АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 19°C
Днепр: 18°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 16°C
Львов: 11°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

Європід’їзди на мільйони. Чиї фірми заробляють на ремонтах у Калуші?

Європід’їзди на мільйони. Чиї фірми заробляють на ремонтах у Калуші?
Європід’їзди на мільйони. Чиї фірми заробляють на ремонтах у Калуші?

Третій рік у Калуші на Прикарпатті тривають ремонти під’їздів багатоповерхівок, які з міського бюджету профінансовано на понад вісім мільйонів гривень. Бюджетні кошти освоюють фірми, дотичні до депутатів міської і районної рад від провладної партії і навіть до начальника ЖЕО.

Третій рік у Калуші ремонтують під’їзди багатоповерхівок. Це не капітальні ремонти, але й не поточні, без затвердженої міською радою Програми, яка давала хоча б орієнтацію у черговості ремонтних робіт. Міська рада просто поповнює статутні фонди двох ЖЕО, а ті — укладають угоди із ремонтними фірмами.

Такого типу ремонти у багатоповерхівках Калуша ще не проводили, – наголошує начальник УЖКГ Калуської міськради Юрій Рекунов.

Це — ремонти покращеного типу, – додає начальник ЖЕО №4 Василь Фурда.

Якщо немає Програми, то хто і за якими критеріями визначає будинки-претенденти на покращені ремонтні роботи? Критерії у міської ради нехитрі і від того скидаються на «ручні». Принаймні, людський фактор у цій методиці є визначальним.

Програму ремонту під’їздів ми впроваджуємо, здебільшого, у тих будинках, де найменша заборгованість із квартплати. І вже маємо позитивні випадки, коли люди, які хочуть ремонту у під’їзді, за лічені дні сплачують борги, які накопичувалися роками, –  розповів торік комунальний заступник, а нині міський голова Ігор Матвійчук.

Першочергово дивимося, у якому стані під’їзди. Другий критерій — рівень проплати квартирної плати, третій — бажання самих людей: де більше хочуть, там і робимо, — пояснює Василь Фурда.

СКАРГИ І ПРОПОЗИЦІЇ

З 2014 року до червня 2016 року у Калуші відремонтували під’їзди 42-х будинків на загальну суму близько 8,4 млн гривень. Це  приблизно десята частина від загального житлового фонду, який перебуває на балансі ЖЕО.

14593161_1876306115930521_1325427185_n

Інфографіка Тетяни Русінкевич 

Упродовж трьох років надійшла тільки одна скарга-претензія від мешканців багатоповерхівки на неякісний ремонт.

14658370_1878340139060452_1831263575_n

Вул. Рубчака, 1 (5-поверховий будинок на два під’їзди)

Будинок 1977 року. Під’їзди у будинку відремонтували у 2015 році, і коштував цей ремонт, згідно з актом виконаних робіт, 116,4 тис. гривень. Виконувало роботи ПП «Ремдорбуд сервіс», яке зареєстроване у Кропивнику на Калущині.

У 2013 році ми звернулися із актом-претензією до ЖЕО №1. Скаржилися на відсутність робіт з підготовки будинку до експлуатації у весняно-літній і осінньо-зимовий періоди. Плюс в акті було вказано на аварійний стан штукатурки фасаду, яка просто відвалювалася шматками; відсутність теплоізоляції на трубах; аварійний стан дашків; відсутність відведення атмосферних опадів і талих вод, які затікають під фундамент і в підвал, — розповідає мешканець будинку, депутат міської ради Юрій Луцак.

Чоловік каже: замість того, щоб виправити викладене у претензії, у будинку провели ремонт під’їздів.

До і під час ремонту у під’їзді прорвала труба. Коли проводили ремонт, прорив був наявний. І вони по тій плямі робили, не ліквідувавши прорив, – запевняє депутат.

Нині на стіні першого під’їзду будинку сліди прориву — очевидні: фарба лущиться, стіна — мокріє.

img_2139

Вул. Рубчака, 1

 

Ремонт у будинку закінчили напередодні місцевих виборів минулого року, пригадує Юрій Луцак. Тобто, з моменту його завершення не минуло і року. Водночас, вода й далі затікає до підвалу, штукатурка на рівні п’ятого поверху продовжує відпадати, створюючи небезпеку.

img_2146

Вул. Рубчака, 1

Вул. Винниченка, 6 (п’ятиповерховий будинок на 4 під’їзди, перший поверх —комерційний)

Будинок 1968 року народження.  Ремонтували під’їзди торік і витратили на це майже 264 тис. гривень. Ремонт проводило ПП «Добробут» депутата міської ради чотирьох демократичних скликань Володимира Кузика.

