АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -12°C
Днепр: -7°C
Одесса: -6°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -6°C
Львов: -4°C
Ужгород: -2°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Як продають Україну за мізерних тисячу баксів

Як продають Україну за мізерних тисячу баксів
Як продають Україну за мізерних тисячу баксів

Сьогодні так звана “громадскість” в особі Дарини Каленюк (виконавчий директор Центру протидії корупції) здійняла бучу – мовляв спікер Турчинов підіграє корупціонерам, не реєструє президентський законопроект про створення Антикорупційного бюро.


Хочу прокоментувати ситуацію, як вчорашній урядовий уповноважений з антикорупційної політики.

По-перше: орган можна створити і без реєстрації законопроекту про який говорить Дарина. У Верховній Раді вже зареєстрована купа аналогічних законопроектів. Зокрема, ще в травні зареєстрований законопроект до створення якого приклалася я, як особа відповідальна за антикорупційний напрямок…

По-друге, найзатятішим противником законопроекту про який говорить пані Дарина є не Турчинов, а я, Чорновол Тетяна. Бо я його досліджувала і впевнилася, що він злочинний та шкідливий для держави.

По-третє, Дарино, законопроекти треба подавати згідно регламенту (навіть Президентам).

Чому цей законопроект шкідливий та злочинний?

Тому що у випадку його прийняття (згідно змісту законопроекту) Україна серйозно ризикує отримати орган, що буде “бомбити” бізнес і поховає боротьбу з корупцією в Україні на багато років.

Згідно законопроекту навіть такий хрестоматійний-махровий приклад корупції, як “Вишки Бойка” не потрапляють в підслідність нового органу. Що ж тоді він буде розслідувати? В корупції – нічого серйозного. І це не дивно, бо цей законопроект виписувався в часи Януковича. ВФЯ також було вигідно продемонструвати Заходу, що він борець з корупціє (згадайте Янукович посадив Волгу і Галицького), також під маркою боротьби з корупцією він хотів отримати, ще один орган для “віджиму” бізнесу.

Проблема в тому, якщо держава зараз створить такий “нуль”, нічого нормального вона не створить до наступного Майдану. А новий Майдан в нинішні часи війни з Росією загроза для нашої державності. Тому лобісти такого законопроекту насправді є ворогами України. Особливо зважаючи як підло, використовуючи корупцію, шантаж, шахрайство і політичний тиск вони провели цей антикорупційний фейк через Кабмін та АП.

Президентським цей проект став лише тому, що в команді його авторів та лобістів були “ударівці”, зокрема керівник антикорупційного комітету ВР пан Чумак. Коли ідея такого органу виношувалася в часи Януковича, Чумак домовлявся, щоб його очолити.

В ті часи зрозуміло не можна було створити нормальний орган. А що перешкоджало написанню нормального законопроекту цими товаришами нині?

Відповідь на це питання – “бабло”. Авторами законопроекту виступили “реформатори” з Центру протидії корупції (в якому працює Дарина Каленюк). Центр домовився про грантове фінансування з закордону. Частину грошей вони вже “проїли”, однак основне тіло гранту там отримають лише якщо законопроект пройде перше читання Верховної Ради.

Саме тому вони там зупинилися на тому варіанті, що на їх думку легко пройде Верховною Радою.

Нагадаю, що в нинішній Верховній Раді більшість депутатів ще рік тому була в більшості Януковича, режим якого був побудований на корупції. Нинішнє ВР – місце концентрації корупціонерів. Отож об’єктивно нині там може пройти лише законопроект, який створить орган, який не буде загрожувати корупціонерам.

На цій простій логіці – сподобатися корупціонерам і написаний законопроект Чумака. А позаяк “репресивний” орган повинен з кимось боротися, автори вирішили, що нехай в ролі жертви опиниться бізнес.

Найстрашніше в цій історії, що Центр протидії корупції “продає” боротьбу з корупцією за мізерні кошти (в масштабах держави), адже пані Дарина у випадку успіху її калічного дітища отримає лише кілька тисяч баксів грантових коштів плюс кільканадцять поїздок на закордонні конференції, які є для тієї публіки мірилом, що “жизнь удалася”.

