АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -3°C
Днепр: -2°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -2°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Вугільна профспілка Волинця готова до протестів

Вугільна профспілка Волинця готова до протестів
Вугільна профспілка Волинця готова до протестів

22 жовтня у Києві відбулася Рада голів Незалежної профспілки гірників України. Обговорити нагальні проблеми вугільної галузі до столиціприїхалиголови профспілкових організацій НПГУ.У засіданні також взяли участь керівники державних установ та вугледобувних підприємств країни.

Найбільше уваги учасники Ради голів приділили розгляду питань соціально-економічного стану вугільної галузі, оплати праці та  техніці безпеки на підприємствах з видобутку вугілля, торфу, залізної руди та кольорових металів. Говорили про майбутнє галузі, зокрема, про перспективи реалізації твердого палива, приватизацію шахт та загрозу скорочення робочих місць.
Перед гірниками виступив перший заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Ігор Попович. Він, зокрема, повідомив, що за 9 місяців цього року в цілому по Україні видобуток вугілля склав 61 млн тонн, з яких на державний сектор припало 17,5 млн тонн. Ці цифри відповідають запланованим обсягам, але нижчі за минулорічні показники на 2,7 млн тонн в цілому та на  950 тис тонн - у державному секторі.
 «З липня 2013 року ми почали вдалося стабілізувати продаж вугілля на внутрішньому ринку, - сказав Ігор Попович. - Проблема зниження темпів видобутку зумовлена низкою факторів. По-перше, на складах генеруючих компаній  на кінець опалювального сезону залишалося 5,8  млн тонн вугілля. До того ж сталася аварія на Вуглегірській ТЕЦ. От і поглибилися проблеми зі збутом, особливо, енергетичного. Але заходи, вжиті у першому  півріччі, дали можливість переломити ситуацію. По-перше, переглянуто прогнозний баланс виробництва електроенергії на користь теплових генерацій. По-друге, обмежено імпорт вугілля на територію України. Ці два заходи дали нам можливість збільшити обсяги реалізації вітчизняного твердого палива».
Ігор Попович також зазначив, що попри проблеми з реалізацією вугілля, заборгованості з виплати зарплати шахтарям не виникало. У той же час голова НПГУ Михайло Волинець не був таким оптимістичним. Він говорив про складну ситуацію у вугільній галузі України, коли потенціал вітчизняних шахт не використовується сповна через профіцит вугілля, а зарплати гірникам платять за рахунок державної підтримки.
«Держава виділила 5,5 млрд грн. додатково на підтримку шахт, але це незахищена стаття бюджету, – наголосив Михайло Волинець. – Наприклад, шахта ім. Стаханова, де працює чотири тисячі осіб, могла б у нормальному режимі видобувати 5-6 млн тонн за рік. Але зараз там ситуація складна, й в окремі місяці 90% фонду оплати праці складали кошти державної підтримки. Під великим питанням бюджет на наступний рік. Скоріше за все, до кінця 2013 не уникнути затримок зарплат гірникам. Галузь чекає надзвичайно складний період».
На Раді голів профспілкові лідери підняли ще одну важливу проблему: заборгованості із соцвиплат. Упродовж 2-3 місяців шахтарям не виплачують лікарняні. Як зазначив голова ППО НПГУ шахти «Княгининська» Геннадій Чередник, люди змушені з температурою ходити на роботу, бо інакше їм не прогодувати сім’ю та й ліки ні за що буде купити.
«Сума заборгованих соціальних виплат вже давно перевищила 1 мільярд гривень, – наголосив Михайло Волинець. – Виникло у нас таке явище, коли не виплачують лікарняні. І це при тому, що кошти фондів соціального страхування – не державні, а сформовані від внесків роботодавця та працівників. Ми не можемо миритися з таким станом речей».
Профспілківці закликали владу виплатити людям заборговане у найкоротший термін і зробити усе, щоб така ситуація не повторювалася. Рада голів НПГУ ухвалила рішення, якщо цього не буде зроблено найближчим часом,  влаштувати пікетування Кабінету міністрів, Міністерства доходів і зборів, Державного казначейства та усіх трьох фондів соціального страхування.
 
Конфедерація вільних профспілок України

Теги статьи: ПрофсоюзыВолынец

Дата и время 23 октября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3032
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Владимир Саенко — «смотрящий» Путина в профсоюзах Украины
Стали известны размеры новых надбавок учителям и преподавателям
Украинцам хотят поднять зарплату до 500 евро: профсоюзы идут к Гройсману

В Покровске произошел рейдерский захват профсоюза горняков, раскрывшего коррупционные схемы чиновников
Руководитель Федерации профсоюзов Владимир Саенко ездит в Москву для отчета Пшонке, - Кива
Профсоюзный майдан, или как «Активисты по вызову» объявили вендетту профсоюзам

Украинцам снова перекроили Трудовой кодекс: самые скандальные нововведения
Деятели профсоюзов закрылись в Минздраве и объявили голодовку
Трудова опозиція: що не так з аргументами проти нового Трудового кодексу та чому документ може знищити «кишенькові» профспілки?

Жест отчаяния трудового коллектива порта «Черноморск»: открытое письмо Президенту
Бюджетники оккупированного Крыма получат путевки в «национализированные» здравницы только с 2018 года
Шахты Западной Украины банкротят "смотрящие" от Кононенко - глава профсоюза

Комментарии:

comments powered by Disqus
15 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.050814