сільського голови йшла як самовисуванка. Отримала 43 % голосів виборців. Свого часу була членом Партії Регіонів.

Світлана Вовк

Світлана Вовк

Відомо також, що сукупний дохід сільського голови Свидівка Вовк Світлани Миколаївни за 2014 рік склав 135409 грн., з них заробітна плата – 84336 грн., пенсія — 44068 грн. У власності є земельна ділянка загальною площею — 1600 кв.м. У власності нині покійного чоловіка перебувала земельна ділянка площею 1400 кв.м. та житловий будинок 100 кв.м. Відомостей про доходи за минулий рік пані Вовк знайти не вдалося.

Затримання та обвинувачення у хабарництві чиновниця називає провокацією. Каже, що усе розпочалося ще минулого року.

cherk-xabar-svydivok1

«Ми запропонували законний варіант виділення землі під дачне будівництво, — пояснює Світлана Вовк. —  Депутати Свидівоцької сільської ради за моєї відсутності, бо була у відпустці, проголосували за виділення земельних ділянок під дачне будівництво жителям міста Київ. Їхній представник, враховуючи необхідність рятували село, пообіцяв профінансувати очищення меліоративної системи. Прозоро була укладена тристороння угода з «Агенцією антикорупційних реформ» та управлінням меліоративних систем про очищення канави. Вартість робіт мала сягати понад 4,5 мільйона гривень. 2016 року планувалося освоїти півмільйона гривень, а далі за планом проводити поетапно. Роботи з очищення канави вже розпочалися. Землевпорядні документи потихеньку поступали в сільраду».

Адвокат обвинуваченої Андрій Вовк зазначає у коментарі “Черкаському краю”, що  у вчиненні злочину разом з сільським головою обвинувачені й інші працівники сільради, проте підозри їм до цього часу не оголошені. Захисник переконаний, що кримінальне провадження – замовлене. Ким саме, адвокат не розголошує.

Адвокат Андрій Вовк

Адвокат Андрій Вовк

Також Андрій Вовк стверджує, що під час слідчих дій допущено численні кримінально-процесуальні порушення. Слідчі Генеральної прокуратури, каже захисник, не уповноважені розслідувати кримінальні провадження з сумою неправомірної вигоди більше 500 мінімальних зарплат, яка в даному випадку, на думку прокуратури, складає 3295 мінімальні зарплати.

У відповідь на питання «Ні корупції!» про підслідність справи Світлани Вовк у Генпрокуратурі повідомили: «…постановою Генерального прокурора України від 29.09.2016 здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено управлінню з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України».

Щодо стану розслідування та наявності доказів вини підозрюваних у відомстві інформують: «Відповідно до вимог частини статті 222 Кримінального процесуального кодексу України відомості досудового розслідування у конкретних кримінальних провадженнях відносяться до таємниці слідства і можуть бути розголошені лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

Отже, інша запитувана інформація, у т.ч. щодо застосування заходів забезпечення кримінального провадження та наявних у кримінальному провадженні доказів відповідно до статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», є інформацією з обмеженим доступом, і надати її в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» немає можливості».

Генпрокуратура небагатослівна. Утім, промовистими є вчинки окремих її представників. Так, 22 вересня, як повідомляв «Ні корупції!», детективи Національного антикорупційного бюро України затримали старшого слідчого в особливо важливих справах Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України за підозрою у заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч.3 ст.191 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, затриманий працівник ГПУ, Олексій Алфімов, всупереч вимогам ст.216 Кримінального процесуального кодексу України (щодо підслідності), проводив розслідування у справі Світлани Вовк. Під час проведення обшуку слідчий Генпрокуратури, зловживаючи своїм службовим становищем, заволодів знайденими талонами на значний обсяг пального, які належали сільській раді. В подальшому він неодноразово використовував «вилучені» талони для заправки свого автомобіля, а також автомобіля дружини.

З цього приводу не можемо не пригадати виступ начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури України Володимира Гуцуляка під час брифінгу одразу після гучного затримання Вовк та Ладана. Характеризуючи останнього, очільник Департаменту ГПУ зазначив: «…Не всі, які ходять, під гаслами і прапорами антикорупційності, є самі відданими ідеалам доброчесності».

Днями, як повідомив «Ні корупції!»  з посиланням на «Наші гроші», суд відмовив детективу НАБУ у відстороненні від посади Олексія Алфімова, старшого слідчого в особливо важливих справах Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури.

Раніше “Ні корупції!” писав про те, що територія прибережної зони Дніпра і, зокрема, Кременчуцького водосховища на берегах Будище–Свидівської захисної дамби біля Черкас вже понад десять років інтенсивно забудовується. Кількість маєтків тут з кожним роком більшає, адже ніхто і ніщо не перешкоджає власникам елітних особняків та забудовникам займати прибережну смугу. У Свидівоцькій сільраді, через яку власники отримують ласі земельні ділянки, тоді повідомляли, що землі – в оренді. Саме так сільська влада нібито наповнювала місцевий бюджет.

Сума хабара, вилученого у Свидівку, на 50 тисяч гривень менша цьогорічного бюджету села, який склав 5981,6 тисяч гривень. Територія Свидівка, відповідно до паспорту територіальної громади населеного пункту за 2016 рік, становить 8682,90 га, серед яких землі рекреації, лісогосподарського призначення, сільськогосподарські угіддя. В оренді на сьогодні – 349,5225 га свидівоцьких земель.

Мирослава Станкевич, для “Ні корупції!”


Теги статьи: Вовк Светлана

Дата и время 02 ноября 2016 г., 15:29     Просмотры Просмотров: 2579
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.179942