І останнє, прогнозую, що Дарина Каленюк після входу цього блогу кинеться мене звинувачувати в політичній заангажованості, бо я з Турчиновим сьогодні опинилася в одній політичній силі.

Так і є. Однак, я це щиро і публічно визнаю. А ось Дарина Каленюк та весь Центр протидії корупції цинічно кричать що вони – “громадськість”. Тут я зауважу, що бос Дарини Каленюк, головний лобіст законопроекту Шабунін йде на вибори в списку Гриценка. Прогнозую, що ще кілька персон з Центру протидії корупції ми побачимо в інших політичних списках, вони – “всеядні”.

А тепер трохи деталей в підтвердження, що законопроект Чумака “заточений” на економічні злочини в приватному секторі, що не мають жодного стосунку до корупції.

Щоб не бути голослівною я дам фото найважливішої частини законопроекту, яка була захована в перехідні положення. В ній якраз йдеться про те, що буде розслідувати новий орган і будь-яка людина, навіть не юрист, зрозуміє, що цей орган створений для того, щоб не боротися з корупцією, а очолити корупцію.

Наприклад: читаємо законопроект – пункт 4 перехідних положень і дізнаємося, що слідчі національного антикорупційного бюро України здійснюють досудове розслідування злочинів передбачених статтею 191, якщо розмір предмету злочину або завданої ним шкоди дорівнює або перевищує суму, якав 500 разів перевищує мінімальну заробітну плату (600 тисяч на сьогодні).

Почнемо з того, що суму збитків може встановлювати тільки суд (закон безграмотний і пустий). Однак забудемо на хвильку про це, а подивимося, що таке стаття 191.Відкриваємо кримінальний кодекс і читаємо: 1.Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні. 2. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.Що таке службова особа? У пункті 1 та 2 Примітки до статті 364 Кримінального кодексу України міститься поняття службової особи. Стає зрозуміло, що це не лише представники влади, а особи які займають посади постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності.Тобто створене цим законопроектом Національне антикорупційне бюро отримає можливість влізати в міжбізнесові розборки (де інтересами держави і не пахне) і кидати за грати директорів та бухгалтерів. А ДЕ КОРУПЦІЯ? О, корупція в цих історіях теж безумовно буде присутня. Антикорупційне бюро очевидно буде нищити конкурентів бізнесу, який належить представникам влади.Отже, як антикорупційний цей орган буде “нульовий”, зате зможе робити успішну статистику розкуркулюючи середні бізнес.

Тетяна Чорновол


Теги статьи: Чорновол

Дата и время 11 сентября 2014 г., 11:49     Просмотры Просмотров: 3735
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Народна депутатка Тетяна Чорновіл назвала блокадників путінськими прихвостнями, після чого отримала по обличчю
Луценко витяг з МВС папку зі свідченнями про донецький кримінал, - Чорновол
Чорновол и Пашинский тайно отобедали в ресторане

Тарасу Чорноволу порадили пригадати час, коли він служив Януковичу
Одиозный нардеп Татьяна Чорновол подняла расценки на решение вопросов с бизнесом и законопроектами в Раде
Люстрация по полной: нардеп предлагает без суда отбирать все имущество уволенных чиновников

КОНФИСКАЦИЯ БЕЗ СУДА, ИЛИ КАК ЧЕРНОВОЛ И ТИЩЕНКО УКРАИНЦЕВ «РАЗВОДИЛИ»
Татьяна Чорновол пересела за иномарку за четверть миллиона
Ющенко действительно дали ударную дозу диоксина, а Чорновила добили кастетом после ДТП

Пашинский подарил: в сети высмеяли дорогую сумку Чорновол
Тетяна Чорновол легалізує активи Януковича через ЄСПЛ. Зі штрафом для України
ТАТЬЯНА ЧОРНОВИЛ ОБВИНИЛА В ТРАГЕДИИ У ПАРЛАМЕНТА ПУПСА ИЗ "СВОБОДЫ"

Комментарии:

comments powered by Disqus
23 февраля 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051147