Дашок вужчий за парапет. Вся вода стікає по стінах, і руйнується штукатурка. І те, що робили наприкінці минулого року у будинку, вже осипається. Просто немає воді де стікати і вона йде по стінах, які вже зелені й полупані. Ми майстрів просили зробити ширші дашки або змонтувати якісь водостоки. Але вони відповіли, що кошторисом такі роботи не передбачені. Ми думали скластися грошима і зробити ринви самотужки, — говорить Сергій Марьєта, мешканець квартири №18.

img_2323

Вул. Винниченка, 6

img_2324

Вул. Винниченка, 6

На стіні у під’їзді — плямистий «ореол», з якого злущується штукатурка.

Там у коридорі до початку ремонту наче як іній на стіні був. А вони по тому зробили, тож, пляма далі проступила, — розповідає мешканець будинку.

img_2326

Вул. Винниченка, 6

img_2327

Вул. Винниченка, 6

Вул. Б. Хмельницького, 56 (п’ятиповерховий будинок на вісім під’їздів)

Будинок 1968 року. Ремонтували під’їзди у 2015 році. Вартість робіт — 414,5 тис. гривень.

Ремонт під’їздів у цьому будинку розпочався у лютому 2015 року. Ремонтні роботи проводило ПП «Добробуд».

Уже у жовтні 2015 року мешканці будинку звернулися із актом-претензією до начальника ЖЕО №4 та депутатів міської ради. Люди навіть погрожували саботувати місцеві вибори, які мали відбутися за два тижні, якщо влада до їхніх волань залишиться глуха і німа.

img571

На п’ятому і четвертому поверхах плитку поклали, а на третьому, другому, першому — ні. Стяжка потріскала. Люди викликали ЖЕО, Фурду. Питали, де плитка ділася? — розповідає Марія Василівна, мешканка 111-ї квартири.

14997179_1321966751257625_277148730_n

Вул. Б. Хмельницького, 56

Жінка каже: у такий спосіб добилися не тільки встановлення плитки на всіх поверхах, але і світильників у під’їздах: їх змонтували лише після того, як люди зчинили гвалт. Монтаж світильників в акті виконаних робіт справді передбачений.

Факти, наведені у заяві, підтвердилися. Директора ПП «Добробут» Володимира Кузика про усунення недоліків попереджено, — йдеться у відповіді начальника ЖЕО №4 Василя Фурди на скаргу від мешканців.

img572

Можливо, мешканцям будинку 56 на вул. Б. Хмельницького зіграло на руку те, що події відбувалися напередодні місцевих виборів минулого року. Тоді тривало жорстке протистояння між двома фаворитами виборів, і «комунальний» скандал був не на руку «комунальному» заступнику міського голови Ігореві Матвійчуку, який був одним із лідерів виборчих перегонів.

Вул. Підвальна, 11 (п’ятиповерховий будинок на два під’їзди)

Будинок 1961 року. Ремонт відбувався торік і коштував майже 140 тис. гривень. Ремонт проводив підприємець Роман Свирид.

У першому під’їзді на першому і другому поверхах помітно мокру пляму і відлущення фарби. У під’їзді — відчутний «важкий» запах каналізації, а стіни просто вкриті чорною мошкарою.

14958656_1321973507923616_883862435_n

Вул. Підвальна, 11

За словами мешканця будинку Сергія Федюка, у під’їзді зробили ремонт, а по його завершенні, через два-три місяці, почала підтікати труба.

mokra-plyama

Вул. Підвальна, 11

Викликали працівників ЖЕО і вони шматками міняли мережу, — каже чоловік

За дефектним актом, на якому – печатки як ЖЕО №1, так і підприємця Романа Свирида, у під’їзді мали встановити світильники із датчиками руху.

img573-ok

По факту такі датчики відсутні.

Які датчики, якщо ми самі вмикаємо і вимикаємо світильники внизу. Хіба на нас ці датчики руху не реагують,— жартує мешканка будинку Катерина Арсені.

Звісно, наведені приклади не ілюструють усієї картини, адже обдерті під’їзди, які роками у кращому випадку бачили лише косметичну побілку, справді критично потребують ремонту.

Однак якщо ремонтні роботи зробили неякісно, то це здебільшого можуть проконтролювати лише самі мешканці, у яких усі роботи — на очах від першого до останнього кроку. Уже після завершення ремонту перевірити якість виконаних робіт досить складно. За словами фахівців-будівельників, найбільше коштів можна «сховати» у внутрішніх роботах. Скажімо, після закінчення ремонту тільки у спеціальних лабораторіях можна перевірити, чи відповідають вказані у кошторисах матеріали тим, які використали насправді.

