АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -3°C
Днепр: 0°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -2°C
Львов: 3°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Кіровоградська міська “Свобода” втратила голову

Кіровоградська міська “Свобода” втратила голову
Кіровоградська міська “Свобода” втратила голову

Сьогодні, 16 вересня, у приміщенні інформаційно-аналітичного центру “Перевесло” відбулася прес-конференція голови Кіровоградського міського осередку політичної партії ВО “Свобода” Сергія Запорожана.

Попередньо була заявлена тема прес-конференції: “Європейські гасла – азіатська дійсність”. Проте сама прес-конференція стосувалася заяв більшості членів партії про вихід з неї.

Дану заяву та своє рішення покинути партію Сергій Запорожан прокоментував тим, що вже давно у кіровоградській “Свободі” була нестабільна ситуація: «Заявляємо про свій вихід із партії ВО «Свобода», який став наслідком розколу у міській та обласній організації в останні 6 місяців…».

За словами пана Сергія партія внутрішньо розкололася на 2 ворогуючі табори, які не змогли дійти згоди навіть на загальному з’їзді партії 14 вересня. Головною причиною розколу, як заявив вже колишній голова партії, є прихід у березні на посаду голови ОДА ставленика нардепа С. Ханенка, його колишнього помічника-консультанта О. Петіка. Котрий «замість того, щоб продовжувати втілення програми та основних засад партії, почав тісну співпрацю із колишніми регіоналами та діяти переважно в своїх інтересах, чим остаточно похитнув та знизив рейтинг партії в області».

“Я бажаю своїм друзям, які залишилися в партії, сил витримати цю боротьбу. Особисто я вже втомився відповідати за нелогічні вчинки правлячих «верхів» партії. «Свобода» їде на старому багажі рейтингу, але він може різко розсипатися”, – сказав Сергій Запорожан.

В подальшому Сергій Запорожан налаштований і далі займатися політикою, проте, що це буде за діяльність – само висування, або ж підтримка якоїсь іншої політичної сили чи кандидата – він ще не визначився.

Наразі, кандидата по 99 окрузі від «Свободи» немає.

Пропонуємо ознайомитись з повним текстом заяви про вихід із лав партії членів Кіровоградської міської організації ВО «Свобода»:

Заявляємо про свій вихід із політичної партії ВО «Свобода», який став наслідком розколу у міській та обласній організації партії в останні шість місяців 2014 року після приходу у березні на посаду голови ОДА ставленика нардепа С.Ханенка, його колишнього помічника-консультанта Олександра Петіка.

У перший місяць після переможної революції Гідності і громада області, і рядові свободівці покладали особливі надії на швидкі зміни і реалізацію гасел Майдану, тим більше, що неочікувано найвищу посаду в області посів саме свободівець. А від цієї політичної сили виборець завжди чекає рішучості, сміливості і радикалізму у вирішенні питань повсякденного і загальнополітичного життя.

Та не так сталося, як гадалося! Місцеві свободівці потрапили у так званий цугцванг, коли кожен наступний хід лише погіршує ситуацію. ВО «Свобода» втратила в області статус вуличної, протестної опозиції, яка безкомпромісно критикує владу ( як же виступати проти свого), а провладною політичною силою так і не стала. Петік цілеспрямовано і системно ігнорував усі пропозиції, які йшли з низових ланок щодо кадрової люстрації чиновників у самій ОДА та органах державного управління.

Губернатор-філософ швидко знайшов спільну мову із вишколеною регіональною «єдиною командою» Ларіна. Попри протести євромайданівців, значну частину яких у Кіровограді становили рядові свободівці, на своїх місцях залишились керівники обласних підрозділів Чудний, Дрок, Останній, Серпокрилов, Федорчак, Середа, Мурований, Бажан та десятки інших вірних регіоналів.

Та найголовніше – голова ОДА так і не сформулював основних положень своєї програми діяльності, крім забезпечення проведення президентських виборів. Вибори президента-несвободівця забезпечив добре, чим і заслужив перебування на посаді ще на три місяці. Виборець «Свободи» спантеличений такою беззубістю і безхребетністю очільника області.

В самій партійній організації виникли два центри прийняття рішень. Один варіант пропонував голова обласної організації ( О. Ромащенко, з кінця липня – І. Степура), з іншого боку – уповноважений фракції ВО «Свобода» у ВР України С.Ханенко. В такій ситуації партійці розкололися на дві ворогуючі групи. До голови партії О.Тягнибока полилися скарги, результатом розгляду яких мало не став розпуск обласної партійної організації. Це – наслідок “допомоги” партійцям Кіровоградщини з боку нардепа С.Ханенка. Ігнорування думки первинних організацій і рядових партійців стало нормою.

Але партія — це не армія!

Створений порядок у партії не відповідає проголошеним гаслам партійної програми.

Це не шлях до Європи, не організація партійної роботи за європейськими зразками.

Це — азійська деспотія, опричнина часів Івана Грозного! Особливо обурює партійців ситуація, яка склалася із висуванням кандидатів у народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року. Партія проголошує, що пріоритетною є модель виборів за пропорційною системою з відкритими списками. От і продемонструвати б виборцям хоча б фрагментарно переваги цієї моделі, задіявши внутріпартійний праймеріз. Кандидатури місцевих партійців, які пройшли узгодження, обговорення і голосування на міських і районних зборах, на обласній партійній конференції проігноровані стовідсотково. Кандидатури Василя Ращупка по 99-му ТВО, Ігоря Ткаченка по 101-му ТВО, Руслана Степури по 102-му ТВО, Олександра Тараненка по 103-му ТВО проігноровані політвиконкомом партії в угоду якимось кулуарним домовленостям із «партнерами» по майбутній коаліції. А як же вимога Майдану, щоб у політику йшли молоді, освічені патріоти своєї держави?

Зникла будь-яка мотивація працювати у партії, яка проголошує одні гасла, а на практиці реалізує інше.

Сергій Запорожан – голова міської організації ВО «Свобода»

Дмитро Лазаревич – голова Кіровської у м.Кіровограді

районної організації ВО «Свобода»

Василь Ращупко – член міського комітету партії

Юрій Лісниченко – член міського комітету партії

Леонід Багно – член партії, учасник АТО

Олег Скрипник – член партії, учасник АТО

Юрій Рогало – член партії

Яна Вічірко – член партії

Журналісти “Повінь – зміна системи”: Андрій Крившенко та Яна Моторна

 


Теги статьи: СвободаВО СвободаКировоград

Дата и время 16 сентября 2014 г., 17:15     Просмотры Просмотров: 4459
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Зеленского заказали криминальному авторитету за $60 млн: Дубинский раскрыл имя
Акцію проти Зеленського у Львові організовує «господар» «Свободи» на замовлення Банкової – ЗМІ
Націоналісти створили живий ланцюг на честь Дня Соборності

"Свобода" выдвинула своего кандидата в президенты
У Садового є своя “бригада”, яка у Львові створює злочинні схеми”, — громадська організація
’’Как не московские, то гейропейские’’: Фарион назвала украинцев ’’бездомной нацией’’

В Житомирской области свободовцы при участии главы сельсовета захватили храм УПЦ
ВОО «Честное слово»: Информационную атаку на ректора КПИ мог организовать Садовый
Фарион высказалась об украинцах, которые не видят разницы, на каком языке говорить

’’Нашествие нечисти’’: Фарион поскандалила из-за языка в аквапарке Львова
Фарион: русскоязычных украинцев нужно бить обувью по лицу
Михальчишин пообіцяв плюнути Садовому в «рило»

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 февраля 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.057951