АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -11°C
Харьков: -16°C
Днепр: -8°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -14°C
Сумы: -18°C
Львов: -10°C
Ужгород: -7°C
Луцк: -8°C
Ровно: -8°C

А де ж люстрація: Яценюк і далі залишає на керівних посадах людей Януковича

А де ж люстрація: Яценюк і далі залишає на керівних посадах людей Януковича
А де ж люстрація: Яценюк і далі залишає на керівних посадах людей Януковича

Пройшло вже трішки більше ніж півроку з моменту призначення на посаду Прем’єр Міністра України Арсенія Яценюка та повного оновлення складу Кабінету Міністрів України, невже цього часу не вистачило Арсенію Петровичу для переформатування старого, прогнившого керівного складу державних установ, які призначалися та працювали на сім’ю екс-президента України.

На даний час деякі з керівників призначених та працюючих в інтересах колишньої злочинної влади продовжують працювати. Наведемо один із таких прикладів/ 

Протягом багаторічного періоду "царювання" на посаді спочатку голови Держводгоспу, а потім і голови держводагенства В.А. Сташук діяв лиш в інтересах можновладців, які покривали його перебування на посаді, а також лише у власних інтересах. Поки росли діти і племінниці приватизовувались земельні ділянки та будувались будинки на Рівненщині, Київщині та Житомирщині. Пішли внуки треба покупати їх в теплому морі чому не збудувати добрий котедж на березі чорного моря на Одещині (селище Затока). Та й квартира виявилась замала тому і з’явився особняк у Бортничах з гарної луганської цегли (цікаве перетворення металевих труб меліоративних систем), з’явилась охорона і інші атрибути панського життя. Все це добре якби не одне але, все робилось за рахунок зловживань владою і посадою в прикупі за державні кошти.

Звідки ж такі можливості адже галузь бідна і дотаційна. Але як тут не обійти той факт - скільки труб було списано та просто вкрадено за бездіяльності голови агентства Сташука Василя у Київській, Луганській, Одеській, Харківській та інших областях. А це тисячі гектарів неіснуючого сьогодні зрошення, втрата додаткового врожаю і відповідно збитки державі. Скільки було списано та передано в приватні руки добротної водогосподарської техніки, якої так зараз не вистачає проводити навіть елементарні експлуатаційні заходи. Зате тепер спритні ділки близькі до родини Сташука В.А. надають цією технікою послуги водогосподарським організаціям? Цікава державна політика чи не правда?

А як же можновладці? Невже не бачили державницьких дій цього великого чиновника? Як же тут побачиш коли і їхні інтереси встигав Василь Андрійович втамовувати. Всі державні кошти справно ділилися під інтереси можновладців та для відмиву через сімейні структури (чого тільки варте Бориспільське ПМК 75). При приїзді ще тоді прем’єр міністра Януковича Василь першим побіг рубати очерет на зарослих берегах дніпровського межигір’я. Системно виділяючи кошти на цей об’єкт починаючи з 2003 року - зразу ж ставши головою (цікава креатура від Віктора Федоровича для покращення своїх умов проживання). Потім були забезпечені державним фінансування і інші об’єкти, лиш би Віктор Федорович знав і цінив свого відданого державного діяча. Не забував він і свого друга Миколу Яновича Азарова. Це саме для нього з року в рік виділятись кошти та покращувались умови проживання і відпочинку у Кончі-Заспі.

Встиг Василь Андрійович допомогти серйозно облаштуватися і куму президента Віктору Павловичу Пшонці. Не були обділені і інші міністри та всі прихлєбателі Януковича. За такі стараннями та державні заслуги Василь Андрійович і отримав орден за заслуги третього ступеня. Нічого не скажеш - заслужив. А що ж керівники водогосподарських організацій? Невже не знали що по цьому будуть питання в силових та контролюючих структурах. Але що ж скажеш Василю Андрійовичу якщо це треба для держави. Адже всій Україні відомі тарифи на призначення керівників районного та обласного рівня, їх Василь Андрійович підбирав особисто. Останнім часом коштів вже мало (внуки ж ростуть), тому для продажу пішли навіть посади заступників керівників всіх рівнів.

Стало правилом системний приїзд керівників для здачі податей за що інколи відпускали у відпустку. А що період більше десятилітнього "царювання" нічого стратегічного не вирішив для галузі? Поки вірні заступники писали йому дисертацію та друкували статті і книги, Василь Андрійович думав над реалізацією першого історичного інвестиційного проекту будівництва водогосподарських об’єктів у Львівській області. Це саме він придумав як виділивши інвесторам державі кошти 500 міліонів, держава має віддати інвестору 800 міліонів. Скажіть яке мудре державне рішення.

Хіба не залишиться тут якийсь мільйончик для себе і своїх рідних. Інвестор це оцінив з вдячністю. А що ж побудували? До цього часу кілька десятків об’єктів здаються через низький інженерний та технічний рівень. Адже як кажуть фахівці за ці гроші можна було побудувати цілісний протипаводкових комплекс не лише у Львівській області, а й навіть у всьому прикарпатському регіоні.

Цікавим винаходом було створення дирекцій будівництва, які гарно справлялись з розподілом коштів між "своїми" підрядниками і збором багатовідсоткових відкатів. А державне підприємство Укрводсервіс виконувало лише одну функцію - переводило у готівку видатки державного бюджету через конвертаційні центри для забезпечення вимогливих потреб керівника.

Відзначився наш державний діяч при визначені долі таких привабливих об’єктів - як малі ГЕС у Полтавській області, що були гордістю водогосподарської галузі. До цього часу нові власники ( жаль і син ображається) не можуть завершити оформлення незаконно відчуженого майна. Так всі спішили їх приватизувати, що забули що це водні об’єкти комплексного призначення, про що достеменно знав Сташук В., і умисно укривав цю інформацію від фонду держмайна.

Свою руку Сташук В. приклав і до розвалу найприбутковішого державного підприємства держводагенства "Воденергоремналадка". Саме він разом  з директором Потаповим так старались, що встигли профінансувати не лише свої життєві забаганки (окремо був куплений автомобіль фешенебельного класу Тойота, який числячись на балансі Бортницького управління чомусь обслуговує сім’ю керівника без докору совісті постійно залишаючись на обійсті особистого особняках у Бортничах. Але можливо це авто виконує певні експлуатаційні функції?), але і проплатити кошти сепаратиським структурам, які зараз активно знищують економіку на сході держави.

Встигає ж? Добре працює особисто підібраний головою колектив агенства. Вирішуються всі державні справи так як треба. Багатотисячний рабський колектив виконує поставлені завдання вчасно і синхронно з гаслами вождя і патріота - В.А. Сташука.

Багато "гарних справ" зробив Василь Андрійович їх важко переоцінити і тому враховуючи всі його заслуги не зважаючи на революцію гідності, прийняття люстраційного законодавства, Яценюк А.П. залишив на посаді Голови Державного агентства водних ресурсів України таку "трудолюбиву людину" Василя Сташука, мабуть і з новою владою Василь Андрійович домовився про плідну співпрацю.

Обозреватель


Теги статьи: ЯценюкСташук Василь

Дата и время 18 сентября 2014 г., 21:54     Просмотры Просмотров: 6623
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059851