Досить складно проконтролювати і те, чи використовували будівельні фірми, скажімо, дві дорогі штукатурки, як про це йдеться у кошторисі, чи давали нижнім шаром дешевшу, а поверх — дорожчу. Зрештою, важко сказати і те, чи поставили штукатурки на 4 см, як про це йдеться у кошторисі, чи — на сантиметр-два менше. Щоправда, самі кошториси складені майже ідеально правильно. Адже всі фінансові документи потім перевіряє фінінспекція. Завищення витрат на заробітну плату чи інші показники загрожує чималими санкціями.

ХТО ОСВОЮЄ БЮДЖЕТНІ КОШТИ

З 2014 року до червня 2016 року ремонти під’їздів проводили 10 фірм та підприємців. Найбільшу суму коштів освоїло ПП «Добробут», яке відремонтувало під’їзди 11-ти будинків. Найменша сума коштів — у ПП «Ісма-буд», яке ремонтувало лише один під’їзд дев’ятиповерхівки.

Керівником і власником ПП «Добробут» є депутат міської ради чотирьох скликань, нині — від провладної Української партії Володимир Кузик, який значиться співзасновником як мінімум чотирьох фірм: ПП «Добробут», ТзОВ «Добробут-плюс», ПП «Добробут-сервіс» та ПП БМФ «Райдобробуд».

14620125_1876320542595745_1519726455_n

За рік, згідно із відомостями порталу публічних фінансів “Е-Data”, ці фірми освоїли з міського бюджету майже 2,2 млн гривень за різні ремонтні роботи (рух коштів щодо «Райдобробуду» та «Добробуду-сервіс» портал «Е-дата» не відображає). При цьому, практично єдиний партнер у фірм міського депутата — міський бюджет Калуша.

Освоюючи міський бюджет, Володимир Кузик, проте, не поспішає його наповнювати. Так, у липні 2012 року Вищий Господарський суд України http прийняв рішення на користь міської ради, за яким ТзОВ «Добробуд-плюс» мало сплатити майже 230 тис. гривень внеску на розвиток міської інфраструктури, що «складає 5% опосередкованої вартості будівництва житлового будинку з приміщеннями комерційного призначення на проспекті Лесі Українки».

Ще у 2008 році підприємство взяло на себе зобов’язання як інвестор спрямувати кошти на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Однак потім звернулося до суду про визнання договору недійсним. Справа слухалася в Івано-Франківському Господарському суді, Львівському апеляційному Господарському суді і, зрештою, у Вищому Господарському Суді України, який ухвалив рішення на користь виконавчого комітету Калуської міської ради.

Друге місце за освоєнням коштів міського бюджету на ремонт під’їздів — у братів Хемичів: Олега і Віталія. Сукупно вони освоїли з міського бюджету на ремонт під’їздів 1 млн 332 тис гривень. Олег і Віталій  — сини депутата міської ради і незмінного керівника провладної фракції УП у міській раді двох скликань Ігоря Хемича.

Так, Ігор Хемич не тільки очолює фракцію УП у міській раді, але й був співзасновником ГО «Івано-Франківське обласне молодіжне об’єднання «Голос нації», створене і очолене ще напередодні місцевих виборів 2010 року міським головою Калуша (нині – міністр енергетики) Ігорем Насаликом. Створення «Голосу нації» розглядали як намагання Ігоря Насалика започаткувати власну політичну силу, яка матиме вплив, принаймні, на рівні області. ГО була зареєстрована за адресою: м. Калуш, проспект Лесі Українки, 70 (офіційна адреса крамниці “Еліте” Ігоря Хемича).

14672865_1223644874360044_1051392504_o

Ігор Хемич — один із найодіозніших у міській раді: саме він купив з аукціону у минулих роках скандальних 14 га землі, які потім «з’явилися» у декларації міського голови Калуша Ігоря Насалика (2006-2014 роки).

Попередня міська рада, де Українська партія мала переважаючу більшість, була до Ігоря Хемича дуже лояльною як до орендаря басейну ЗОШ №3, надаючи щороку вагому пільгу з орендної плати. Нині громадські активісти намагаються через суд визнати такі рішення міської ради неправомірними. У сфері впливу Ігоря Хемича як мінімум дві фірми: ПП «Еліте», зареєстроване на Ігоря Хемича, та «Еліт-хол», зареєстроване на Олега Хемича. Згідно з даними  порталу «Е-дата», упродовж року родина Хемичів через свої фірми освоїла  з міського бюджету загалом 2,3 млн гривень.

