АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Світова банка грошей для МОЗ

Світова банка грошей для МОЗ
Світова банка грошей для МОЗ

Державні медики ледь не стали на вуха, аби придумати статті видатків по освоєнню $324 мільйонів Світового банку: конверти, бензин, мобілки, реклама, соцопитування…

Світовий банк може виділити Україні кредит у розмірі $324 млн на реформу системи охорони здоров’я, якщо Міністерство охорони здоров’я представить гідний проект. Про це нещодавно заявив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.

Новина приємна, та є кілька але.

У розпорядження «Наших Грошей» потрапив проект розподілу цього кредиту по 10 областям України та самому МОЗу. Зараз цей проект розглядають в урядових інстанціях.

Джерело, яке надало нам документи, запевняє, що зараз це ще просто перелік так званих «фінансових побажань» регіональних медиків та їх покровителів у Києві. Але якщо вони пройдуть освячення у МОЗі та Мінфіні, то стануть повноцінними статтями видатків по кредиту, повертати який доведеться з державного бюджету. Тобто за розпиловочні майстерні у десяти обраних регіонах платитимуть мешканці і інших областей, яких цей бенкет взагалі не стосуватиметься.

Отже ось деякі статті видатків, що на думку «Наших Грошей» не мають жодного стосунку до слова «реформа», яке є ключовим у кредиті на третину мільярда доларів:

 • Львівська обл. – $42 тис на конверти для запрошень. Для кращого розуміння уточнимо, що це більше, ніж півмільйона гривень на конверти, які коштують близько гривні за штуку. Тож буде півмільйона запрошених, чи конверти будуть з позолотою?
 • Луганська обл. – $20,4 млн на ремонт амбулаторій, $4 млн на автомобілі та $14 млн на медичне та комп’ютерне обладнання. При цьому немає жодних даних про географію медичних закладів, які претендують на гігантські кошти – чи йде мова про лікарні, які знаходяться на українській частині Луганщини, чи на захопленій терористами;
 • Запорізька – $80 тис на мобілки зі стартовими пакетами;
 • Полтавська обл. – $1,5 млн на тонометри, фонендоскопи, ваги та ростоміри, $4,5 млн на бензин, $154 тис на мобілки та стартові пакети, $636 тис на інтернет та підключення до мережі 3G. Ще $120 тис потягне така річ як «розробка щоденника самоконтролю за станом здоров’я»;
 • Одеська обл. – $3,1 млн на ліки для гіпертоніків і $145 тисяч на мобілки з пакетами зв’язку;
 • Рівненська обл. – $2,2 млн на придбання 173 автомобілів і $536 тис на бензин, а також $14,7 млн на ремонт приміщень амбулаторій;
 • Дніпропетровська обл. – $21,2 млн на ремонт кількох лікарень і $1,5 млн на проведення соціологічних досліджень;
 • Вінницька – $12,1 млн на продовження будівництва Центру серцево судинної технології;
 • Волинська обл. – $9,7 млн на ремонт амбулаторій, $500 тисяч на закупівлю рекламних та інформаційних послуг;

Окремо зупинимось на креативному підході МОЗу.

Здається, у міністерстві – повний інтелектуальний безпросвіток. Там беруться за освоєння третини мільярду доларів на реформу системи охорони здоров’я, але навіть не мають «Національної стратегії з системи охорони громадського здоров’я та Плану дій». Доказом цього є виділення $120 тис на розробку цієї стратегії з кредитних грошей, які вони тільки планують отримати.

Розвиваючи цю тезу, ми доходимо висновку, що у МОЗі взагалі не мають уяви, яку ж таку реформу вони взагалі затівають. Бо окрім замовлення розробки стратегії, нам не вдалось знайти у документах якихось кількісних показників, за якими буде оцінюватись ефективність освоєння коштів. Наприклад, наскільки зменшиться смертність чи захворюваність у пілотних регіонах.

Проте ми знайшли купу речей, які свідчать про прекрасний тактичний вишкіл міністерських клерків. У них вистачило кебети попросити купу грошей на поточний розпил по таким статтям як:

 • $1,1 млн на інформаційно-комунікаційний супровід проекту «Реформування системи охорони здоров’я України».
 • $100 тис на оцінку послуг з охорони здоров’я, поточних прогалин і потреб, а також окремо
 • $130 тис на «проведення оцінки системи охорони громадського здоров’я».
 • $3,2 млн на «посилення потенціалу регіональних державних органів з охорони здоров’я у сфері планування та впровадження послуг охорони громадського здоров’я»
 • $300 тис на проведення трьох соціологічних досліджень «для отримання інформації за індикаторами Проекту».

Останній пункт і є єдиним знайденим нами критерієм, за яким взагалі має оцінюватись реформа. Соціологи щось запитають у якихось людей і МОЗ отримає три бравурні звіти по $100 тисяч за штуку про покращення життя вже сьогодні, яке наступило після освоєння третини мільярда доларів.

Юрій Ніколов, «Наші Гроші»


Теги статьи: МОЗ

Дата и время 18 сентября 2014 г., 18:35     Просмотры Просмотров: 1716
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как вы относитесь к блокировке российских соцсетей?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте