АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 9°C
Днепр: 7°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 8°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 1°C
Ровно: 2°C

Нова місцева влада – старі корупційні схеми

Нова місцева влада – старі корупційні схеми
Нова місцева влада – старі корупційні схеми

У жовтні минулого року пройшли місцеві вибори, на яких було обрано й голову міста Сквира, що на Київщині,   Валерія Скочка.

Валерій Анатолійович вже не вперше обіймає відповідальну посаду в органах місцевого самоврядування і, відповідно, має немалий досвід керування. Рік тому я як громадський активіст дав собі слово спробувати налагодити співпрацю з ним, і що б не сталось, принаймні протягом року не критикувати, а намагатись знайти точки дотику. На початковому етапі нам вдавалося знайти спільну мову, зокрема, в питаннях змін до регламенту міської ради. Проте згодом міський голова почав ігнорувати усні, а в подальшому й письмові звернення-пропозиції, в яких йшлося зокрема і про певні корупційні схеми, які діяли ще з часів минулої влади.

Рік минув. У першу чергу як представник територіальної громади маю право і навіть обов’язок поділитись власними міркуваннями щодо помилок (назвемо їх так), яких припускається наш міський голова. Для початку опишу дві ситуації, які мають, на мою думку, ознаки зловживання посадою та корупції.

СХЕМА 1

На балансі Комунального підприємства “Сквирське комунальне господарство” знаходиться різноманітна техніка, в тому числі автотранспорт. Частина техніки (майна) було описано Сквирським відділенням податкової інспекції та зареєстровано в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна. Відповідно, таке майно ЗАБОРОНЕНО продавати, дарувати, тощо.

В переліку вищезазначеного майна був і Бульдозер ДТ — 75 (1998 р.випуску). Незважаючи на заборону щодо продажу вищезазначеного майна, комунальне підприємство приймає рішення списати та здати на металобрухт цей бульдозер. 

Долається наступний шлях:

 • З подачі Комунального підприємства “Сквирське комунальне господарство” міський голова виносить на розгляд сесії Сквирської міської ради проект рішення щодо надання дозволу на списання Бульдозера ДТ — 75.

  111

 • Під час розгляду вищезазначеного питання  від депутатського корпусу було приховано інформацію про те, що  техніка знаходиться у податковій заставі та, відповідно, не може бути списана (інформацією повинен володіти Начальник КП та Сквирський міський голова)

 • Прийняте рішення повинно  бути детально вивчене юридичним відділом Сквирської міської ради, а вже тільки після цього підписане міським головою. Проте Сквирський міський голова В.А. Скочко підписує відповідне рішення, тим самим запускає механізм незаконного відчуження майна.

 • Комунальне підприємство “СКГ” продає на металобрухт Бульдозер ДТ-75 та отримує кошти в сумі 12256 гривень.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 • Податкова інспекція накладає штрафні санкції на КП “СКГ”, яке зобовязане заплатити понад 45 тисяч гривень штрафу.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                      ЗАРОБИЛИ 12 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ – ВТРАТИЛИ 45 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ.

Підсумок: У даному випадку громада міста Сквира оплатила з власної кишені чиюсь забаганку. Тільки на цій, відверто корупційній оборудці, місцевий бюджет втрачає понад 30 тисяч гривень. Зараз перевіряємо інформацію про те, що вищезазначений бульдозер опинився в одному з приватних підприємств.

СХЕМА 2.

Наступна корупційна схема має довшу історію та набагато більші втрати для Сквирського місцевого бюджету.

Вже понад 10 років КП “Сквирське Комунальне Господарство” надає послугу “Вивіз рідких нечистот для фізичних осіб”, за яку сквиряни розраховуються з водієм машини. Розрахунок відбувається без видачі відповідного чекі, це значить, що гроші не надходять на рахунки комунального підприємства. Не буду зараз припускати, у кого саме осідає така колосальна сума громадських грошей, а спробую просто прорахувати відповідні втрати бюджету.

РАХУЄМО: Одна машина може робити при восьмигодинному робочому дні до 15 викачок (ходок) за день. Припустимо, що таких ходок 12, таким чином, при стабільній роботі машини можна отримати орієнтовно 1 мільйон 80 тисяч гривень на рік.