Підприємець Микола Серафимович на ремонті під’їздів освоїв приблизно стільки ж, як і двоє братів Хемичів. Микола Серафимович значиться також співзасновником СП «Будмонтаж», по якій рух коштів через портал «Е-дата» не відображається. За рік підприємець освоїв із міського бюджету майже 1,5 млн гривень. Найбільше — на роботах у сфері освіти та комуналки.

СТ «Рембудвест» очолює Галина Корнас. А от ПП «Рембудвест» належить, імовірно, її родичу  Михайлові Корнасу, адже проживають засновники двох фірм за однією адресою.

 

 

За рік Корнаси освоїли з міського бюджету, за даними пошуково-аналітичної системи 007, майже 1,5 млн. гривень. Переважно — за ремонти у Калуській ЦРЛ та освіті. Рух коштів по СТ «Рембудвест» не відображається . Однак ПП «Рембудвест» працює не тільки із коштами міського бюджету, але із установами Калуської РДА, сільськими радами Калущини та навіть департаментом ОДА. Сумарно від цих установ підприємство отримало приблизно таку ж суму, як і від міського бюджету.

ПП «Ремдорбуд сервіс» зареєстроване у Кропивнику. Згідно з даними Єдиного реєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців, керівником і кінцевим бенефіціарним власником підприємства є Любов Луда, проте на актах виконаних робіт підпис Галини Лапко — депутата Калуської районної ради від Української партії.

img574

Міський бюджет не є пріоритетним партнером фірми: скажімо, упродовж року фірма освоїла майже 2,5 млн гривень з міського бюджету. Левова частка — від управління ЖКГ Калуської міської ради. Ще орієнтовно по 1,5 млн гривень фірма заробила від установ Калуської РДА та сільських рад Калущини. Галина Лапко значиться також засновником фірми ПП «Росім», проте трансакцій по цій фірмі портал «Е-дата» не відображає.

ТзОВ «Ісма-буд» очолює Світлана Фурда. Підприємство зареєстроване на вул. Фінська, 20/1 у Калуші. За такою ж адресою проживає начальник ЖЕО №4 Василь Фурда.

furda-adresa

У бізнес-каталогах значиться, що Світлана Фурда є одночасно керівником і бухгалтером на підприємстві, на якому загалом працює одна людина.

isma-bud

«Е-дата» не відображає бюджетних трансакцій з цим підприємством. Договір на ремонт під’їзду із ТзОВ «Ісма-буд» було укладено 28 жовтня минулого року. Уже за жовтень підприємство освоїло приблизно п’яту частину коштів, використаних на ремонт під’зду загалом.

На місцевих виборах минулого року змінилася міська рада. Відтак, змінилося і бачення. Так, на сесії міської ради депутати акцентували: робити «косметику» у той час, як у підвалах діряві труби, — дарма витрачені час і гроші. Бо не встигне ще висохнути новенька штукатурка, як стіни вже «плакатимуть» через діряві труби. Попри це, ремонти під’їздів у Калуші продовжуються: якщо у ЖЕО №1 коштів на цей рік на покращені ремонти під’їздів не передбачено, то ЖЕО №4 уже виплатило півмільйона гривень за проведені цьогоріч ремонтні роботи.

Оксана Пілянська, для “Ні корупції!” 

 


Теги статьи: Фурда СветланаЖЕККалуш

Дата и время 08 ноября 2016 г., 23:42     Просмотры Просмотров: 4985
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

В Ивано-Франковской области, спасая собаку, под лед провалились две девушки
На заводе в Калуше произошел выброс химикатов: есть пострадавший: жуткое видео
Появилось видео огромного облака после выбросов на нефтехимическом заводе под Ивано-Франковском

"Не помирайте у вихідні – дочекайтесь понеділка": мережу обурила поліцейська перевірка "похоронного" магазину в Прикарпатті
Ексрегіонал Зарубін вчергове перефарбувався та йде у мери не дивлячись на кримінальні провадження
Курять коноплю та п’ють пиво: журналісти дізналися, як працюють столичні сантехніки ЖЕКу

Біля Калуша паводок змив міст, який після повені відновлювали 7 років
В Ивано-Франковской области каждый десятый ПЦР-тест возвращают без результата
На Прикарпатье уже три больницы перестали принимать больных коронавирусом

В Калуше произошла вспышка коронавируса в роддоме
Женщина с двумя детьми попали в реанимацию из-за взрыва котла в селе под Калушом
В Калуше толпа напала на бригаду скорой помощи: стали известны подробности шокирующего инцидента

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.052744