2

Підкреслюю, це кошти (виручка), яку теоретично може давати в бюджет комунального підприємства експлуатація однієї машини на рік (а таких машини на підприємстві дві). Тобто, міський бюджет недоотримує близько двох мільйонів гривень. І така ситуація триває вже понад 10 років (принаймні, стільки років я мешкаю у місті Сквира і спостерігію це). Тобто, близько 20 мільйонів гривень, які могли надійти до бюджету за останні роки, розчинились?

Я передзвонив на деякі комунальні підприємства Київської області (окремі відвідав особисто) і з’ясував, що у них вже не один рік існують затверджені тарифи на вивіз рідких нечистот, і відповідно, мешканці інших населених пунктів області укладають договори та проводять оплату за послугу на рахунки комунального підприємства (а не в кишеню водію машини). Сквирське комунальне підприємство вже скільки років не має затвердженого тарифу і  форми договору з фізичними особами на отримання послуги.

І не менш важливий інший чинник – за відсутності затвердженого тарифу мешканці міста Сквира, які проживають у приватному секторі, позбавлені можливості оформляти субсидію на вивіз рідких нечистот, на відміну від мешканців інших міст.

Описувати цю відверто корупційну схему мене змусило ігнорування з боку міської влади цієї проблеми. Складається враження, що така ситуація вигідна окремим посадовим особам міськради, проте вона не вигідна пересічним мешканцям міста.

Протягом 2015 — 2016 року ми неодноразово звертались до Сквирського міського голови  з вимогою затвердити тариф та надати можливіть мешканцям міста оформляти договори (відповідно, й субсидії) на вивіз рідких нечистот.

Зокрема, в липні 2016 року депутат Сквирської районної ради, Голова ГО “Центр Експертизи Політики” Олена Іванченко в черговий раз звернулась до Валерія Скочка з вимогою нарешті навести лад з тарифом (хоча мова насправді йшла про знищення корупційної схеми).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На що активістка отримала відповідь-запевнення в тому, що до початку  опалювального сезону тариф буде затверджено, і  мешканці міста зможуть скористатись можливістю оформити субсидію на вивіз рідких побутових відходів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Насправді вивіз рідких відходів аж ніяк не пов’язаний з опалювальним сезоном (це ж не постачання тепла або газу), проте ми дочекались і опалювального сезону, і навіть снігу — а “віз і нині там”.

Відповідно, довелося в черговий раз звертатись до Валерія Скочка з вимогою нарешті затвердити тариф.

І знову ми отримуємо відповідь про те, що тариф знаходиться на затвердженні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Станом на 14 листопада міська рада (виконком) так і не затвердила тариф – мабуть, вигідно експлуатувати машини безконтрольно?

Тільки протягом 2015-2016 років Сквирська міська рада надала кілька мільйонів гривень дотацій Комунальному підприємству “Сквирське комунальне господарство”. Нагадаю, дотація надається підприємству, яке доводить, що при всіх власних можливостях воно не може забезпечити самотужки власні потреби. Чи використовує наше Сквирське КП усі можливості? Як бачимо – ні!

Нагадую, що все майно комунальних підприємств належить територіальній громаді міста. І саме мешканці міста, а не окремі посадові особи, повинні отримувати прибуток від його використання.

Григорій Іванченко, для “Ні корупції!”


Теги статьи: ТарифиСкочко ВалерийСквира

Дата и время 18 ноября 2016 г., 15:53     Просмотры Просмотров: 4268
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Оприлюднено нові ціни на газ: скільки будемо платити в квітні
В Україні введуть нові тарифи на електроенергію: як в уряді змінили рішення
Коболев предлагает перенести новые тарифы на газ, чтобы украинцы увидели рыночные цены

Годовой тариф на газ могут ввести уже в мае: его преимущества и недостатки
Тарифні протести спалахнуть із новою силою. Сьогодні відбудуться акції по всій Україні
Ризик зростання є. Що буде з ціною на газ з квітня: у Кабміні дали відповідь

В НКРЕКП розповіли з чого складається тариф на газ для населення
Держстат розповів, як подорожчала комуналка
Тарифна криза: комуналка за місяць подорожчала на 6%

На Харківщині учасники акції проти подорожчання комуналки перекрили трасу
Шмигаль не прийшов на “тарифну” зустріч із головами фракцій
В Украине начинают действовать сниженные тарифы на газ: что стоит знать

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.089406